Віталій Вікторович Бондарчук
Питання від: Альона Вік: 22

Внутрішньоособистісний конфлікт, ностальгія за минулим, почуття провини, відчуття що своїми руками знищила своє щастя, здається що пішла хибним шляхом і не реально вернутися

З 15 р. я зустрічалася з хлопцем В.який мене любив і був кращим другом. У 18 до мене прийшла думка,що крім нього мене більше ніхто не зможе так любити і виникло бажання пофлірт. на стороні. Так і зробила, почала паралельно зустрічатися з іншим С. І коли С.,сказав любить(на 4 побач.) я відп. що наші стосунки завершені,але С.не хотів розст. і мені стало шкода С. кидати. Водночас і шкода кидати В.,з В. план.свадьба. За порадою я прийшла до В. і сказала що маю ще одного хлопця і не знаю що робити. В. сказав що якщо я з ним вже 3 роки а з новим тиждень і сумніваюсь то він не буде заважати мені будувати нові стосунки. З В. формально розстались але реально я часто до нього звонила, іноді приходила, особливо коли сварилась з С.тривало це 2-3р. В.залишався другом. Спочатку я захопилась новими стосунками і забула за В., але коли я зрозуміла що С. мене не любить так як В.: не прислухається,не розуміє, я пошкодувала що розсталася з В. Але боялась повернутися щоб не залишитись самою. В 21 рік не дивлясь на конфлікти з С.одружилась.Я не хотіла з ним одружуватись бо ми постійно сваримся і надіялась вернутись до В. С.поставив ультиматум: або ми одружуємось або він мене кидає. Я боялась залишитись самою і тому одружилась зі сльозами на очах. Через рік на якісь дівчині одружився і мій колишній В. В.намагався меньше спілк. зі мною, міняв телефони.Я боялась втрач. звязок. Згодом по тел. уже жінка В. сказала щоб я від нього відстала. Сам В. поміняв телефон, а як бачить мене в місті не вітається а тікає від мене.В.не сказав що одружується,зник.Мені тяжко,хочу з В.поговорити а він не дає мені такої можливості. Мої стосуники з С.хвилеподібні - то сміх то сльози,мені не вистачає людини яка б обожнювала мене,була другом, розуміла як В. С. говорить:за що тебе любити,незадоволений мною як хазяйкою,може вдарити. Коли я усвідомлюю що могла б бути щасливою з В.(в нього була лише 1 вимога - щоб я була з ним і йому не потрібно були мої послуги домогосп. - він це сам робив) і своїми руками знищила своє щастя-боляче.Майже щоночі мені сниться мій колишній В.,я постійно про нього згадую і боляче,хочу поговорити,хоча б попрощатися з ним. А нема як. Останній раз коли його випадково зустріла в місті і сказала "привіт"-він не відповів,єхидно усміхнувся і втік.Я ж неможу В. заставити не те щоб підтримувати тел.звязок, але й навіть просто поговорити, попрощатися.Сьогодні В.знову снився і це мучає, не можу простити себе, не можу нічого зробити. Згадую, пишу, знову це переживаю і плачу....
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

Леся Николаевна Яковлева — психолог
Леся Николаевна Яковлева психолог

Психолог більше не активний на сайті

Альона, здається, що почуттів до вас не має ні перший, ні другий.
Надежда Бэра — психолог
Надежда Бэра психолог

Психолог більше не активний на сайті

Альона, важко усвідомлювати, що було здійснено помилку. Ще важче прийняти итой факт, що вже нічого не виправиш. Однак це так - в одну річку, як то кажуть...
Спробуйте побачити речі так, як вони є зараз, а не так, як вони виглядали кілька років тому:
- В. одружений,
- він не ініціює стосунки з вами, більше того, він їх уникає.
- ви одружні з С., але чомусь не задалося?
А, можливо, ваша поведінка й далі продовжує впливати на якість ваших взаємин з чоловіком? Можливо, якось таки дається взанки те, що ви, живучи з С., прагнете до взаємин з В.? І, можливо за докорами про "погану господиню" криється щось інше?
А чому? Мені здається щоперший менелюбив посправжньому.Він робив для мене все, виконував мої забаганки. А коли ми з ним розсталися йомубуло боляче, він довго (рік) нікого не мав. Спочатку (перший місяці) він хотів зі мною бути, страждав. Але я продовжувала частково з ним бути і тому йому було від цього легше. Вн мені казав що він не хоче що я розсталася з С. чрез нього а хоче щоб я сама це зробила. Був навіть випадок - ми домовились, що якщо я кидаю С. і святкую новий рік з В. то ми одружиимось влітку. Але я не змогла покинути на новий рік С. І В. не міг мені більше повірити.
Проблема в тому, що я усвідомлюю, що в в одну річку двічі не війти, В. одружений і я не маю право вмішуватися в його життя, що мені потрібно працювати над моїми сьогоднішніми стосунками з С. Але боляче коли я напр. С. попрошу щось зробитиа він мені відповідає а на.. мені це потрібно, а я знаю що В. ніколи не відмовляв мені в моїх бажаннях, потребах, і так постійно: цей любить пиво і футбол - той вів здоровий спосіб життя, цей може матом мене послати - той ніколи, цей не хоче мене вислуховувати - той завжди говорив зі мною і розумів, з цим сварки через день - з тим ніколи ні разу не сварились. І від цього боляче. Хочу забути, якось вирішити пролему. А сьогодні, наприклад, приснилось, що В. розійшовся з своєю дружиною і шукає зустрічі зі мною. В сні реалізовуються мої підсвідомі бажання. Я просинаюсь і на протязі дня знову відчуваю якись звязок з В. Що мені потрібно зробити, незнаю. Навіть думала що може мені під гіпнозом треба дати якусь установку щоб я забула про існування В. Але навіть не збираюсь пробувати бо психіка в мене дуже чуствительна і грань між нормою і помешательством може лекго зникнути - я це ввідчуваю. Навіть зараз розумію що це навязливе бажання поговорити, позвонити до колишнього занадто навязливе....А ще розумію, що якщо б я з ним хоч раз в місяць зізвонювалась мені було б легше, або якби не я а він за мною тягнувся(тут ще відіграє роль- запретний плод сладок, що имеем не ценим - потерявши плачем. На сьогоднішній день, саме сьогодні, відносини з чоловіком не приносять розчарування - все ніби добре. Але знову десь в глибині я розумію що завтра ситуація може змінитися.
Алена Михайловна Леванда — психолог
Алена Михайловна Леванда психолог

Психолог більше не активний на сайті

Алена,повторения не будет и вы и ваш прежний партнер сделали свой выбор.Он сильный человек и разорвал отношения на корню.Сегодня вам надо работать над своим семейным положением :либо гармонизировать отношения с мужем ,либо поставить точку в отношениях и встречать новые встречи.
Леся Николаевна Яковлева — психолог
Леся Николаевна Яковлева психолог

Психолог більше не активний на сайті

Альона, вам вибирати: жити минулим і занедбати стосунки з чоловіком, чи будувати свое життя зараз. Колишній ваш вже перестраждав і ви йому не потрібна.
Взагалі є така приказка - все, що відбувається, на краще. Хто знає, як би склалося ваше життя з попереднім. Іноді щось може завадити коханню дитинства і є розчарування. А потім через багато років зустрічаєш ту людину і думаєш: Слава Богу, що я не вийшла за нього заміж.
Алена, прочитав ваши письма у меня есть впечатление, что вы играете и фантазируете как ребенок. Буквально живете в своих фантазия проявляя инфантилизм. Это способ уйти от взрослой жизни не беря на себя ответственность. Ваши мысли снова и снова возвращаются к В. и то, что вы фантазируете только в отдаленности отражает действительность.
Это связанно с тем что ваши отношения не сложились и вы уходите от решения проблем в детский мир фантазий. Это срабатывают защитные механизмы. Вам надо поставить точку и начинать брать жизнь в свои руки. Вы можете попробовать наладить жизнь с С., разойтись с С. попробовать вернуть В., попробовать найти других Г.,Д.,Н.,... все в ваших руках. Но важно подойти к этой задачи со взрослой позиции начиная с чистого листа. Не тяните прошлое и живите в здесь и сейчас.
Конечно это легче написать чем сделатьи вам сможет помочь психолог если самой не удастся. Главное чтобы у вас было желание выбраться из этого и решение придёт обязательно, сейчас или позже.
Желаю вам удачи!
Здравствуйте, Алена.
У меня создалось впечатление, что сам факт бракосочетания (ни ваш, ни В.) - не имеют какого-то решающего значения для ваших переживаний. То, что происходит сейчас, началось и развивалось и до брака.
В начале письма вы написали о том, как начали отношения с С. и как их впервые пытались завершить. Похоже, что ситуация, когда вам говорят, что вас любят побуждает вас "убегать" от этих чувств или этих отношений. Получается что с одной стороны вы хотите любви, а с другой - убегаете от нее.
Насколько это глубоко в вас и насколько прошлые отношения или ностальгия за прошлым мешают вам выбрать сейчас свой путь - на мой взгляд, лучше разбираться на консультации.
Евгений Иоанно — психолог
Евгений Иоанно психолог

Психолог більше не активний на сайті

Здравсвуйте, Альона! В первую очередь Вам нужно разобраться в себе. Что Вы вообще хотите от жизни? Почему Вы боитесь остаться одна7 Прошлое не изменить, с ним можно только смириться, и строить дальнейшую жизнь с учетом Вашего прошлого. Не получается самой, обратитесь к специалисту. Удачи.
Евгений Иоанно — психолог
Евгений Иоанно психолог

Психолог більше не активний на сайті