Питання від: назар Вік: 20

просто питання

Останнім часом я пудумую над
змінами себе і в звяску з тим
у мене є два питання.
1.Чи можна збільшити вербальний інтелект? І які є методи?
2.Як позбутися зайвої контрольованості,скованості в поведінці?
Дякую.
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

Віталій Олександрович Климчук — психолог
Віталій Олександрович Климчук психолог

Психолог більше не активний на сайті

Що таке вербалльний інтелект? Це словниковий запас+знання граматики+уміння формулювати думку+власне наявність цієї думки... (але останнє - вже інтелект загальний) Роботу над вербальним інтелектом пропоную розпочати із читання, читання і ще раз читання. При чому бажано або української класики або сучасної якісної літератури типу Андруховича, Жадана, Дереша, М.і С. Дяченків (українські видання). Ще - Валерій Шевчук. Читайте зі словником (і з орфорграфічним, і з тлумачним), і з посібником із граматики. Іншого способу ПРОСТО НЕ ІСНУЄ :-)
Леся Николаевна Яковлева — психолог
Леся Николаевна Яковлева психолог

Психолог більше не активний на сайті

назар, вам варто відвідати комунікативні тренінги та тренінги особистісного зростання.
Валерия Юрьевна Мцитури — психолог
Валерия Юрьевна Мцитури психолог

Психолог більше не активний на сайті

То, что вы разделяете вербальный интеллект от общего, а также сам характер ваших вопросов позволяет предположить, что вы хотели бы выяснить для себя причины некоторой заторможенности, невозможности быстро среагировать в ситуации, использовав необходимый словарный запас. С самим интеллектом наверняка все в порядке, развитие в любом случае конечно не помешает:-) но стоит обратить внимание на 2 уровня, которые у вас словно разделены как ваши 2 вопроса - интеллект и чувства. Они могут быть союзниками, а могут быть и противниками - важно привести их к плодотворному взаимодействию, настроить на одну волну, и тогда даже имея не самый блестящий вербальный потенциал вы сможете умело и своевременно им пользоваться:-)
Светлана Николаевна Самсонова — психолог
Светлана Николаевна Самсонова психолог

Психолог більше не активний на сайті

Добрий день, Назар!
Відповім лише на одне питання, стосовно контрольованості. Одним з найефективніших методів позбавлення зайвої контрольованості є методи "Тілесно-орієнтованої терапії"
Всього найкращого!
Алена Михайловна Леванда — психолог
Алена Михайловна Леванда психолог

Психолог більше не активний на сайті

Назар решив вопрос под №1,вы автоматически снимете вопрос под №2.Сейчас очень много книг про успешную коммуникацию и ,если есть желание эту проблему можно решить и самостоятельно.Удачи.
Такое впечатление, будто кто-то поставил вам условие.
Сделаешь то-то и то-то, получишь приз.
В связи с чем у вас появилась эта мысль и идеи, связанные с развитием именно вербального интеллекта и снижения уровня скованности, зажатости и самоконтроля?