Питання від: Sofiya Вік: 25

Як відпустити обіду на батька

Коли я була маленька мама померла, і тато знайшов собі мачуху. Він до мене так ставився що кажеться таке ніколи неможна вибачити, він нічим не допомав, тільки пив і курив, мачуха його наговорювала проти мене і він її слухав, мене непускав до хати спати коли я відмовлялася іти водку купити або сигарети, нехотів піти зі мною в училище коли я поступляла бо в нього були важливіші справи - сусідці допомогти. Пройшло багато часу а коли я йому хочу шось сказати як він робив і шо мені було важко він каже що непомнить таке. Я тепер можу прийти спокійно додому, їсти йому зварити, шось за свою маму запитати але я неможу забути як він погано зі мною поступляв..
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

Доброго дня, Софія!

цитата:
Я тепер можу прийти спокійно додому, їсти йому зварити, шось за свою маму запитати але я неможу забути як він погано зі мною поступляв..

Чесно кажучи, сумно читати Вашу історію. На жаль, в дитинстві Ви залишись без мами, а батько так погано до Вас ставився. І тепер, коли пройшло багато років, Ви не можете забути його ганебні вчинки і байдужість до Вас...
Я розумію, що спогади про дитинство і поведінка батька не йдуть у Вас з голови. Ви намагетесь забути минуле, але не вдаеться. Отже, питання - що тут можно зробити.
По-перше, звернутись до психолога і разом з ним пропрацювати ті почуття до батька, які переживали в своему дитинстві. Іх треба вінести на поверхню з середини й висловити хоча б образу на батька, щоби полегшити свій ємоційни стан. Зняти напругу накопичених почуттів. Це відчутно допомагае.
Зрештою, прийде розуміння, що батько навряд чи зміниться і визнае свою провину. Тому Вам буде доречно зосередитись на тому, щоби влаштувати свое особисте життя, налагодити стосунки, будувати свое щастя. І вкладати в цей процес своі сили, час та єнергію.
Добрий день. Ваша образа цілком оправдана. І я підтримую ваше бажання розібратися з цим почуттям.
Я б вам реально рекомендувала б взяти декілька консультацій індивідуальних. Це дасть вам чудову можливість почати своє життя 💕
Доброго дня, Sofiya.
Ваше життя та відносини з батьком були непростими. Зрозуміло, що вам хочеться повернути все назад та отримати підтримку яка була вам так необхідна. Нажаль це неможливо. Зараз ви можете зосередитися на своему житті, а не на батькові. Та взяти відповідповідальність за власне життя на себе. Зверніться до спихотерапевта та пропрацюйте почуття образи на батька. Схоже, що ваш погляд зараз зосередженний на милумому, а не на тепер. Для того, щоб жити зараз необхідно перестати постійно озиратися назад. Психотерапія вам зможе у цьому допомогти.
Бажаю успіху.
Добрый день!
Скажите, а сколько Вам было лет, когда умерла мама? Очень сочувствую Вам, ведь это большая потеря для любого человека. Вы имеете право злиться на отца и сказать ему о всей своей обиде. Возможно, что, когда человек находился в состоянии алкогольного опьянения, то ему сложно что-то вспомнить. Есть ли у Вас в окружении люди, которые относятся к Вам с теплотой и любовью? Есть ли бабушки или дедущки? В Вашем случае было бы хорошо обратиться за терапией, чтобы разобраться в детской истории. В формате консультирования это сделать не получится. Нужна работа с живым человеком
Дякую за відповіді)
Здравствуйте, София. Очень грустно читать вашу историю, она и правда очень трагичная. Вряд ли отец когда-нибудь признает свои дейстсвия, потому что тогда он сознает, что нужно теперь нести ответственность за это. Обиды на отца можно проработать с психологом, не стоит носить этот груз самостоятельно, желательно разделить это со специалистом.
Удачи вам