«У своїй уяві ми страждаємо більше, ніж у реальному житті»
Питання від: Никита Вік: 27

Как начать разговор со старым другом?

Меня зовут Никита, мне 27 лет. У меня неординарная ситуация. В детстве у меня был друг на лето так сказать, его зовут Влад. Я жил в маленьком городке в Украине, он каждое лето приезжал из России, из Москвы, к нам в городок к своим родственникам. И он гулял вместе с нашей дворовой компанией. Влад старше меня на 4,5 года. У меня тогда было еще пару друзей моих ровесников + один друг - ровесник Влада. Потом он перестал приезжать. Я видел его последний раз в 2004 году, если не в 2003. Так как мобильных телефонов, а тем более Интернета в то время ни у кого не было, то связи с ним соответственно тоже не было. Недавно я выяснил его номер телефона, хочу в вайбере ему написать. Но в то же время, я не знаю как начать разговор, я не видел человека 17, а то и 18 лет. Не знаю как он на меня отреагирует, помнит ли он меня вообще. У меня нет цели восстановить ту дружбу, которая у нас была в детстве, я понимаю, что это уже невозможно. Мне интересно узнать, где и как он живет, чем занимается, есть ли семья и т.п. Подскажите, как лучше начать разговор. Спасибо
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

Никита, доброго времени суток!
цитата:
У меня нет цели восстановить ту дружбу, которая у нас была в детстве, я понимаю, что это уже невозможно. Мне интересно узнать, где и как он живет, чем занимается, есть ли семья и т.п.

Если нет цели восстановить дружеские отношения - тогда с какой целью Вы хотите узнать о человеке довольно таки личную информацию?
Наталья Павловна, добрый день
Я вовсе не против восстановить эту дружбу, но понимаю, что этого может не быть из-за прошедшего времени и расстояния. Я просто допускаю разные варианты развития событий, допускаю, что Влад может не захотеть со мной общаться, я же не знаю какой он сейчас, он не знает какой я сейчас. Просто интересно как начать разговор, чтобы понять возможна ли дружба хотя бы на расстоянии
Доброго дня, Никита.
А що Вас спонукало написати Владу саме зараз? Чому не раніше?

цитата:
Мне интересно узнать, где и как он живет, чем занимается, есть ли семья и т.п.

ОК, дізнаєтеся, що далі? Що Вам це дасть?

цитата:
У меня нет цели восстановить ту дружбу

цитата:
Просто интересно как начать разговор, чтобы понять возможна ли дружба хотя бы на расстоянии

Ви суперечите самому собі, таке відчуття, що у Вас якийсь внутрішній конфлікт.
цитата:
Я вовсе не против восстановить эту дружбу

Смысл в том, чтобы, для начала, лично для себя, определить цель данного действия. Если у Вас нет конкретной цели - Вы и не сможете найти варианты действия, а именно:
цитата:
как начать разговор

А определившись с этим важным вопросом и с ещё одним, возможно, посторонние советы о технике начала диалога Вам и не понадобятся - Вы их увидите внутри себя. И это будет органично, аутентично для Вас. А не взятый кем-то созданный шаблон...

То, что результат (достижение цели) от Вас не зависит - это одно. Но понимание для чего мне это нужно и какой в этом для меня смысл - это совершенно другое, первоначальное.
Так какова всё же у Вас цель и какой в этом смысл для Вас?

Ответ отредактирован автором 03-12-2021 12:41:37

Доброго дня, Оксана! Я хотів його знайти і раніше, ще в 2012 році знаходив його в Вконтакті, додавав його в друзі, а лише чомусь не наважився його написати. Тільки один раз привітав з Днем народження і все. Потім одного разу я вже наважився йому написати в ВК в 2016 або 2017 році, вже не пам'ятаю, але побачив, що він туди не заходить вже не один рік. В Фейсбуці не знаходжу його досі. А це просто в кінці листопада у Влада був День народження і я якось у розмові з батьками згадав про це. Вони пообіцяли дізнатися його номер телефону, якщо побачать його родичів. На моє велике здивування, вони його вже вчора дізналися, тому я вирішив вийти на зв'язок
Може продовжимо спілкуватися і дружити, хто знає...Але якщо нічого не вийде, то я хоча б знатиму, що спробував
У меня есть цель - это восстановить хотя бы в каком-то виде. Все-таки в детстве хорошо дружили. Хотя я понимаю, что у меня может не получиться. Много времени прошло. Хотя другой наш общий друг (ровесник Влада) по слухам с ним общается. Просто он был постарше и поумнее, сразу додумался узнать номер телефона Влада, а у нас, малышни (у меня и двух других моих друзей-ровесников), мозгов не хватило
цитата:
У меня есть цель - это восстановить хотя бы в каком-то виде. Все-таки в детстве хорошо дружили

Может имеет смысл Написать ему апеллируя именно этим детским воспоминанием хороших взаимоотношений?
цитата:
Подскажите, как лучше начать разговор.

Знаєте, таке відчуття, що Ви хочете спеціальний алгоритм розмови, щоб зменшити шанси на відторгнення з його боку, проте Ви маєте розуміти, що якщо людина не хоче з Вами спілкуватися, то щоб Ви не говорили, вона піде із спілкування. Я Вас розчарую - спеціального алгоритму немає, розмова це спонтанність і динаміка, якщо Ви йтимете по "штампу", то це аж ніяк не сприйтиме відвертому спілкуванню. Запитаю у Вас - Як би Ви хотіли почати?

Врешті решт, у Вас є уявлення про те, про щоб Ви хотіли поговорити:
цитата:

У меня есть цель - это восстановить хотя бы в каком-то виде. Все-таки в детстве хорошо дружили.
Запитаю у Вас - Як би Ви хотіли почати?
Хочу написати йому в вайбері приблизно так: "Привіт, Влад. Ми з тобою дружили коли ти приїжджав до нас в місто Х. Як в тебе справи? Не хочеш поспілкуватись через вайбер наживо?"
Может имеет смысл Написать ему апеллируя именно этим детским воспоминанием хороших взаимоотношений
Я именно так и хочу
цитата:
"Привіт, Влад. Ми з тобою дружили коли ти приїжджав до нас в місто Х. Як в тебе справи? Не хочеш поспілкуватись через вайбер наживо?"

Хороше звернення, мені подобається. Було б добре, якби Ви ще представилися хто Ви і зазначили, чому для Вас важливо з ним поспілкуватися.
У вайбері я підписаний, має бути зрозуміло хто я, чи все одно потрібно представитись?
Чому для Вас важливо з ним поспілкуватися. - А що тут можна написати? Навіть не можу додуматися
цитата:

Зазвичай люди представляються. Ви на форумі написали, що тоді у Вас була з ним хороша дружба і Ви б хотіли відновити спілкування + інтерес. Також писали, що вже давно хотіли з ним сконтактуватися, проте не наважувалися. Можливо оформіть це в звернення.
цитата:

А если бы Вам пришло такое сообщение от человека из 2003 года - какие эмоции и мысли у Вас бы это вызвало? Есть желание ответить?

Ответ отредактирован автором 03-12-2021 14:23:04

Також писали, що вже давно хотіли з ним сконтактуватися, проте не наважувалися.
Якщо я це йому Владу, у нього виникне питання: чому я не наважувався?
цитата:

Ок, дайте відповідь. Чи щось не так?
Вы имеете в виду от Влада из 2003 года в настоящее время пришло бы такое сообщение?
Ок, дайте відповідь. Чи щось не так?
Я не знатиму, як відповісти чому я не наважувався. Я не знаю відповіді на це питання
[quoteЇ Я не знатиму, як відповісти чому я не наважувався. Я не знаю відповіді на це питання [/quote]
Так і напишіть, що не знаєте відповіді.
Так і напишіть, що не знаєте відповіді
Зрозумів, так і зроблю
Если бы мне пришло такое сообщение, то вызвало бы эмоции радости. И конечно ответить желание бы было
Доброго дня! А чому б Вам спершу не спробувати пошукати його профіль у якійсь із соцмереж? У всякому випадку, Ви б, можливо змогли не виявляючи себе, отримати додаткову інформацію... Адже за стільки років дуже багато чого могло змінитися, у тому числі в світогляді людини та ставленні до життя вцілому... У всякому випадку, Ви б не продовжували жити у ілюзіях. Адже саме ілюзії спричиняють найбільший біль та розчарування... Як на мене, саме через внутрішні побоювання не отримати відгуку, Ви і звернулися до психологів... То чи Варто "кидатися" на амбразуру без "розвідки"?
цитата:
Вы имеете в виду от Влада из 2003

Нет. От неизвестного человека, которого Вы, возможно, слабо помните или вообще не помните.

Ответ отредактирован автором 03-12-2021 15:53:05

Доброго дня! А чому б Вам спершу не спробувати пошукати його профіль у якійсь із соцмереж?
В тому-то і справа, що я шукав, я його навіть додавав колись в одній мереж, але туди він не заходить дуже багато часу. В інших соцмережах знайти не можу. Лізти на амбразуру не збираюся, просто хочу написати в вайбері, побачити його реакцію
Нет. От неизвестного человека, которого Вы, возможно, слабо помните или вообще не помните
Наверно вызвало бы удивление, но в то же время заинтересованность
Тоді, як на мене, проблема не у тому, що і як написати... Адже, якщо ми внутрішньо готові до любого розвитку подій, питання стилістики, вже не є важливим... Швидше за все, є щось набагато глибше... Що саме такого цінного було у вашому спілкуванні тоді? Чого Вам не вистачає зараз в житті? Адже бажання так просто не з'являються... Є щось дуже незавершене у цій ситуації, що сягає "корінням" в минуле... Я б Вам радила індивідуальну консультацію зі спеціалістом. Як на мене, може навіть вистачити однієї онлайн зустрічі, щоб розібратися.. І на мою думку - це стосується якихось внутрішніх потреб, які на сьогоднішній день, є у дефіциті

Ответ отредактирован автором 03-12-2021 16:36:15

цитата:

Серьёзно? Если бы Вам пришло сообщение от неизвестного с вопросом "как дела?" - Вас бы это заинтересовала?
Серьёзно? Если бы Вам пришло сообщение от неизвестного с вопросом "как дела?" - Вас бы это заинтересовала
Если бы я этого человека не знал или не помнил бы, то я бы спросил кто он и т.д. и т.п. А если бы я помнил его хоть немного, то меня хотя бы заинтересовало то, почему он пытается установить со мной контакт
Що саме такого цінного було у вашому спілкуванні тоді? Чого Вам не вистачає зараз в житті? Адже бажання так просто не з'являються... Є щось дуже незавершене у цій ситуації, що сягає "корінням" в минуле...
Чесно кажучи, я зараз не можу всього згадати. Просто спілкувалися, разом проводили час, грали в ігри. Мені було 9 чи 10 років, коли ми бачилися востаннє. Не можу згадати всього. Навіть якщо Ви мене запитаєте, якою людиною був тоді Влад, я не зможу Вам відповісти. Ми спілкувалися і потім раптом спілкування припинилося. Ось ситуація незавершеності. І чомусь тоді не було потреби шукати контакти і встановлювати зв'язок. А зараз не те, щоб з'явилися така потреба, просто стало цікаво, як людина живе, де вона зараз і що з нею відбувається.
Знаєте, зачасти, нам буває дуже важко зрозуміти, що саме було такого в стосунках, що змушує нас намагатися їх поновити... Тим паче, якщо є відчуття незавершеності... Якщо б питання було лише в тому, щоб довідатися як він живе, навряд чи з'явилася б потреба радитися з психологами, бо це було б на рівні пересічної ситуації... Написали б собі просто у вайбер просте питання або привітання та й усе... Наша свідомість так влаштована, що зачасти дуже майстерно приховує від нашого погляду те, що лежить на рівні підсвідомості... Але ж саме підсвідомість, а не свідомість керує нашим життям...
Доброе утро! Я написал Владу. Я напомнил ему, что мы дружили с ним очень давно. Предложил если у него есть возможность, созвониться по вайберу. Он ответил, что помнит меня. И пишет, давай как-нибудь на днях, сегодня (то есть в пятницу, которая была) он занят. Ну главное, что я сделаю первый шаг и попробовал. Даже если Влад мне не перезвонит и не захочет общаться, я обижаться не буду, я все понимаю, много времени уже прошло плюс расстояние. Вот так вот
Я Вас вітаю, адже зробити крок назустріч, то вже пів справи... Тепер я Вам щиро раджу почати відслідковувати свої почуття та реакції у відповідності до дій друга... Буває так, що інколи за зовні простою ситуацією може приховуватися щось набагато серйозніше...
Здорово! Какое ощущение после свершившегося? Закрепите в себе это ощущения, чтобы когда столкнётесь с подобной ситуацией - у Вас было на что опереться, напомнить себе.
цитата:
Даже если Влад мне не перезвонит и не захочет общаться

На счёт "не захочет" - вот тут я сомневаюсь. Если бы он не хотел с Вами общаться - он бы не ответил на первое сообщение, и, уж тем более, не стал детализировать, что помнит Вас. Так что, если он не позвонит - это может значит всё что угодно, но уж точно не то, что у него нет желания с Вами общаться.
Здорово! Какое ощущение после свершившегося?
Ощущение уверенности в себе, радости, я напомнил о себе.
Очень надеюсь, что он перезвонит. Но в вайбер он заходит редко, я после его ответа написал ему: ну звони когда сможешь. И он только через 2 дня зашел просмотрел. Поэтому подозреваю, что у Влада просто много дел и он загружен. Но даже если он не захочет восстанавливать связь, я пойму