У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Почуття й емоції

У Психолога » Почуття й емоції


стаття Як приборкати «негативні» емоції

Якщо людина жива, вона не може не відчувати якоїсь певної емоції. Просто зазвичай людина про це не замислюється. І навіть апатія, наприклад, є емоцією, та сама нудьга – теж емоція. На психологічному рівні людина потребує контакту з іншими

стаття Чи руйнівна заздрість?

Переживання почуття заздрості зазвичай пов'язані з іншими почуттями - злості, страху та навіть вини та сорому. Які складно визнавати. Особливо сором.

стаття «Жити розумом чи почуттями?»

Жити одним розумом можна, але що це за життя, якщо в ньому немає почуттів, якщо вони збіднені та посаджені на ланцюг, а то й під замок?

стаття Образа - мій ворог чи друг?

Почуття образи, мабуть, знайоме багатьом, ну хоча б з дитинства. Іноді воно міцно закріплюється як «вірний» супутник життя на багато років. Як правило, образа є наслідком різноманітних сімейних конфліктів та сварок, «непристойних

стаття Прощення або ілюзія прощення

Тема прощення неоднозначна. Всі радять «вибач та йди далі», але чи так це просто зробити? Тебе образили, зрадили, несправедливо вчинили, звинуватили – не заморочуватися та пробачити. Іноді такі ситуації повторюються.

коментарів: 1
стаття Як припинити ображатись?

Образа виникає, коли Ви очікуєте на певну поведінку чи відношення значимої для Вас людини. Натомість отримуєте щось протилежне, що не відповідає Вашому уявленню про те, як людина мала себе повести. Чи можна взагалі припинити ображатись?

стаття Заздрість як втрата власних можливостей

Заздрість – емоція, зосереджена на загрозі статусу, певна форма прихованого суперництва. Це погоня за чужими бажаннями, а не за власними інтересами. Дуже часто, коли людина вже здобуває те, що має інший, виявляється – задоволення немає.

стаття Гештальт-терапія: розкриття свідомості через мистецтво

У світі психотерапії і самосприйняття існують численні підходи, але гештальт-терапія вирізняється своєю унікальністю та підходом до розуміння себе і світу. Ця форма психотерапії, яка поєднує мистецтво і науку, пропонує кожній людині подорож самопізна

стаття Шпаргалка з емоційного інтелекту

Скільки у вас інтелектів? Так, так саме кількість? Інтелект є не тільки в голові, він є у емоцій і у нашого тіла. Вирішила написати таку шпаргалку щодо емоцій. Тому що саме вони відповідають за якість нашого життя та якість відносин.

коментарів: 3
стаття Вплив сорому на особистість людини

Сором знищує віру в себе. Ніби хтось бачить ту нашу частину, від якої нам гидко. Якщо у конфлікті ваш партнер вас залякує чи маніпулює, захищаючись, імовірно що він переживає сором за те, що ви вказали на його неідеальність.

стаття Біль

Біль психологічний (емоційний) і фізичний взаємопов'язані. Фізичний біль може спричинити психологічний. І навпаки. Кожна людина має свій особистий больовий поріг. Як психологічний,  так і фізичний.

стаття Емоційний інтелект

Емоційний інтелект важко виміряти, натомість про той чи інший рівень його розвитку можна говорити опираючись на вміння людини комунікувати з іншими, приймати власні емоції і розуміти потреби, знаходити мотивацію для активності і звісно ж стримувати

стаття Досліджуючи сором...

У гештальт-терапії сором розглядається як почуття відчуження від самого себе та навколишнього світу. Людина відчуває сором, коли вона відкидає деякі аспекти свого досвіду або особистості, вважаючи їх неприйнятними або недостойними.

стаття КОНФЛІКТ ЯК МИСТЕЦТВО ДОМОВЛЯТИСЯ

Сирени. Ракети. Вибухи. Війна. Градус стресу зашкалює, напруга зростає, дратівливість сягає своєї найвищої позначки ... Поки існують люди, існуватимуть протиріччя інтересів. Тому вміти конфліктувати – це мистецтво, якому варто вчитися.

стаття Что мешает нам чувствовать себя лучше?

Отчего ухудшение настроения, когда в целом в жизни ничего такого не произошло? Первым значимым фактором снижения настроения является руминация. Попробуйте вспомнить , самые горячие мысли за последние пару недель, мысли при которых вы чувствовали негатив



Почуття й емоції: інтерв'ю психологів

психологія Передноворічний смуток, післяноворічна хандра. Як не засмучуватися на свята.

Передноворічна апатія, смуток, хандра. Післяноворічна тривога й депресія. Що це за явища та чому супроводжують свята? Як впоратися з передсвятковим стресом?

психологія «Вспыльчивый, но отходчивый». Как быть с агрессией в отношениях?

Переход на крик во время горячих споров и ссор - это эффективный способ «выпустить пар» и не накопить обид, или проявление неуважения и буллинга по отношению к партнеру?

психологія Ревность. Ревнует - значит...?

Здоровая «доза» ревности в отношениях любящих людей - какая она? Правдиво ли утверждение «ревнует - значит, любит»?

психологія Зависть. Психология зависти

Механизм возникновения чувства зависти. Иногда принято говорить о завистливых и независтливых людях. Существует ли склонность к завидованию? Иногда принято говорить о завистливых и независтливых людях. Существует ли склонность к завидованию?

психологія Ревность к прошлому

Почему люди иногда ревнуют к прошлым отношениям партнёра? Желание партнёра узнать побольше о прошлых связях - нормально? Стоит ли откровенничать?

психологія Пассивная агрессия

Как проявляется пассивная агрессивность? Сарказм и угрозы в шутливой форме - всегда ли признак скрытой агрессии?

психологія Одиночество

Почему появляется (или усиливается) чувство одиночества? Правда ли, что страшнее одиночества может быть только "одиночество вдвоём"?

психологія Скука. Почему и как.

Почему иногда появлятеся скука? Можно ли говорить о предрасположенности к скуке? Способы борьбы.


Почуття й емоції: Психологічні тести

психологический тест Обидчивы ли вы?

Легко ли вас обидеть, испортить вам настроение? Долго ли вы помните обиду и обидчика?

психологический тест Насколько вы ревнивы? Тест для мужчин

Насколько вы склонны к ревности? Например, в почтовом ящике вы находите письмо, адресованное вашей супруге. Вскроете?

психологический тест Умеете ли вы сострадать?

Сердобольный ли вы человек? Легко ли окружающим вызвать у вас сочувствие?


Анонс подій

01-04-2025 - 10-06-2025
онлайн

Кому может быть полезна или интересна эта группа? - Иногда у вас возникает ощущение неуверенности в собственных возможностя...


Питання психологу

У меня всю жизнь есть словно вторая личность ужасная мерзкая когда это случается мне не нужны принципы,мне пливать правильно это или нет мне просто хочется убивать убивать всех без разбора хорошие плохие дети женщины старики без разнецы я хочу убить всех одаца ужасу стать чудовищем в голову так и лезет мысль давай попробуй меня одолеть попробуй приченить мне боль я убью тебя кричи умоляй вас некто не спасёт не толпа не пистолет я руками вскрою вам череп больше я не буду страдать и терпеть ради вас я стану тем кем вы меня называли в чом вы меня обвиняли я покажу что такое страх и одиночество когда вокруг тебя нет никого кто мог бы тебе помочь мне преснился сон что я стаю в поле а в окрестностях только один дом я захожу в него точно не помню но я убил мальчика его отец не стал мне мстить мы остались дома с насту плением темноты появились силуэты чего-то, и подобные сны восновном и снятся как я убиваю себя других как убиваю всех кого я люблю и как они умерают у меня на руках возможно это все от того что я описал в сообщении ниже такое же описание если интересно помотрите когда мне становится слишком плохо я начинаю здерживатся когда гнева нет придела у меня идет пена из рта хотя возможно это слюни я начинаю биться бошкой цорапоть себе лицо ведь на уме у меня УБИТЬ РАЗОРВАТЬ БОЛЬШЕ СИЛЬНЕЕ Я УБЬЮ ВСЕХ ПИЛИВАТЬ ЧТО БУДЕТ Я ПРЕЙДУ ВСЕ ГРАНИЦЫ УБЬЮ ИЗНАСИЛУЮ ЗАСТАВЛЮ СТРАДАТЬ (Н Е Н А В И Ж У) ВСЁ И ВСЕХ СЕЙЧАС МЕНЯ НЕЧТО НЕ ОСТОНОВИТ НЕ СТРАХ НЕ ЖАЛОСТЬ НЕ БОЛЬ МАТЬ ОТЕЦ БРАТЬЯ СЕСТРЫ ВСЕХ СЕЙЧАС Я . я немагу описать все в сообщении но спасибо что послушали меня мне приятно что есть добрые люди удачки вам и всего наилучшего

Доброго времени суток.
Мой крик о помощи. Моя эмпатия, сводит меня с ума.
Ситуация следующая:
Мой отец, находится в приклонном возрасте, и имеет физические и когнитивные заболевания. Деменция + паркинсон. Все началось у него, с января 2022 года.
Все это время, я приделял ему внимание. Врачи, анализы, исследования, лечение, готовка и тп.
Через полтора года, было решено нанять сиделку, так как сил у меня уже не было на все это, а состояние папы ухудшалось.
На данный момент, я планирую ехать в другую страну, к своей жене, и наконец-то с ней воссоединенится, после долгого времени разлуки из за войны. Это время врознь, создало свои нюансы в наших отношениях и оба мы были подавлены.
Так же хочу забрать с собой нашу с папой кошку, которой уже 14 лет и которая нуждается в постоянной заботе, так как всю жизнь болеет и с ней нужно делать различные манипуляции каждый день(таблетки, чистка зубов, уколы переодически).
Но меня начинает мучать жалость к папе, так как начинаю себе надумывать, что я его бросаю на мучения. Что если я уеду и заберу кошку, он будет страдать, скучать, и это ухудшит его состояние, он уйдет еще больше в депрессию.
Но так же начинаю себя накручивать по поводу кошки. Если оставлю ее на сиделку, то она все равно не получит должного ухода и умрет. А если заберу с собой, то страшно что там другие врачи, дорога долгая, и она тоже умрет или будет хуже.
В итоге, все сводится к мыслям о смерти из за моей вины.
К слову, папа ведет практически лежачий образ жизни. 90% времени в горизонтальном положении. Без посторонней помощи, передвигаться сам не может.
Живу я отдельно от него, но в одном доме.
Помогите советом, как мне убрать эту эмпатию, жалость и вину.

Я все життя переконував себе, що мені добре на одинці і це у мене майже виходило, через це самотність здавалось стерпною і завжди знаходив аргументи на користь того, що я нічого не втрачаю, оскільки неможливо втратити те, чого не було.
Однак не так давно зробив помилку і зізнався самому собі, що десь глибоко в душі завжди хотілось товариства і я відкидав ці думки, намагаючись захистити себе від впливу самотності. Після цього зізнання захисні стіни впали і це призвело до пригніченого стану і образи на самого себе через втрачені можливості.
Зараз не знаю що з цим робити, та й яких небуть можливостей для соціалізації немає, розумію звісно, що надто багато я пропустив.
Хотілось би принаймні повернути все як було, вочевидь ці природні стіни виникли не ж просто так ? Звісно я розумію, що люди соціальні істоти і я в тому числі, від самотності не втекти, але навіть перебуваючи серед інших, вона відчувається більш гостро.


Відео на тему

психолог Емоційний інтелект: секрет успішних рішень у стресових ситуаціях!

Привіт! Чи замислювалися ви, чому деякі керівники та команди впевнено приймають рішення навіть у найскладніших ситуаціях, тоді як інші губляться під тиском? Секрет у емоційному інтелекті. Це не просто модний термін, а ключова навичка, яка допомагає правильно сприймати, розуміти й керувати власними емоціями, а також емоціями інших людей.

психолог Диференціація почуттів і якість життя

Часто відчуваєте емоційний хаос, але не можете зрозуміти, що саме відчуваєте? Це не випадковість – багатьом із нас просто не вчили розпізнавати свої почуття. У цьому відео ми розглянемо, що таке диференціація почуттів, чому це важливо для якості життя, як психологічні травми можуть ускладнювати цей процес і як гештальт-терапія допомагає повернути контакт із собою. Розберемо реальні приклади, метафори, а також запрошу вас замислитися над власним досвідом. Діліться своїми думками в коментарях!

психолог Агресія: від руйнування до творчості. Психологічний погляд на агресію, гештальт.

Агресія – це не тільки злість чи конфлікти. У гештальт-терапії вона розглядається як енергія, що допомагає нам змінювати світ, усвідомлювати свої потреби та діяти. У цьому відео ми розберемося, які бувають види агресії – пасивна, активна, творча та деструктивна – і як навчитися використовувати її конструктивно. Дізнайтеся, як агресія може стати вашим ресурсом, а не проблемою!


Ще більше відео

Рекомендуємо!

ls= От любви до ненависти - один шаг От любви до ненависти - один шаг

Почему самые близкие и любимые нам люди в один миг стают злейшими врагами? И почему ненависть ВСЕГДА идет после любви, а не наоборот?

ls= Душевная боль: три урока для тех, кому сейчас тяжело Душевная боль: три урока для тех, кому сейчас тяжело

Душевная боль рано или поздно приходит к каждому из нас, нужно научиться сосуществовать с ней в этот непростой период. Как унять душевную боль? В период, когда нам отчаянно тяжело жить, нужно усиленно заботиться о себе.

ls= Чувство вины. Семь основных форм вины. Чувство вины. Семь основных форм вины.

В детстве вас приучали к чувству вины взрослые, в особенности члены вашей семьи. Лелея чувство вины, вы ускользаете от ответственности. Отбывание приговора за воображаемую вину - невротическая привычка, от которой вам следует избавиться... Вина в

ls= Что такое стыд Что такое стыд

Чем отличается стыд от вины? Откуда берется стыд? За стыдом, как правило, стоит сильная потребность...

ls= О сочувствии. Как правильно сопереживать расстроенному человеку О сочувствии. Как правильно сопереживать расстроенному человеку

Я, как и каждый из нас, бывает, очень расстраиваюсь по различным поводам. Иногда причина понятна. А порой просто, как говорится, накопилось. И мне в первую очередь хочется очень простой вещи...



Повернутись до ...
qr