У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Почуття й емоції

У Психолога » Почуття й емоції


стаття Як приборкати «негативні» емоції

Якщо людина жива, вона не може не відчувати якоїсь певної емоції. Просто зазвичай людина про це не замислюється. І навіть апатія, наприклад, є емоцією, та сама нудьга – теж емоція. На психологічному рівні людина потребує контакту з іншими

стаття Чи руйнівна заздрість?

Переживання почуття заздрості зазвичай пов'язані з іншими почуттями - злості, страху та навіть вини та сорому. Які складно визнавати. Особливо сором.

стаття «Жити розумом чи почуттями?»

Жити одним розумом можна, але що це за життя, якщо в ньому немає почуттів, якщо вони збіднені та посаджені на ланцюг, а то й під замок?

стаття Образа - мій ворог чи друг?

Почуття образи, мабуть, знайоме багатьом, ну хоча б з дитинства. Іноді воно міцно закріплюється як «вірний» супутник життя на багато років. Як правило, образа є наслідком різноманітних сімейних конфліктів та сварок, «непристойних

стаття Прощення або ілюзія прощення

Тема прощення неоднозначна. Всі радять «вибач та йди далі», але чи так це просто зробити? Тебе образили, зрадили, несправедливо вчинили, звинуватили – не заморочуватися та пробачити. Іноді такі ситуації повторюються.

коментарів: 1
стаття Як припинити ображатись?

Образа виникає, коли Ви очікуєте на певну поведінку чи відношення значимої для Вас людини. Натомість отримуєте щось протилежне, що не відповідає Вашому уявленню про те, як людина мала себе повести. Чи можна взагалі припинити ображатись?

стаття Заздрість як втрата власних можливостей

Заздрість – емоція, зосереджена на загрозі статусу, певна форма прихованого суперництва. Це погоня за чужими бажаннями, а не за власними інтересами. Дуже часто, коли людина вже здобуває те, що має інший, виявляється – задоволення немає.

стаття Гештальт-терапія: розкриття свідомості через мистецтво

У світі психотерапії і самосприйняття існують численні підходи, але гештальт-терапія вирізняється своєю унікальністю та підходом до розуміння себе і світу. Ця форма психотерапії, яка поєднує мистецтво і науку, пропонує кожній людині подорож самопізна

стаття Шпаргалка з емоційного інтелекту

Скільки у вас інтелектів? Так, так саме кількість? Інтелект є не тільки в голові, він є у емоцій і у нашого тіла. Вирішила написати таку шпаргалку щодо емоцій. Тому що саме вони відповідають за якість нашого життя та якість відносин.

коментарів: 3
стаття Вплив сорому на особистість людини

Сором знищує віру в себе. Ніби хтось бачить ту нашу частину, від якої нам гидко. Якщо у конфлікті ваш партнер вас залякує чи маніпулює, захищаючись, імовірно що він переживає сором за те, що ви вказали на його неідеальність.

стаття Біль

Біль психологічний (емоційний) і фізичний взаємопов'язані. Фізичний біль може спричинити психологічний. І навпаки. Кожна людина має свій особистий больовий поріг. Як психологічний,  так і фізичний.

стаття Емоційний інтелект

Емоційний інтелект важко виміряти, натомість про той чи інший рівень його розвитку можна говорити опираючись на вміння людини комунікувати з іншими, приймати власні емоції і розуміти потреби, знаходити мотивацію для активності і звісно ж стримувати

стаття Досліджуючи сором...

У гештальт-терапії сором розглядається як почуття відчуження від самого себе та навколишнього світу. Людина відчуває сором, коли вона відкидає деякі аспекти свого досвіду або особистості, вважаючи їх неприйнятними або недостойними.

стаття КОНФЛІКТ ЯК МИСТЕЦТВО ДОМОВЛЯТИСЯ

Сирени. Ракети. Вибухи. Війна. Градус стресу зашкалює, напруга зростає, дратівливість сягає своєї найвищої позначки ... Поки існують люди, існуватимуть протиріччя інтересів. Тому вміти конфліктувати – це мистецтво, якому варто вчитися.

стаття Что мешает нам чувствовать себя лучше?

Отчего ухудшение настроения, когда в целом в жизни ничего такого не произошло? Первым значимым фактором снижения настроения является руминация. Попробуйте вспомнить , самые горячие мысли за последние пару недель, мысли при которых вы чувствовали негатив



Почуття й емоції: інтерв'ю психологів

психологія Передноворічний смуток, післяноворічна хандра. Як не засмучуватися на свята.

Передноворічна апатія, смуток, хандра. Післяноворічна тривога й депресія. Що це за явища та чому супроводжують свята? Як впоратися з передсвятковим стресом?

психологія «Вспыльчивый, но отходчивый». Как быть с агрессией в отношениях?

Переход на крик во время горячих споров и ссор - это эффективный способ «выпустить пар» и не накопить обид, или проявление неуважения и буллинга по отношению к партнеру?

психологія Ревность. Ревнует - значит...?

Здоровая «доза» ревности в отношениях любящих людей - какая она? Правдиво ли утверждение «ревнует - значит, любит»?

психологія Зависть. Психология зависти

Механизм возникновения чувства зависти. Иногда принято говорить о завистливых и независтливых людях. Существует ли склонность к завидованию? Иногда принято говорить о завистливых и независтливых людях. Существует ли склонность к завидованию?

психологія Ревность к прошлому

Почему люди иногда ревнуют к прошлым отношениям партнёра? Желание партнёра узнать побольше о прошлых связях - нормально? Стоит ли откровенничать?

психологія Пассивная агрессия

Как проявляется пассивная агрессивность? Сарказм и угрозы в шутливой форме - всегда ли признак скрытой агрессии?

психологія Одиночество

Почему появляется (или усиливается) чувство одиночества? Правда ли, что страшнее одиночества может быть только "одиночество вдвоём"?

психологія Скука. Почему и как.

Почему иногда появлятеся скука? Можно ли говорить о предрасположенности к скуке? Способы борьбы.


Почуття й емоції: Психологічні тести

психологический тест Обидчивы ли вы?

Легко ли вас обидеть, испортить вам настроение? Долго ли вы помните обиду и обидчика?

психологический тест Насколько вы ревнивы? Тест для мужчин

Насколько вы склонны к ревности? Например, в почтовом ящике вы находите письмо, адресованное вашей супруге. Вскроете?

психологический тест Умеете ли вы сострадать?

Сердобольный ли вы человек? Легко ли окружающим вызвать у вас сочувствие?


Анонс подій

01-04-2025 - 10-06-2025
онлайн

Кому может быть полезна или интересна эта группа? - Иногда у вас возникает ощущение неуверенности в собственных возможностя...


Питання психологу

Добрый день, складывается такое впечатление что мои родители меня больше всех с семь не любят. В 2021 году сестре исполнялось 18 так она гостей назвала родители за всё оплатили, я 18 лети провел в одиночестве так некого было позвать знакомые тогда были за границей сейчас есть кого звать у родителей как всегда нет на меня денег мотоцикл я купил за свои права за свои говорю может вы мне хоть раз сделаете день рождения они говорят нет денег я то роботаю и ето не хило у дарит по карману но поймите меня тоже я за свои почти 19 лет не разу друзей не звал и то будет максимум 3 человека и я 4 они оговариваются тем что у моего младшего брата 5 июня день рождения и ему нужно что-то купить такое чувство что их больше любят и больше давали, сестре как минимум, та и брату у них же нет денег нужно же и брату что-то купить и отпраздновать надеюсь ето последнее день рождения с ними, и скоро я уеду как раз денег заработаю пока у меня есть робота ну почему именно на меня нет денег ведь сестра поступила в вуз где платили на 10000 грн у год не много но все равно 4 года подряд а я пошел отучился на тракториста бесплатно.

у нас была ссора с партнером. мне внезапно пришла мысль о том, что я хочу посмотреть его паблики в вк(соцсеть) , просто ради интереса. мы друг на друга именно в вк не подписаны. я его попросила показать, на что он сказал нет. я спросила почему, он ответил что не помнит что там есть . меня такой ответ не устроил и я хотела настоять на своем. в итоге мы поссорились. И только во время ссоры он более подробно объяснил причину, почему он не хочет показывать. я сама человек не лезу без спроса в телефон партнера, всегда спрашиваю. я все же считаю что если ему нечего скрывать то он с легкостью покажет. какая разница знает он что там есть, или не знает. Теперь есть еще одна ситуация, где я уже задала вопрос про его друга, они о чем то общались по переписке, я спросила о чем, а он ответил что меня это не касается. его теперь выбесило что я всегда спрашиваю "почему" на его ответы "нет", и вообще его раздражает мое вечное стремление все узнать. я хотела узнать причину, он сказал что его друг просил никому не рассказывать. Теперь мы договорились с партнером, что во всех вопросах, где он говорит нет я даже не должна спрашивать причину. Мол, нет - значит нет. это нормальная позиция? или если меня это очень гложет и внутренне беспокоит, я имею право знать причину? И еще второй вопрос ,почему я вечно стремлюсь узнать что-то, даже что меня не особо касается?
Теперь всячески когда происходит то, что я не слышу его слово нет и к примеру, очень много раз про это спрашиваю и заёбываю (прошу прощения) , он агрессирует и повышает на меня тон. Сам по себе человек вспыльчивый и легко заводится, может переходить на личности, оскорбить и кричать, на собственную девушку.

Добрый день, я в отношениях 3,5 года. Мужчина очень сильно меня любит, готов ради меня на все, я смысл его жизни (как он сам говорит), он щедрый (дарит цветы, подарки, дает деньги), он внимательный, заботливый, нежный. Такого мужчины у меня никогда не было. На данный момент мне 39, ему 38.
Все бы идеально и прекрасно, но есть одно НО - он материт и оскорбляет меня. И из-за этого я уже третий раз его бросаю, так как не выдерживаю. Часто он материт меня в ссорах, но бывает и просто в какой-то ситуации, которая вообще не является конфликтом. Он может сказать, что я ебанутая, он часто посылал меня нахуй, часто на бытовые ситуации он психовал, очень сильно раздражался и начинал орать на меня матами на обычные вопросы. И вот третий раз я разорвала отношения после того, как во время спора про счетчики горячей воды (а именно их ремонта) он сказал мне завали ебало, конченая тварь (потому что я его перебивала, не слушала его мнение, т.к. оно было ошибочным), а после того, как я эти слова вернула ему (говорила, сам такой, у тебя ебало) он подошел, замахнулся рукой и сказал - я тебе щас всеку.
Если раньше я после его оскорблений плакала и искала причину в себе, то сейчас я молчать не стала.
После наших разрывов он сходил с ума, плакал, просил прощения, говорил, что больше не будет, что понимает, как меня ранят его слова, говорил, что это просто слова на эмоциях и они не имеют отношения ко мне. Я каждый раз прощала и верила ему.
Но в этот раз я решила окончательно разойтись, к его матам добавились обвинения в изменах, что я с ним потому, что удобно, что ищу кого-то лучше, что я меркантильная, живу с ним ради денег и за его счет, что я его никогда не любила и мне насрать на его жизнь. Это все не так, на все мои оправдания и попытки доказать мои чувства, он не верит. Я устала.
И вот 1,5 месяца, как мы разошлись. И опять все сначала, он сходит с ума, пишет, что не может без меня жить, что ради меня готов на все, жизнь без меня не имеет смысла, любит и просит дать еще один шанс. Я предлагаю сходить к психологу вместе, но он ставит условие - если только мы будем вместе.
И я не знаю, как мне поступить.


Відео на тему

психолог Емоційний інтелект: секрет успішних рішень у стресових ситуаціях!

Привіт! Чи замислювалися ви, чому деякі керівники та команди впевнено приймають рішення навіть у найскладніших ситуаціях, тоді як інші губляться під тиском? Секрет у емоційному інтелекті. Це не просто модний термін, а ключова навичка, яка допомагає правильно сприймати, розуміти й керувати власними емоціями, а також емоціями інших людей.

психолог Диференціація почуттів і якість життя

Часто відчуваєте емоційний хаос, але не можете зрозуміти, що саме відчуваєте? Це не випадковість – багатьом із нас просто не вчили розпізнавати свої почуття. У цьому відео ми розглянемо, що таке диференціація почуттів, чому це важливо для якості життя, як психологічні травми можуть ускладнювати цей процес і як гештальт-терапія допомагає повернути контакт із собою. Розберемо реальні приклади, метафори, а також запрошу вас замислитися над власним досвідом. Діліться своїми думками в коментарях!

психолог Агресія: від руйнування до творчості. Психологічний погляд на агресію, гештальт.

Агресія – це не тільки злість чи конфлікти. У гештальт-терапії вона розглядається як енергія, що допомагає нам змінювати світ, усвідомлювати свої потреби та діяти. У цьому відео ми розберемося, які бувають види агресії – пасивна, активна, творча та деструктивна – і як навчитися використовувати її конструктивно. Дізнайтеся, як агресія може стати вашим ресурсом, а не проблемою!


Ще більше відео

Рекомендуємо!

ls= От любви до ненависти - один шаг От любви до ненависти - один шаг

Почему самые близкие и любимые нам люди в один миг стают злейшими врагами? И почему ненависть ВСЕГДА идет после любви, а не наоборот?

ls= Душевная боль: три урока для тех, кому сейчас тяжело Душевная боль: три урока для тех, кому сейчас тяжело

Душевная боль рано или поздно приходит к каждому из нас, нужно научиться сосуществовать с ней в этот непростой период. Как унять душевную боль? В период, когда нам отчаянно тяжело жить, нужно усиленно заботиться о себе.

ls= Чувство вины. Семь основных форм вины. Чувство вины. Семь основных форм вины.

В детстве вас приучали к чувству вины взрослые, в особенности члены вашей семьи. Лелея чувство вины, вы ускользаете от ответственности. Отбывание приговора за воображаемую вину - невротическая привычка, от которой вам следует избавиться... Вина в

ls= Что такое стыд Что такое стыд

Чем отличается стыд от вины? Откуда берется стыд? За стыдом, как правило, стоит сильная потребность...

ls= О сочувствии. Как правильно сопереживать расстроенному человеку О сочувствии. Как правильно сопереживать расстроенному человеку

Я, как и каждый из нас, бывает, очень расстраиваюсь по различным поводам. Иногда причина понятна. А порой просто, как говорится, накопилось. И мне в первую очередь хочется очень простой вещи...



Повернутись до ...
qr