Відео психологів
Відео психологів - це відео-ролики, на яких психологи говорять про психологію популярно і висвітлюють, як правило, якесь одне питання.
Підписуйтесь на канал У Психолога на YouTube!
Що демонструють емоції. Я що вже при смерті
Людина як посудина - штовхни і вихлюпнється те, чим сповнена. А це і є наші емоції та думки. В однієї людини реакція на статтю "Шпаргалка по емоційному інтелекту" – сміх. А потім запитання: "Чи можна з цього вийти?" Значить, вона почула Себе. Коли ви дивитеся відео або читаєте статтю подумайте: "Яку відповідь хочете знайти?" Прислухайтеся до себе.
Опубліковане 2023-11-18

Відео архівне. Записане 5 березня 2022 року. Випадково надибала його в архіві фейсбук. Те, про що казала раніше, актуально і зараз. Бо йдеться про реакцію на стресову і кризову ситуацію. І, як завжди, трохи рекомендацій що робити
Війна
Эмоции делают нашу жизнь интересной и радостной, а могут сделать ужасной. Есть интересная группа "ЖОП" ("Жизнь Очень Плоха"). Для детального понимания эмоций можете почитать мою статью и подумать - являетесь ли вы членом такой группы? Эта группа затягивает в болото страдания и выйти из нее сложно, но возможно! И первый шаг – осознать, что вы находитесь в такой группе, признаться себе. Второй шаг – честно себе ответить: "Хочется ли в другую?" Третий – действия! Без них никак. Сколько бы вы ни думали про яблоко, оно во рту само не появиться.
Почуття й емоції
У відео йдеться про те, що таке психопатія, соціопатія, мислення злочинця, тощо. Чи можливо вилікувати таких людей? В чому різниця між органічною хворобою, та набутою? Які є відомі люди, які мали подібі розлади особистості.
Девіантна поведінка, кримінал
Сьогодні вперше на каналі говоримо про самооцінку, впевненість у собі або невпевненість. Оскільки популярним являється тема їх підвищення, я задався питанням - а чи варто? Чи релевантно називати "підвищенням самооцінки" те, чого прагнуть люди, задаючись цим питанням? 0:00 Питання🤔 0:13 Привіт! 0:27 Тема нашої зустрічі: Чому НЕ ПОТРІБНО підвищувати самооцінку? 0:42 ПРИЧИНА 1: ТЕРМІН "самооцінка" і його вплив на ставлення до себе 1:44 Пропозиція: Заміна терміну і за ним відношення до феномену і себе! 2:35 Підвищити чи змінити? 2:52 Причина 2: самооцінка як СОЦІАЛЬНИЙ ФЕНОМЕН 3:12 Неандерталець і самооцінка 🤔 3:50 Як виникає самооцінка? 4:14 Історія кривих дзеркал 5:26 Висновки 6:35 Самопідписуйтесь!
Самооцінка та впевненість в собі
Топ 3 помилки у стосунках, як от вже одна помилка у відносинах з глядачем при невірному відмінюванні в назві відео 😁 В цьому відео розглядаю одні з перших "помилок", що спали мені на думку. Тому обов'язково очікую, щоб і ви поділились своїми першими думками на цю тему! 0:00 Привіт! 👋 0:10 ДИПЛОМИ 😆 0:46 Про що канал 1:48 Чому я тут (і в психотерапії, і в відео на вашому смартфоні) 2:14 Помилка 1 - термін 3:42 "Помилка" 2: єдоно вірний варіант 4:44 "Помилка" 3: всезнання 6:04 ДОДАТОК 8:21 Надобраніч! Радий вашому перегляду! І запрошую підписуватись, щоб не пропустити наступні випуски! Щоб розуміти, чого ще очікувати
Сімейна психологія
Ділюсь фразою, яка допоможе зменшити ваш сором за себе, страх перед помилками і переживання типу "що про мене подумають інші?".. Завчіть її і повторюйте самі собі у ситуаціях, коли страшно щось зробити або коли соромно за себе після невдач. Дивіться до кінця 😉 Психолог Світлана Гліган
Комплекси
Як перестати порівнювати себе з іншими? ...і засмучуватись від цього... У відео ділюсь своїм підходом, який може допомогти вам подолати цю проблему!😉 Лише 4хв часу і ви отримаєте новий погляд на звичні речі!) Психолог Світлана Гліган
Особистісне зростання та корисні поради
У відео ділюсь із вами своїм лайфхаком, такою собі "магічною" фразою, яка допомагає мені справлятись із життям) Особливо зараз, у такий неспокійний та непередбачуваний час.. Приємного перегляду! Психолог Світлана Гліган
Особистісне зростання та корисні поради
Ділюсь своєю ситуацією та усвідомленнями після неї. Можливо, у вас теж виникають такі труднощі і ця інформація буде корисною 😉 Ми маємо різні потреби, і деякі є конфліктуючими.. Наприклад, ми відчуваємо потребу бути як всі, щоб бути прийнятими в соціумі. А ще в нас є потреба у самовираженні, у прояві своєї індивідуальності.. Через такі внутрішні конфліктуючі потреби ми можем відчувати складнощі.. Детальніше у відео 😉 Психолог Світлана Гліган
Особистісне зростання та корисні поради
Сподіваюсь підтримати вас 🙏💛 Увімкніть звук.. Почуйте звуки гірської річки.. Поміркуйте над тим, що прочитаєте.. Помилуйтесь красою природи, яка завжди поруч.. Відчуйте полегшення від усвідомлень.. Та імпульс до життя у новому напрямі)
Депресія
Це 2 формати спілкування з кардинально різними наслідками. - як покращити і оздоровити спілкування з близькими? - як спонукати до дії без звинувачень, претензій та докорів? - як варто висловлювати своє незадоволення? - 4 складові я-повідомлень.
Особистісне зростання та корисні поради
- в шлюбі має бути приємно, цікаво, безпечно, - чому не варто страждати і терпіти у стосунках, - коли розлучення є адекватним та потрібним кроком, - проста техніка з гральними картами для налагодження стосунків з партнером, - які речі найчастіше призводять до розлучення, - традиція і вміння говорити з партнером про складне, - що є обов'язковими компонентами здорових стосунків в шлюбі?
Психологія відносин
Якщо ви прагнете виховувати, не травмуючи дитину, тоді: - не викликайте в неї сором за себе! Не кажіть їй, що вона позорить вас!!! - не обзивайте дитину, не придумуйте їй назв та прізвиськ! - не порівнюйте з іншими дітьми! - не принижуйте її, не сваріться на неї, особливо, привселюдно! А як тоді виховувати? - в кожній ситуації розмовляйте, обговорюйте, розпитуйте дитину і уважно слухайте, щоб краще її зрозуміти (мотиви поведінки, причини конфліктів тощо). - проявляйте повагу до дитини та її почуттів, бажань тощо. - не нав'язуйте силою свою думку чи рішення. - домовляйтесь з дитиною, разом шукайте рішення з ситуації, разом приходьте до висновків на майбутнє! - і головне - працюйте над собою! Зберігайте спокій, розвивайте в собі терпимість, сприймайте позитивно свою дитину 💛
Батьки й діти
- тривога батьків: чим небезпечна і як її позбутись, - топ-5 ключових задач батьків! - виконання домашніх завдань: що ж найважливішим у цьому процесі? - на що ще мають звертати свою увагу батьки, окрім школи та оцінок дитини?
Батьки й діти
Ви дізнаєтесь про: - етапи розвитку подружнього життя, - поширені причини конфліктів у стосунках, - що являє собою подружня зрада та через що вона стається, - речі, які вбивають почуття та руйнують стосунки, - кроки, які допоможуть зміцнити ваше кохання.
Кохання
Як відрізнити кохання від програми саморуйнування, яку приймаємо за кохання. Розглянемо Любов як енергію життя та почуття до іншої людини. Бажаєте, щоб вас любили? А кохати самим? Кохати – це давати. Щоб давати треба мати. Кохання не завдає біль! Якщо виходить інакше, значить, у вас є програма саморуйнування.
Кохання
Довгий час не могла наважитися щось писати чи говорити на цю тему назагал. Та я рада, що це все ж таки відбулося. І я можу прилюдно заявити про свою повагу до жінок, що обрали собі у пару чоловіка-воїна.
Війна
Как быстро и легко построить новую зону комфорта при переезде в новую страну. Почему это важно. Часть 1: говорим о ритуалах. Я несколько раз в своей жизни переезжала из страны в страну и уже выработала свои работающие способы быстрой адаптации, которые реально помогают. Во времена войны и массовой иммиграции, будет полезно многим.
Кризи
Часто чую "Я його(її) не впізнаю. До війни він(вона) був(була) зовсім іншою людиною ". Чи сама про себе людина каже, що сильно змінилася. І це лякає і саму людину, і тих, хто поряд. Чи може людина під час війни змінитися кардинально? От була однією, а після того як, стала зовсім іншою?
Війна
Точка Х - психологічний шрам від травми, що сталася під час кризової події. Лютий став "точкою Х". Для когось у 2014. Для когось у 2022. Для когось і у 2014, і у 2022. І цей шрам на душі ниє так само, як і шрам на тілі на погоду. Коли саме він ниє? У ту ж дату, коли це сталося. Чи у подібній ситуації.
Війна
До примітивного захисту зазвичай відносять той, що пов'язаний з довербальною стадією розвитку. Які виникають, тому що дитина має недостатній зв'язок з принципом реальності і немає відокремленості і константності об'єктів, що знаходяться за межами власного «Я». Наприклад, заперечення вважається маніфестацією більш примітивного процесу, ніж витискання. Щоб щось витіснити, його спочатку необхідно пізнати будь-яким шляхом, а потім вже перевести в несвідоме. Заперечення - це миттєвий, нераціональний процес. До примітивного захисту відносять - дисоціацію, всемогутній контроль, знецінювання, ізоляцію, ідентифікацію з агресором тощо. Механізми захисту «вищого порядку» формуються всередині структури «Я-Воно-Над-Я». Тому вони часто використовуються як адаптивні процеси.
Початок практики
Захисні механізми - поняття в психоаналізі, яке позначає способи захисту свого Я (Его), вони дозволяють регулювати імпульси, що виходять від тваринної складової психіки людини (Ід) і захищають від посягань Над-Я також є складовою психіку людини, від норм і правил, які формуються суспільством і тиснуть на Его. Захисні механізми захищають людину від подій, що травмують, переживань, тривоги. Термін "захисні механізми" ввів Зігмунд Фройд У всіх цих конфліктах его індивіда прагне відкинути частину свого власного ід. Інстанція, що споруджує захист, і сила, що вторгається, завжди залишаються тими ж самими; змінюються лише мотиви, які спонукають його вживати захисних заходів. Зрештою, всі ці заходи спрямовані на те, щоб забезпечити безпеку его і вберегти його від переживання невдоволення.
Початок практики
Втрата може розбити серце. Вона може бути спустошливою. Часом здається, що настав кінець усьому. Ми не намагаємося нічого «залагодити». Горе — надто глибоке переживання, щоб його можна було виправити. Все, що ми можемо робити - це допомагати плакати. Хід життя кожної людини залежить від її здатності справлятися з подібними змінами, адаптуватися до всіх втрат і використовувати зміну як засіб для зростання. Не повністю пережиті втрати, іншими словами, зміни, до яких ми не адаптувалися, затьмарюють наше життя, послаблюють нашу енергію і погіршують нашу здатність встановлювати відносини. Не в змозі сумувати, ми стаємо заручниками старих цінностей, мрій і стосунків, залишаємося за межами сьогодення, тому що ми все ще «танцюємо під дудку минулого».
Горе, втрата