У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Відео психологів

Відео психологів - це відео-ролики, на яких психологи говорять про психологію популярно і висвітлюють, як правило, якесь одне питання.

Підписуйтесь на канал У Психолога на YouTube!

Що демонструють емоції. Я що вже при смерті

Людина як посудина - штовхни і вихлюпнється те, чим сповнена. А це і є наші емоції та думки. В однієї людини реакція на статтю "Шпаргалка по емоційному інтелекту" – сміх. А потім запитання: "Чи можна з цього вийти?" Значить, вона почула Себе. Коли ви дивитеся відео або читаєте статтю подумайте: "Яку відповідь хочете знайти?" Прислухайтеся до себе.

Опубліковане 2023-11-18

відео психолога
Відео 14. "Друге дихання" з циклу "Кризова психотерапія під час війни"

Відео архівне. Записане 5 березня 2022 року. Випадково надибала його в архіві фейсбук. Те, про що казала раніше, актуально і зараз. Бо йдеться про реакцію на стресову і кризову ситуацію. І, як завжди, трохи рекомендацій що робити

Війна
відео психолога
О чем говорят наши эмоции

Эмоции делают нашу жизнь интересной и радостной, а могут сделать ужасной. Есть интересная группа "ЖОП" ("Жизнь Очень Плоха"). Для детального понимания эмоций можете почитать мою статью и подумать - являетесь ли вы членом такой группы? Эта группа затягивает в болото страдания и выйти из нее сложно, но возможно! И первый шаг – осознать, что вы находитесь в такой группе, признаться себе. Второй шаг – честно себе ответить: "Хочется ли в другую?" Третий – действия! Без них никак. Сколько бы вы ни думали про яблоко, оно во рту само не появиться.

Почуття й емоції
відео психолога
Психопатія та кримінальна свідомість

У відео йдеться про те, що таке психопатія, соціопатія, мислення злочинця, тощо. Чи можливо вилікувати таких людей? В чому різниця між органічною хворобою, та набутою? Які є відомі люди, які мали подібі розлади особистості.

Девіантна поведінка, кримінал
відео психолога
Чи варто підвищувати самооцінку? Змінити непевність в собі.

Сьогодні вперше на каналі говоримо про самооцінку, впевненість у собі або невпевненість. Оскільки популярним являється тема їх підвищення, я задався питанням - а чи варто? Чи релевантно називати "підвищенням самооцінки" те, чого прагнуть люди, задаючись цим питанням? 0:00 Питання🤔 0:13 Привіт! 0:27 Тема нашої зустрічі: Чому НЕ ПОТРІБНО підвищувати самооцінку? 0:42 ПРИЧИНА 1: ТЕРМІН "самооцінка" і його вплив на ставлення до себе 1:44 Пропозиція: Заміна терміну і за ним відношення до феномену і себе! 2:35 Підвищити чи змінити? 2:52 Причина 2: самооцінка як СОЦІАЛЬНИЙ ФЕНОМЕН 3:12 Неандерталець і самооцінка 🤔 3:50 Як виникає самооцінка? 4:14 Історія кривих дзеркал 5:26 Висновки 6:35 Самопідписуйтесь!

Самооцінка та впевненість в собі
відео психолога
Топ помилок у стосунках. Топ 3 помилки у відносинах! Психолог про стосунки. Стос

Топ 3 помилки у стосунках, як от вже одна помилка у відносинах з глядачем при невірному відмінюванні в назві відео 😁 В цьому відео розглядаю одні з перших "помилок", що спали мені на думку. Тому обов'язково очікую, щоб і ви поділились своїми першими думками на цю тему! 0:00 Привіт! 👋 0:10 ДИПЛОМИ 😆 0:46 Про що канал 1:48 Чому я тут (і в психотерапії, і в відео на вашому смартфоні) 2:14 Помилка 1 - термін 3:42 "Помилка" 2: єдоно вірний варіант 4:44 "Помилка" 3: всезнання 6:04 ДОДАТОК 8:21 Надобраніч! Радий вашому перегляду! І запрошую підписуватись, щоб не пропустити наступні випуски! Щоб розуміти, чого ще очікувати

Сімейна психологія
відео психолога
"Магічна фраза", що рятує від сорому та самоїдства

Ділюсь фразою, яка допоможе зменшити ваш сором за себе, страх перед помилками і переживання типу "що про мене подумають інші?".. Завчіть її і повторюйте самі собі у ситуаціях, коли страшно щось зробити або коли соромно за себе після невдач. Дивіться до кінця 😉 Психолог Світлана Гліган

Комплекси
відео психолога
Як перестати порівнювати себе з іншими?

Як перестати порівнювати себе з іншими? ...і засмучуватись від цього... У відео ділюсь своїм підходом, який може допомогти вам подолати цю проблему!😉 Лише 4хв часу і ви отримаєте новий погляд на звичні речі!) Психолог Світлана Гліган

Особистісне зростання та корисні поради
відео психолога
Лайфхак або "магічна фраза", що допомагає справлятись із життям..

У відео ділюсь із вами своїм лайфхаком, такою собі "магічною" фразою, яка допомагає мені справлятись із життям) Особливо зараз, у такий неспокійний та непередбачуваний час.. Приємного перегляду! Психолог Світлана Гліган

Особистісне зростання та корисні поради
відео психолога
Про яскраву куртку, страх проявлятись та конфлікт наших потреб)

Ділюсь своєю ситуацією та усвідомленнями після неї. Можливо, у вас теж виникають такі труднощі і ця інформація буде корисною 😉 Ми маємо різні потреби, і деякі є конфліктуючими.. Наприклад, ми відчуваємо потребу бути як всі, щоб бути прийнятими в соціумі. А ще в нас є потреба у самовираженні, у прояві своєї індивідуальності.. Через такі внутрішні конфліктуючі потреби ми можем відчувати складнощі.. Детальніше у відео 😉 Психолог Світлана Гліган

Особистісне зростання та корисні поради
відео психолога
Відео для тих, хто почувається "на дні"...

Сподіваюсь підтримати вас 🙏💛 Увімкніть звук.. Почуйте звуки гірської річки.. Поміркуйте над тим, що прочитаєте.. Помилуйтесь красою природи, яка завжди поруч.. Відчуйте полегшення від усвідомлень.. Та імпульс до життя у новому напрямі)

Депресія
відео психолога
Я-повідомлення та Ти-повідомлення

Це 2 формати спілкування з кардинально різними наслідками. - як покращити і оздоровити спілкування з близькими? - як спонукати до дії без звинувачень, претензій та докорів? - як варто висловлювати своє незадоволення? - 4 складові я-повідомлень.

Особистісне зростання та корисні поради
відео психолога
В чому сенс та призначення Шлюбу?

- в шлюбі має бути приємно, цікаво, безпечно, - чому не варто страждати і терпіти у стосунках, - коли розлучення є адекватним та потрібним кроком, - проста техніка з гральними картами для налагодження стосунків з партнером, - які речі найчастіше призводять до розлучення, - традиція і вміння говорити з партнером про складне, - що є обов'язковими компонентами здорових стосунків в шлюбі?

Психологія відносин
відео психолога
Батьки, НЕ СОРОМТЕ своїх дітей!!!

Якщо ви прагнете виховувати, не травмуючи дитину, тоді: - не викликайте в неї сором за себе! Не кажіть їй, що вона позорить вас!!! - не обзивайте дитину, не придумуйте їй назв та прізвиськ! - не порівнюйте з іншими дітьми! - не принижуйте її, не сваріться на неї, особливо, привселюдно! А як тоді виховувати? - в кожній ситуації розмовляйте, обговорюйте, розпитуйте дитину і уважно слухайте, щоб краще її зрозуміти (мотиви поведінки, причини конфліктів тощо). - проявляйте повагу до дитини та її почуттів, бажань тощо. - не нав'язуйте силою свою думку чи рішення. - домовляйтесь з дитиною, разом шукайте рішення з ситуації, разом приходьте до висновків на майбутнє! - і головне - працюйте над собою! Зберігайте спокій, розвивайте в собі терпимість, сприймайте позитивно свою дитину 💛

Батьки й діти
відео психолога
Рекомендації психолога батькам школярів (особливо, першачків)

- тривога батьків: чим небезпечна і як її позбутись, - топ-5 ключових задач батьків! - виконання домашніх завдань: що ж найважливішим у цьому процесі? - на що ще мають звертати свою увагу батьки, окрім школи та оцінок дитини?

Батьки й діти
відео психолога
Інтерв'ю про стосунки: як зберегти Любов?

Ви дізнаєтесь про: - етапи розвитку подружнього життя, - поширені причини конфліктів у стосунках, - що являє собою подружня зрада та через що вона стається, - речі, які вбивають почуття та руйнують стосунки, - кроки, які допоможуть зміцнити ваше кохання.

Кохання
відео психолога
Який партнер тобі підходить? | Шо таке любов?

Як відрізнити кохання від програми саморуйнування, яку приймаємо за кохання. Розглянемо Любов як енергію життя та почуття до іншої людини. Бажаєте, щоб вас любили? А кохати самим? Кохати – це давати. Щоб давати треба мати. Кохання не завдає біль! Якщо виходить інакше, значить, у вас є програма саморуйнування.

Кохання
відео психолога
Жінка воїна

Довгий час не могла наважитися щось писати чи говорити на цю тему назагал. Та я рада, що це все ж таки відбулося. І я можу прилюдно заявити про свою повагу до жінок, що обрали собі у пару чоловіка-воїна.

Війна
відео психолога
Новая зона комфорта. Иммиграция. (Часть 1: Ритуалы)

Как быстро и легко построить новую зону комфорта при переезде в новую страну. Почему это важно. Часть 1: говорим о ритуалах. Я несколько раз в своей жизни переезжала из страны в страну и уже выработала свои работающие способы быстрой адаптации, которые реально помогают. Во времена войны и массовой иммиграции, будет полезно многим.

Кризи
відео психолога
Відео 13 "Вплив війни на характер людини" з циклу "Кризова психотерапія під час

Часто чую "Я його(її) не впізнаю. До війни він(вона) був(була) зовсім іншою людиною ". Чи сама про себе людина каже, що сильно змінилася. І це лякає і саму людину, і тих, хто поряд. Чи може людина під час війни змінитися кардинально? От була однією, а після того як, стала зовсім іншою?

Війна
відео психолога
Відео 12 "Точка Х" з циклу "Кризова психотерапія під час війни "

Точка Х - психологічний шрам від травми, що сталася під час кризової події. Лютий став "точкою Х". Для когось у 2014. Для когось у 2022. Для когось і у 2014, і у 2022. І цей шрам на душі ниє так само, як і шрам на тілі на погоду. Коли саме він ниє? У ту ж дату, коли це сталося. Чи у подібній ситуації.

Війна
відео психолога
Помилки минулого

Помилки минулого. Чи існує життя після вибору, який ми вважаємо помилковим?

Кризи
відео психолога
Захисні механізми психіки. Частина 2

До примітивного захисту зазвичай відносять той, що пов'язаний з довербальною стадією розвитку. Які виникають, тому що дитина має недостатній зв'язок з принципом реальності і немає відокремленості і константності об'єктів, що знаходяться за межами власного «Я». Наприклад, заперечення вважається маніфестацією більш примітивного процесу, ніж витискання. Щоб щось витіснити, його спочатку необхідно пізнати будь-яким шляхом, а потім вже перевести в несвідоме. Заперечення - це миттєвий, нераціональний процес. До примітивного захисту відносять - дисоціацію, всемогутній контроль, знецінювання, ізоляцію, ідентифікацію з агресором тощо. Механізми захисту «вищого порядку» формуються всередині структури «Я-Воно-Над-Я». Тому вони часто використовуються як адаптивні процеси.

Початок практики
відео психолога
Захисні механізми психіки. Частина 1

Захисні механізми - поняття в психоаналізі, яке позначає способи захисту свого Я (Его), вони дозволяють регулювати імпульси, що виходять від тваринної складової психіки людини (Ід) і захищають від посягань Над-Я також є складовою психіку людини, від норм і правил, які формуються суспільством і тиснуть на Его. Захисні механізми захищають людину від подій, що травмують, переживань, тривоги. Термін "захисні механізми" ввів Зігмунд Фройд У всіх цих конфліктах его індивіда прагне відкинути частину свого власного ід. Інстанція, що споруджує захист, і сила, що вторгається, завжди залишаються тими ж самими; змінюються лише мотиви, які спонукають його вживати захисних заходів. Зрештою, всі ці заходи спрямовані на те, щоб забезпечити безпеку его і вберегти його від переживання невдоволення.

Початок практики
відео психолога
Горювання. Життя після втрати

Втрата може розбити серце. Вона може бути спустошливою. Часом здається, що настав кінець усьому. Ми не намагаємося нічого «залагодити». Горе — надто глибоке переживання, щоб його можна було виправити. Все, що ми можемо робити - це допомагати плакати. Хід життя кожної людини залежить від її здатності справлятися з подібними змінами, адаптуватися до всіх втрат і використовувати зміну як засіб для зростання. Не повністю пережиті втрати, іншими словами, зміни, до яких ми не адаптувалися, затьмарюють наше життя, послаблюють нашу енергію і погіршують нашу здатність встановлювати відносини. Не в змозі сумувати, ми стаємо заручниками старих цінностей, мрій і стосунків, залишаємося за межами сьогодення, тому що ми все ще «танцюємо під дудку минулого».

Горе, втрата
qr