У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Батьки й діти

У Психолога » Батьки й діти


стаття про батьківсько-дитячі стосунки Вплив батька на долю дитини

Історично так склалось, що вихованням дітей займались переважно жінки. І в наш час немало чоловіків вважає, що їх задача – забезпечувати сім’ю, тоді як жіночі обов’язки – доглядати за дітьми. Коли донька чи син виростає, вже батько ображається, що дитина не хоче з ним спілкуватись, очікує тільки на подарунки

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Почуття провини перед батьками

Почуваєтеся винними перед батьками? За те що рідко звоните чи приїзжаєте, за те, що досі не народили їм внуків, за те, що не можете вилікувати їх від тяжкої хвороби або врятувати від алкоголю, за те що маєте кращі умови життя? Провина перед батьками

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Тому що БЕЗТОЛКОВА...коли діти починають статеве життя рано

Діагноз БЕЗТОЛКОВА - це часто навіть неусвідомлена спроба батьків, зняти з себе свою частину дорослої відповідальності за адекватний контроль, безпеку, організацію життя, побуту, кола спілкування, емоційний і психологічний стан, вдоволення потреб та

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Особисті кордони дитини

Як зробити так, щоб дитина могла себе захищати та інших не ображала? Потрібно розуміти, що таке межі та з чого вони складаються, а також проживати досвід захисту своїх кордонів та поваги до своїх кордонів у сім'ї.

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Вплив мами на дитину та її подальше життя

Мама - це людина, яка має величезне значення і вплив на нас, але на жаль, не кожна мама є Мудрою Мамою своїй дитині.. іноді, мамі не вистачає знань, ресурсу, власної зрілості для формування такого надійного зв'язку.

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Реакції батьків на вибухи агресії дитини

Коли дитина ВИБУХАЄ емоціями роздратування, злості, агресії, - іноді дорослим так і кортить відреагувати на це словами по типу: "Досить! Що це ти така нервова?? Ми нічого такого тобі не сказали, все було нормально, а ти починаєш тут портити всім нас

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Покрокові підказки, що робити з дітьми, які постраждали від війни!

Покрокові  підказками, що робити з дітьми, котрі постраждали від війни. Багато українців поїхали за кордон з сім’ями з дітьми. Діти втратили безпечне, постійне місце. Як говорити з дитиною, про психологічну допомогу.

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Мама як подразник, мама як токсин.

Через стосунок з мамою, травматичний контакт психіка витісняє події. Перерваний контакт з мамою створює буквальні хвороби в тілі. І такі нелюбимі діти першими відгукуються на допомогу мамі, доглядають до смерті, а майно переходить дітям любимим.

коментарів: 4
стаття про батьківсько-дитячі стосунки Про смерть мами в ранньому віці.

Дорослі стараються уникати розмов про смерть мами при дитині, переважно, бо самі не знають, як переживати цю смерть, та як подати дитині, про що говорити з дитиною, коли помирає її мама.

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Чайлд фри або свідома бездітність

Як зрозуміти, що хочу мати дітей. Чи не хочу. Коли постійно говорять чи питають, «пора б вже й дитинку завести», «а чи хочете вже дитинку», що ви відчуваєте? Перед тим, як приймати якесь рішення, потрібно розуміти, що ...

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Що робити, якщо дитина не сприймає батьків як авторитет?

Якщо ваша дитина раптово почала вередувати і суперечити, зверніть увагу на те, яка атмосфера складається в сім'ї зараз. Психологом така ситуація може бути розглянута з різних боків.

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Про комерціалізацію дитячої травми

Небагато роздумів, що виникли під враженням від прочитання книги соціологіни Ганни Шадріної "Дорогі діти, або скорочення народжуваності та зростання «ціни» материнства в XXI столітті", і спроба перевести їх у психологічну сферу.Набагато...

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Діти майбутнього: яким навичкам слід навчати дитину вже сьогодні?

Як слід навчати дитину. Найбільш затребуваними в майбутньому виявляться не знання в будь-якій галузі, а особливі навички, яким неможливо навчити за допомогою лекційю...

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Не іграшка: як іграшки впливають на розвиток дитини

Секрет важливості вибору іграшок для дитини лежить у особливостях дитячого розвитку. Які ж характеристики іграшок є важливими в контексті розвитку дитини?

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Навчання в умовах війни, особливості та реалії. Поради батькам

Як діти себе поводять та навчаються зокрема залежить від багатьох факторів. Насправді, війну в Україні українські діти проживають глибоко і болісно, здебільшого вони все розуміють. Багато хто вимушений був раптово та терміново подорослішати.Батьки й діти: інтерв'ю психологів

психологія Як допомогти дитині підготуватися до народження молодшого брата чи сестри

Як повідомити дитині новину про очікування другої дитини? Як підтримати старшу дитину, коли в родині з'являється молодша? Як допомогти старшій дитині відчувати себе важливою? Чи має старша дитина допомагати по догляду за молодшою? Якщо так, то як допомогти старшій дитині прийняти нову відповідальність та розв

психологія Дитяча конкуренція. Як подолати суперництво між дітьми?

Чому діти починають конкурувати між собою? Як позбутися конкуренції між дітьми? Коли потрібен дитячий психолог?

психологія Как современные гаджеты влияют на детей? Ребенок и смартфон.

С какого взраста детям можно давать играть на электронных устройствах? Стоит ли вовсе запрещать ребенку пользоваться планшетами и смартфонами?

психологія Приемные дети

Как понять, что пара готова к усыновлению (удочерению) определенного ребенка? Нормальны ли сомнения перед окончательным шагом или те, кто действительно готов, не колеблются?

психологія Что лучше: няня или бабушка?

Как сделать правильный выбор, на кого оставить ребенка, когда мама и папа работают? Подскажут психологи.

психологія Как научить ребенка постоять за себя?

Почему ребенок может не проявлять способности к самозащите, о чем свидетельствует неумение дать отпор? Как в идеале должен реагировать ребенок на агрессию?

психологія Дочка хочет краситься. Когда разрешать пользоваться косметикой.

Позволять ли маленьким девочкам, например, уже начиная с дошкольного возраста, пользоваться косметикой по праздникам?

психологія Дети и деньги

Карманные деньги. Воровство. Допустимо ли платить детям за оценки?


Батьки й діти: Психологічні тести

психологический тест Понимаете ли вы своего ребенка?

Получается ли у вас уловить настроения, желания, опасения ребенка. Ваша модель воспитания и взаимодействия с чадом.

психологический тест Кем вас считает ваш ребенок?

Кем вас видит собственный ребенок? В каком качестве вы чаще всего предстаете перед ним? Мамы мамам - рознь!

психологический тест Зависим ли ваш ребенок от интернета?

Онлайн тест на зависимость ребенка от компьютера / интернета подскажет, стоит ли родителям беспокоиться о здоровье их чада.


Психологічні фільми та книги про батьківсько-дитячі стосунки

Питання психологу

Ми переїхали в інше місто. Пішла дитина в іншу школу (7,5 років, 2 клас). Все було добре, потім дитина захворіла на ГРВІ, після цього почала категорично відмовлятися йти до школи. Причину не говорить, просто відмовляється.

Відносини вітчима з донькою (10,5р.)
З чоловіком у відносинах 3 роки. Маю доньку від першого шлюбу. Є проблема відносин вітчима з донькою.
На початку відносин з чоловіком разом не проживали, зустрічалися на території чоловіка, дитина була знайома з чоловіком та на словах в курсі за відносини. Після 1 року зустрічей стали жити всі разом. І почалися проблеми. Спочатку дитина тягнулася до вітчима, але не бачачи взаємності, а лише холод та критику, почала закриватися. Я розмовляла і з донькою і з чоловіком постійно стосовно відносин, але ставало з часом все лише гірше. Від чоловіка критика поведінки дитини та на рахунок мого поганого виховання. Від дитини позиція закриття та не бажання спілкуватися з вітчимом.
Таке враження, що у чоловіка постійні ревнощі, що я більше проводжу часу з дитиною, хоча більше часу проводжу з чоловіком, оскільки ще й працюємо разом. Донька в свою чергу поводиться більш мудро та без особливих сплесків емоцій, я завжди наголошую, що люблю її не менше і завжди намагаюся провести з нею час та оговорити питання, що її тривожать.
У дитинстві у чоловіка не було ні батька, ні матері (вона була, але материнської турботи про дитину не виявляла) і він не знає батьківсьго виховання і що таке сім\'я (виховувала його бабуся, вулиця і сам себе), звідси немає поняття як виховувати дітей, як поводитися з дітьми, як сварити та заохочувати.
Донька побоюється відчима. З його боку були досить часто розмови про те, що дитина загублена і виросте неадекватною та конченою людиною. Я, як мати, при цьому захищаю доньку і проводжу регулярні пояснення наслідків такого спілкування чоловікові, також спілкуюся з донькою на тему цих взаємин.
Таке враження, що я стою у коридорі, у мене є дві зачинені двері до кімнат, що знаходяться одна напроти другої. Та щоб зайти до кожної кімнати потрібно добре постукати, щоб відчинилися двері. Зайдеш в одну кімнату, зачиняється інша та вхід до коридору. Коридор та 2 кімнати не можуть бути єдиним відкритим простором. Такий стан зараз у мене.
На данному етапі таких взаємин бачу лише 2 варіанти: 1) розрив стосунків з чоловіком, 2) повернути стосунки мої з чоловіком в ракурс лише побачень, щоб не травмувати психіку дитини та залишатися в гарних стосунках з чоловіком та донькою та не мати пустих конфліктних ситуацій.

Цікавлять такі питання: Які можливі моделі поведінки мені слід ініціювати, як працювати з донькою і співмешканцем, якщо жити однією родиною та можливі виходи з цієї ситуації.

Здравствуйте, я живу вместе с отцом, я его очень люблю, дорожу им и он действительно это заслуживает. Он старается для меня, даёт советы, исполняет просьбы, пытается дать мне самое лучшее и говорит приятные слова. Однако, когда речь доходит до ссор, его будто переклинивает, такое бывает со всеми, но я их очень тяжело переношу. Они обычно из-за мелочей, где я где-то не выразилась, что-то сказала или моя точка зрения отличается от его. Такие ссоры стали не такими частыми как в детстве, точно не чаще чем раз в месяц, я повзрослела, поэтому меньше создаётся поводов, когда я его «бешу», он тоже созрел, я начала лучше себя контролировать, не поднимаю темы из-за которых может начаться ссора, больше его знаю, стараюсь перенести тематику разговора, если вижу, что что-то не так и тд. Но они присутствуют. Во время таких всплесков злости он может сильно материться (хотя не то, что бы у нас это запрещено, но нецензурной лексики становиться больше), обзывать меня дурой, дебилкой, тупой, тупорылой, говорить, что моё мнение ничего не значит, да и в принципе, всячески указывать в негативном контексте на мой юный возраст, а значит на мою глупость и неопытность, при этом поднимая себя в статусе родителя, а значит главного приоритета. Скажу так, он реально заслуживает уважение, повторюсь, он замечательный отец, очень умный, очень опытный, для конфиденциальности даже не смогу объяснить насколько и мне очень сложно с ним спорить, ведь он даже в этом можно сказать, спец. Но мы обычно сильно конфликтуем по простым диалогам, где целью является просто донести друг другу своё видение об коммуникации, очень субъективные вещи ( при этом, я всегда принимаю его позицию, а он мою называет неправильной) или бытовые вещи. Я конечно, не могу позволить себе его называть подобными прозвищами, да и не хочу, но в отчаянии могу срываться на крик и слёзы от нежелания слышать меня и понять. Я со временем очень хотела это наладить, начала выслушивать его, не перебивать, говорить прямо, что мне некоторые вещи слышать очень неприятно, я научилась извиняться за ошибки, предлагать компромисс или оставаться при своих мнениях, но так и не получила обратную связь. Пробовала делать это в позитивной обстановке, то есть поднять тему, что волнует, но без такого напряжения, однако, это заканчивается либо спокойной и длинной нотацией, что всё было не так, как я говорю, либо очередной ссорой, либо его смехом, что меня это волнует. Мне не нужно его менять, я бы хотела просто саморегулироваться в этом. Спасибо


Відео на тему

психолог Гіперопікаючі батьки. Якщо турбота шкодить відносинам

Стосунки з гіперопікаючими батьками. Причини та наслідки гіперопіки. Чому надмірна турбота заважає дитині розвиватись. З якими труднощами стикаються діти, яких занадто сильно опікали. Як вибудовувати відносини з батьками, якщо їх присутності в Вашому житті занадто багато.

психолог Психологічна сепарація від батьків

Що таке сепарація? Через які етапи проходить дитина, щоб відділитись від мами? Чому деяким батькам складно відпустити дитину від себе? З якими труднощами стикається вже доросла дитина, яка не відділилась від батьків. В цьому відео будуть відповіді на питання, пов'язані з психологічною сепарацією.

психолог Контейнування емоцій дитини

Контейнувати емоції дитини - значить допомагати їй переживати складні почуття. У малої дитини недостатньо свого емоційного контейнера, щоб витримувати страхи, образи, розчарування. Вона потребує допомоги дорослої людини, щоб навчитись контролювати свої емоції. З цього відео Ви дізнаєтесь, як зупиняти дитячі істерики та як навчити дитину справлятись зі своїми почуттями.

Рекомендуємо

Как воспитать счастливого ребенка? Как воспитать счастливого ребенка?

Воспитание детей - процесс очень важный и ответственный. Основную роль в воспитании детей призваны играть их родители. Именно от того, что дадут родители в детстве и зависит будущее ребенка, его будущей семьи...

Родительская тирания. Шанс выжить есть всегда! Родительская тирания. Шанс выжить есть всегда!

Если вам «достались» властные авторитарные родители, то, с одной стороны, этому можно посочувствовать... Готовы ли вы брать на себя ответственность за изменение отношений со своими родителями?

Папина любовь. О роли отца в жизни каждой девушки. Папина любовь. О роли отца в жизни каждой девушки.

В обществе сложилось мнение, что роль матери, по сравнению с ролью отца, гораздо важнее в воспитании ребенка. Если мы вернемся к нашим дальним предкам, то ...

Защититься от ребенка? Как? Защититься от ребенка? Как?

Дети требуют, ноют, обманывают, дерутся, плачут, дергают, обзывают. Они умеют манипулировать нами, знают слабые места. 10 советов, которые помогут нам оставаться собой, сохранить спокойствие и главное, любовь к нашим детям.

Обида на родителей Обида на родителей

За всю мою практику мне почти не попадалось людей, которые бы не обижались на своих родителей. Наверное, это одна из самых сложных тем нашего времени...

Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга? Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга?

Любого ребёнка, начиная с первого класса нужно предупредить, что его могут дразнить, высмеивать одноклассники, возможно даже ударить. Если что-то такое произошло...

Сепарация, или отпусти меня, мама! Сепарация, или отпусти меня, мама!

В действительности не каждый из нас принадлежит самому себе. Как бы это странно не звучало, но многие, если не большинство, живут не своей жизнью...

Дочки-матери. Игра длиною в жизнь. Дочки-матери. Игра длиною в жизнь.

Оказалось, что дочь имеет свои желания, свои возможности, и свой характер, которые порой совсем не совпадали с Моим гениальным планом –БЫТЬ ХОРОШЕЙ МАМОЙ. Поразмыслив я поняла, что быть хорошей мамой можно только ПОСРЕДСТВОМ СВОЕЙ ДОЧЕРИ.

Як правильно хвалити дітей? Як правильно хвалити дітей?

Всупереч думці про те, що «стусан народжує крила», набагато більш потужним стимулом для людини розумної в будь-якому віці є все ж похвала - якщо, звичайно, її не зіпсували «силовим» вихованням, і добре слово для неї вже

Ребенок не говорит - задержка развития речи или спектр аутизма? Ребенок не говорит - задержка развития речи или спектр аутизма?

Как родителям заметить признаки расстройства аутистического спектра у ребенка 2,5 - 4 лет. Диагностика аутизма. Нарушение коммуникации у ребенка.Повернутись до ...
qr