У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як допомогти дитині підготуватися до народження молодшого брата чи сестри

У Психолога » Вагітність, пологи, материнство » Інтерв'ю з психологами » Як допомогти дитині підготуватися до народження молодшого брата чи сестри (Відповідей: 1)
Як допомогти дитині підготуватися до народження молодшого брата чи сестри
Знайти психолога?

Як повідомити дитині новину про очікування другої дитини?

психолог
+ психолога в избранные


Готувати дитину до появи нового члену сім'ї треба відразу при плануванні вагітності, чи відразу як дізнались, що в очікуванні малюка.
Все залежить від віку дитини, найголовніше це робити планомірно, кожного дня. Ось приклади, як можна готувати дитину:
1) Починати можна просто з питань, чи хотіла би дитина собі сестричку чи братика. Якщо малюк відповідає "ні", не лякайтесь та не засмучуйтесь. Розповідайте малюку як буде класно, коли в нього зʼявиться братик чи сестричка, як вони будуть гратись, і маленький буде всьому навчатись у старшого.
2) Розповідайте малюку казки, де головний герой схожий на нього, і де у головного героя з'являється молодший братик чи сестричка. І через казку також можна відповідати на питання, які хвилюють малюка.
3) Якщо дитина грає вже в сюжетно-рольові ігри, то також можна змоделювати цю ситуацію в грі.
4) Коли дитина в животику вже рухається, то кличте дитину привітатись, кажіть, що то саме йому "кажуть привіт" поштовхами. Це допомагає встановити емоційний зв'язок.

І також треба потроху розповідати, що маленька людина буде багато плакати, що мамі та татові треба буде увесь час його носити на ручках і доглядати. Це важлива частина підготовки дитини до народження братика чи сестрички.

Як підтримати старшу дитину, коли в родині з'являється молодша? Як допомогти старшій дитині відчувати себе важливою?

психолог
+ психолога в избранные


Найголовніше це як умога більше обіймати, цілувати, та казати як сильно любите старшу дитину.
Вас може здивувати, що вже доросла дитина хоче посмоктати соску, сидіти на ручках як маленька, або навіть посидіти у колясці - дозвольте це спробувати. Скоріш за все, це буде перший і останній раз. Зробіть з цього гру. Старша дитина отримає необхідну увагу.
А ось якщо наголошувати на "ти вже дорослий" і тому подібне - можливо дитина буде намагатись вести себе як маленька, таким чином привертати увагу.
Зробіть час окремо від малечі удвох. Можна обійматись, розпитати про день що дитину хвилює, чи просто щось почитати разом, пограти.
Дитина повинна відчувати, що ви розділяєте її інтереси, цікавитесь чім вона займається. Це корисно і важливо як для мами, так і для тата.

Чи має старша дитина допомагати по догляду за молодшою? Якщо так, то як допомогти старшій дитині прийняти нову відповідальність та розвинути навички?

психолог
+ психолога в избранные


Важливо розуміти, що старша дитина не няня для молодшої. Їй може бути з нею не цікаво, вона може намагатись принести всі іграшки до люльки і все в цьому дусі, і це нормально.
Звичайно допомага всім мамам потрібна. Але не покладайте відповідальність на дитину. Проговорюйте чіткі інструкції, і просіть повторити дитину. Кажіть "дякую" дитині за допомогу. І не залишайте на старшу дитину молодшу на довгий час. Це допомога, а не няня.

Як побудувати позитивні стосунки між старшою та молодшою дитиною?

психолог
+ психолога в избранные


Стосунки псуються, коли грають разом, а наприклад, винна завжди старша дитина через те, що вона старша.
Намагайтесь розбирати конфлікти між дітьми, і пояснювати чому саме ця поведінка образила.
Обов'язкого потрібно виділяти час на окреме спілкування с дітьми. Це дуже цінно, коли вони відчувають, що мама чи тато тільки їх зараз.
Готувати "секретні" подарунки для членів сім'ї, де діти будуть щось робити разом.
Ну і звичайно класно працюють настільні ігри для всієї родини з правилами гри.

Безкоштовна розсилка цікавинок!

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

07-06-2023

Якщо ви психолог і хочете взяти участь в інтерв'ю, авторизуйтеся!


Регіон:
Ціна консультації: до
Працює:Працює з запитом:
Стать:
Років досвіду від:

Терапевтичний метод...Ще думки психологів
мнение психолога Подготовка семьи к появлению первенца

Почему рождение ребенка у пары психологи называют кризисом? Ведь в народе, наоборот, нередко считается, что ребенок укрепляет семью, крепче связывает супругов... Где в идеале должен спать ребенок?

мнение психолога Партнёрские роды

Стоит ли идти на роды вместе с мужем? Может ли мужчина получить психотравму вследствие присутствия на родах?

мнение психолога Суррогатное материнство

Легко ли будет ребенку впоследствии принять факт своего не совсем обычного появления на свет? Психологические проблемы суррогатных матерей.

qr