У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Вплив батька на долю дитини

У Психолога » Чоловіки » Вплив батька на долю дитини

Історично так склалось, що вихованням дітей займались переважно жінки. І в наш час немало чоловіків вважає, що їх задача – забезпечувати сім’ю, тоді як жіночі обов’язки – доглядати за дітьми, потім відповідати за їх поведінку та успіхи в навчанні. І от якщо тато нечасто приділяє увагу дітям змалку, мама залучає свою маму, сестру чи няню для догляду за ними, щоб хоч інколи відпочивати чи займатись своїми справами. Потім дитина йде в садочок, школу, де вихователі та викладачі теж переважно жінки.

батько й дитина

В результаті дитина має багато досвіду спілкування з різними жінками, а от фігура чоловіка для неї залишається невиразною чи навіть лякаючою. Якщо Ви в перші роки життя дитини проводите з нею мало часу, Вам не до неї, є досить висока ймовірність, що ваші відносини так і не стануть близькими. Це призведе до значних наслідків для подальшого життя дитини, при чому вони будуть відрізнятись у хлопчиків та дівчаток.

Розпочинається все з народження дитини. Немовля виглядає таким крихітним, тендітним. Чоловік боїться нашкодити дитині. У жінки немає іншого виходу окрім того, як всьому швидко навчитись. А чоловік не знає, що робити, тому не робить нічого.

Жінки часто звертаються до психологів із запитом, що їх чоловіки не допомагають доглядати за дитиною, кажуть, щоб самі справлялась. Начебто це легше, ніж їх робота. Але при цьому самі не готові залишатись з дітьми довше, ніж на пару годин, коли виникає така необхідність.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

В результаті у батька немає контакту з дитиною. Потім вона звикає обходитись без нього. Коли донька чи син виростає, вже батько ображається, що дитина не хоче з ним спілкуватись, очікує тільки на подарунки чи гроші. Спочатку треба багато чого вкласти, щоб отримати відгук від дитини.

Коли в сім’ї така ситуація, що дитина боїться батька, тому що той поводить себе агресивно, зловживає алкоголем, залежний від наркотиків чи грає в азартні ігри, вона сприймає потім весь світ як небезпечний, атакуючий.

Якщо Ви розумієте, що не являєтесь для своєї дитини авторитетом, що вона Вам нічого про себе не розказує, але при цьому хочете змінити ситуацію, починайте робити кроки назустріч своїй дитині.

Запропонуйте їй пограти в улюблену гру, помалюйте чи почитайте разом, якщо їй це подобається, звозіть її в те місце, про яке дитина давно мріяла, навчить грати в футбол чи кататись на ковзанах. Станьте для неї ще однією людиною, з якою може бути цікаво, покажіть, що вона Вам потрібна.

Давайте ще з’ясуємо, чому батько по-різному впливає на сина та доньку, яка його роль у вихованні дитини чоловічої та жіночої статі. Для хлопчика тато – приклад, хто такий взагалі чоловік, як він спілкується, чим займається, які у нього цінності. Часто син намагається бути схожим на свого батька, адже він такий самий, як і сам хлопчик, тільки вже великий, сильний, багато чого вміє. І от дитина буде переймати манеру спілкування тата, способи вибудовувати відносини як в сім’ї, так і за її межами.

Ви як батько можете часто розповідати синові, як потрібно поводити себе в школі, чому важливо гарно вчитись. Але він буде спостерігати і робити свої висновки, що для Вас значить робота (аналогія з навчання), як до Вас ставляться оточуючі, які у Вас відносини з дружиною. Ви можете скільки завгодно розказувати, що не можна ображати дівчаток, але якщо Ви періодично кричите на свою жінку чи знецінюєте її, він буде займатись тим же. Адже коли така поведінка - норма для батька, значить і йому можна.

читайте також:

Мужчины – властелины Олимпа Гермес. Черты характера: изобретательность, проворство, грациозная хитрость и лукавство. Открывает любые узы, что делает его покровителем плутовства и воровства. В мифах - Посланник Зевса.

Інструкція по виживанню з чоловіком, тип особистості: параноїдальний У них дуже слабо розвинене почуття емпатіі, співпереживання, точніше його там майже зовсім нема. Завдяки підозрілості, недовірі людям і світу цей дивний вид чоловіків...

запитати психолога онлайн

Якщо ж Ви реалізуєте себе в професійному плані, задоволені своїми стосунками з дружиною, приділяєте увагу сину, він знає, що завжди може звернутись до Вас за допомогою та підтримкою, у Вас з ним є спільні справи чи захоплення, Ви маєте всі шанси порівняно легко пережити підлітковий вік сина та отримувати вже від нього підтримку в старості.

Для дівчинки ж тато – перший чоловік, з яким у неї є відносини. Від Вас залежить, з якими хлопцями вона потім буде контактувати, як вона буде до них ставитись, і відповідно, вони до неї. Ваше відношення до дитини має безпосередній вплив на те, яку сім’ю у майбутньому створить Ваша донька і чи буде у неї сім’я взагалі.

Якщо Ви рідко граєте зі своєю донькою, ігноруєте її прохання, у Вас не має з нею спільних занять, є велика ймовірність, що у Вашої доньки будуть відносини з холодними чоловіками, які будуть також тримати її на відстані. І таке ж відношення до себе Ви отримаєте від неї у старості.

Від тата також залежить жіночність, самооцінка дівчинки. Якщо батько висловлює своє захоплення зовнішністю доньки, дитина буде рости з відчуттям, що вона красива, що це природньо, коли нею захоплюються чоловіки.

Бути татом – це велика відповідальність. Часто чоловіки все більше включаються у виховання дітей після того, як вони починають розмовляти. Якщо Ви зможете запропонувати дитині так проводити час разом з Вами, як вона не проводить його з мамою, для Вашого сина чи доньки відкриється ще один світ, в якому дитина буде по-іншому себе проявляти, тому що поряд тато, та ще в одному напрямку розвиватись. У вас будуть свої особливі відносини, які будуть поступово змінюватись. Від Вашого вкладу в них залежить, якою людиною виросте Ваша дитина та як вона себе реалізує в цьому світі. А також як вона буде до Вас ставитись через декілька десятків років, коли вже Вам потрібна буде її увага та піклування.

У Психолога » Чоловіки » Вплив батька на долю дитини
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія muzhskaya-psihologiya Как его перевоспитать или все мужики СВО...

Каждый раз, когда современные представительницы слабого пола слышат слово «подчиняться», их бьёт словно током. Страшно оказаться бессильной, зависимой, ранимой, нуждающейся в защите...

психологія muzhskaya-psihologiya Мой мужчина - скупердяй

Ты хочешь, чтобы твой мужчина был щедрым, делился с тобой, дарил тебе подарки и брал на себя финансовые обязательства? Конечно, хочешь. Но почему-то одним попадаются щедрые, а другим - скряги. И дело не в количестве ресурсов, которыми обладает

Усі публікації розділу Чоловіки ᐉ

 
Обговорення "Вплив батька на долю дитини"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr