У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Батьки й діти

У Психолога » Батьки й діти » Сторінка 2


стаття про батьківсько-дитячі стосунки Не іграшка: як іграшки впливають на розвиток дитини

Секрет важливості вибору іграшок для дитини лежить у особливостях дитячого розвитку. Які ж характеристики іграшок є важливими в контексті розвитку дитини?

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Навчання в умовах війни, особливості та реалії. Поради батькам

Як діти себе поводять та навчаються зокрема залежить від багатьох факторів. Насправді, війну в Україні українські діти проживають глибоко і болісно, здебільшого вони все розуміють. Багато хто вимушений був раптово та терміново подорослішати.

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Активность и гиперактивность у детей - одно и то же?

Активность и гиперактивность у детей – одно и то же? «Мой малыш на месте не сидит и двух минут, даже когда кушает за столом, все стремится убежать куда-то. И так до самого вечера, а потом никак не уложишь спать» 

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Важность игры для детей

Большинство взрослых считают, что игра – это пустая трата времени. «Бедный» дошкольник в наше время так занят, что у него просто нет времени просто поиграть. А ведь игра – это ведущая деятельность ребенка, т.е. такая «деятельность, в связи с развитие

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Рисунок ребенка

Часто родители путают обычные детские рисунки с проективными рисуночными методиками. И то, и другое выглядит как рисунок. В чем же разница? Обычный рисунок, который нарисовал ваш ребенок, или серия подобных рисунков о чем может рассказать психологу?

стаття про батьківсько-дитячі стосунки "Дети, а также их родители"

Совсем не секрет, что дети похожи на нас, своих родителей не только внешне. Они ко всему прочему ещё и учатся у нас тому, как: • взаимодействовать с окружающим миром; • общаться и выстраивать свои отношения с людьми; • находить се

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Мамы бывают разные…

Несколько типов мам. Может быть в них вы узнаете себя или свою жену. Но настоящей мамы здесь нет. Настоящая мама лишена всех указанных ниже недостатков и у неё вырастают здоровые психологически дети. Это, конечно, идеальный образ ...

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Распространённые ошибки родителей

Самой распространённой ошибкой является недооценка нами, родителями, своих детей: их способностей и возможностей, а самое главное – их понимания нас и того, что происходит вокруг. Будьте спокойны, – ваши дети всё понимают. Даже то, что вы бы не хотел

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Родитель внутри нас

Родители... Они нам подарили жизнь, воспитывали нас, были с нами с первых дней, и останутся в памяти нашей навсегда. И не только в положительном смысле...

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Детские истерики

С детскими истериками сталкивается почти каждый родитель, и взрослые постоянно ищут ответ, как же избежать подобных ситуаций. Когда ребенок истерит, то родитель может и сам начать заводиться, накричать и даже шлепнуть малыша. Как правильно реагировать на поведение ребенка? Упущение ли это родителей в воспитан

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Навчання під час війни

Хочу звернути Вашу увагу на деякі можливі особливості поведінки Ваших діток у ці складні стресові часи. Всі ми різні і всі ми по-різному проживаємо стресові та травматичні події. Хтось заморожується, заперечує всі почуття, впадає в апатію тощо.

коментарів: 1
стаття про батьківсько-дитячі стосунки Синдром отчуждения родителей (PAS) или как искалечить детей

При синдроме отчуждения родителей ребёнок находится в эпицентре конфликта. В эпицентре конфликта между родителями. Абьюз, или психологическое насилие лишь только сейчас...

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Великий спорт: темні сторони медалей…

Батьки вирощують дітей-чемпіонів, наче овочі на продаж. На Зимовій олімпіаді 2022 розігралася справжня трагедія – в жіночому одиночному фігурному катанні. 15-річна дівчинка Каміла Валієва з Росії (хто б сумнівався, але про це - згодом), що приймала

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Батькам про індикатори кризи особистості підлітка.

Наслідком недостатньої уваги батьків до проблем підлітків та юнаків - є суїцидні настрої.  Під час кризи особистості дитина завжди потребує підтримки та участі дорослих. Важливо враховувати характер оточення дитини, її мікросередовища та мати

стаття про батьківсько-дитячі стосунки Сепарация от родителей. Часть 2

Причины, по которым родители не хотят отпускать детей Чаще всего взрослые, но не сепарировавшиеся дети, ожидают от родителей, что те признают их право на собственную жизнь, перестанут контролировать, критиковать. Но, увы



Батьки й діти: інтерв'ю психологів

психологія Дети и вооруженный конфликт

Как вести себя с детьми, живущими в местах военных действий. Как распознать травматизацию психики ребенка.

психологія Выезд родителей на заработки

Выезд родителей на заработки за рубеж - забота о ребенке или предлог начать новую жизнь вдали от него? Как можно минимизировать негативные последствия долговременной разлуки?

психологія Воспитательные меры воздействия

Что делать раскаявшемуся родителю, который "сорвался" на ребенке, наговорив в ярости обидных оскорблений или распустив руки?

психологія Лето, дети и домики в деревнях...

Каков оптимальный возраст, когда можно отправлять ребенка в оздоровительные лагеря? Как подготовить ребенка к первой длительнй разлуке с родителями?

психологія Если ребенок не хочет учиться

Почему некоторые дети совсем не хотят учиться? Почему некоторые родители хотят видеть своего ребенка исключительно отличником?

психологія Сексуальное насилие над детьми

Стоит ли рассказывать детям о сексуальном насилии для их же безопасности. Например, объяснять, какие прикосновения нормальны и ненормальны? Как помочь ребенку, пережившему сексуальное насилие.

психологія Подростковая влюбленность

Что нужно рассказать подросткам о первой любви? В каких случаях родителям стоит пытаться препятствовать первым романтическим отношениям своих детей?

психологія Снова в школу...

Должен ли авторитет учителя быть безусловным (как во времена СССР: "Не спорь с учителем!")? Стоит ли поощрять успеваемость материальными стимулами.


Психологи, які пишуть на тему Батьки й діти
Александра Анатольевна Воропаева Київ
Ангелина Валерьевна Зезик Одеса
Ангеліна Миколаївна Слободенюк Київ
Анна Георгиевна Бельдий Київ
Maрианна Наумовна Лапина Дніпро
Анна Михайловна Луценко Запоріжжя
Ольга Анатольевна Артеменко Житомир
Олеся Чувальская Одеса

Психологічні фільми та книги про батьківсько-дитячі стосунки

Питання психологу

Деколи мені кажуть, що мені не повезло із батьком, але сам факт, що я маю з цим жити все життя мене засмучує і подавлює в собі.
Я із дитинства памʼятаю свого батька агресивного, холодного, який грубіянив всій родині, бив матір, зривав всю злість на неї, згодом дійшло до мене, постійні вказівки, що я товста, що я безтолоч і т.д, вже не пам’ятаю його слова, але я завжди плакала. Він ніколи не проявляв адекватну любов до мене, тільки через холод, тільки через критику, бо він бажає кращого. Він завжди був до всіх вимогливий, а коли щось не так, як він хоче, то всі повинні страждати і принижуватися, починаючи з мене, закінчуючи колегами. Я завжди ніби повинна була заслужити любов своїми досягненням, оцінками, хорошою поведінкою, він ніколи мною не цікавився, поки в мене щось хороше не вийшло. Він не хотів ніколи дітей, та й мені завжди каже, щоб я рано не заводила дітей і думала про себе, як він й робив, він був наче дорослою дитиною, який як розізлиться, то вдарить когось, розібʼє речі об стіну, бувало я з мамою в 4 ранку втікала на верхній поверх поки він заспокоївся, бо в нього була гарячка від алкоголю, він розбивав речі і техніку, бувало міг розбити все в хаті, навіть коли матір була вдруге вагітною, або штовхав маму, коли вона була мною вагітна, згодом казав, що я нагуляна. Я ніколи не відчувала щирої та доброї любові, і в мене постійна подавленність, недовіра до людей, бажання жити з абʼюзерами або нестабільні відносини. В нас дуже натягнуті відносини, і я себе дуже відчуваю винною, що я не хочу вступати у звʼязок з татом, що я його уникаю та не сприймаю його думку та пропозиції, що я не розмовляю з ним, і він завжди мені каже, що я ніколи його не поважала, і мені за це соромно, бо коли я намагаюсь з ним говорити, я одного разу посміхнулася, а він каже в тебе зуби жовті йди відбіли їх, або схудни ти поправилась. Я маю хлопця, ми на відстані, він закордоном, це єдина людина, з якою добре, але я не можу все кинути і з ним жити, та й батьки цього проти, кажуть що він мене зробить нереалізованою, він знецінює мої плани та потреби батько, каже що все що я хочу, це херня, роби у житті так, як я сказав, і я не зробила так, і тепер він не розмовляє зі мною, не дивиться і одразу йде мова типу я хочу тільки заміж та дітей, хоча до чого це, я просто хочу побути з людиною хоть на трохи, бо був скандал, що я до нього їду на місяць і що я досі роботу не знайшла, і не хочу так як він хоче.

Мені 21, а батьки і досі контролюють мене, як начє мені і досі 10.
Я зараз вчусь на 4му курсі і проходжу курси з веб-дизайну, але хочу зʼїхати від батьків. Не знаю як це зробити, бо не маю коштів аби арендувати квартиру. Не можу піти на роботу, бо багато часу займає навчання і розумію, що після цього не зможу знайти роботу на один-два, потрібен час. Шукаю вже роботу з дизайну, але хто зна чи візьмуть мене так скоро як хотілось би.
Але якщо не можу переїхати, то хочу встановити особисті кордони аби батьки розуміли, що я хочу бути самостійною і приймати свої рішення в житті, що я вже не маленька і хочу жити по своїм правилам. Інакше я постійно у розпачі, мої думки заповнені більше цією проблемою, з якої не можу вийти, відчуваю тиск в середині або ком у горлі після чого капають сльози…як начє я невдаха якась і ні на що сама не здатна.
Було, що я витворяла у житті раніше, бо не розуміла всієї серйозності ситуації, аби не батьки, то я б сама не вирішила б проблему. Але зараз я зважую всі + та - перед вчинками, розумію, що повинна брати на себе всю відповідальність за свої вчинки.
Але мабуть батьки мене сприймають несерйозною через попередній досвід і висліжують мене та контролюють кожен крок до сих пір. Як з цим впоратись?

Я хочу поменять работу, так как это работа не приносит много денег, хочется попробовать себя в другой сфере, сейчас я бариста. Страх возникает, что не знаю кем работать, по душе нечего нету. И страж в том что, когда я начала работать на этой работе (до этого работала на другой работе месяц) и вот когда начала тут работать, моя мама сказала, что я бегаю от другой работы до другой. Хотя это моя 3 работа (с первой работой ушла, так как переехала в город) и она сказала, что работала там где работаю и не морочила себе голову. И теперь боюсь, что скажет она когда поменяю ещё одну работу


Відео на тему

психолог Контейнування емоцій дитини

Контейнувати емоції дитини - значить допомагати їй переживати складні почуття. У малої дитини недостатньо свого емоційного контейнера, щоб витримувати страхи, образи, розчарування. Вона потребує допомоги дорослої людини, щоб навчитись контролювати свої емоції. З цього відео Ви дізнаєтесь, як зупиняти дитячі істерики та як навчити дитину справлятись зі своїми почуттями.

психолог Вплив тата на долю дитини

Як саме батько впливає на життя своєї дитини. Що відбувається якщо тато проводить з нею мало часу. Як він може налагодити стосунки. Холодний (ігноруючий) чи аб'юзивний (агресивний) батько. Наслідки для дитини. Відносини дорослої дитини з таким батьком. Роль батька для сина та доньки, в чому відмінність. Життя тата - приклад для сина. Якщо батьку подобається його робота, у сина є мотивація гарно вчитись. Чому важливо, щоб тато говорив компліменти, хвалив свою доньку. Залежність самооцінки та жіночності дівчинки від ставлення батька.

психолог Вплив мами на долю дитини

Відео корисне тим, хто хоче з'ясувати, чому мама має такий сильний вплив на життя своєї дитини. Мова буде йти про 2 ролі. 1 - роль дорослої дитини, яким чином на неї вплинула мама, і що з цим робити. 2 - роль мами, яка займається вихованням своєї дитини. Моделі поведінки матері: вимоглива, критикуюча, жорстока, гіперопікаюча, тривожна, ігноруюча. Внутрішній образ матері. Потрібно стати для себе люблячою мамою. Сепарація від матері. Як вона виглядає, яким чином можна відділитись від мами, і що це дає. Виховання доньки на сина. Ваш вплив на долю своєї дитини. Не ідеальна, а достатньо гарна мати.

Рекомендуємо

Папина любовь. О роли отца в жизни каждой девушки. Папина любовь. О роли отца в жизни каждой девушки.

В обществе сложилось мнение, что роль матери, по сравнению с ролью отца, гораздо важнее в воспитании ребенка. Если мы вернемся к нашим дальним предкам, то ...

Защититься от ребенка? Как? Защититься от ребенка? Как?

Дети требуют, ноют, обманывают, дерутся, плачут, дергают, обзывают. Они умеют манипулировать нами, знают слабые места. 10 советов, которые помогут нам оставаться собой, сохранить спокойствие и главное, любовь к нашим детям.

Обида на родителей Обида на родителей

За всю мою практику мне почти не попадалось людей, которые бы не обижались на своих родителей. Наверное, это одна из самых сложных тем нашего времени...

Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга? Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга?

Любого ребёнка, начиная с первого класса нужно предупредить, что его могут дразнить, высмеивать одноклассники, возможно даже ударить. Если что-то такое произошло...

Сепарация, или отпусти меня, мама! Сепарация, или отпусти меня, мама!

В действительности не каждый из нас принадлежит самому себе. Как бы это странно не звучало, но многие, если не большинство, живут не своей жизнью...

Дочки-матери. Игра длиною в жизнь. Дочки-матери. Игра длиною в жизнь.

Оказалось, что дочь имеет свои желания, свои возможности, и свой характер, которые порой совсем не совпадали с Моим гениальным планом –БЫТЬ ХОРОШЕЙ МАМОЙ. Поразмыслив я поняла, что быть хорошей мамой можно только ПОСРЕДСТВОМ СВОЕЙ ДОЧЕРИ.

Як правильно хвалити дітей? Як правильно хвалити дітей?

Всупереч думці про те, що «стусан народжує крила», набагато більш потужним стимулом для людини розумної в будь-якому віці є все ж похвала - якщо, звичайно, її не зіпсували «силовим» вихованням, і добре слово для неї вже

Ребенок не говорит - задержка развития речи или спектр аутизма? Ребенок не говорит - задержка развития речи или спектр аутизма?

Как родителям заметить признаки расстройства аутистического спектра у ребенка 2,5 - 4 лет. Диагностика аутизма. Нарушение коммуникации у ребенка.

Мать-дочери: «Уважение, которого я заслуживаю…» Мать-дочери: «Уважение, которого я заслуживаю…»

Бывает, родители поначалу списывают пренебрежительное отношение чада на юный возраст… Но, несомненно, позже возникает вопрос об уважении. Часто родители жалуются на грубость своих детей, но сами не замечают, что...

Недолюбленные дети… богатых родителей… Недолюбленные дети… богатых родителей…

Дети богатых родителей, растут в достатке (иногда даже в излишестве), с мамой и папой, няньками, горами игрушек ...



Повернутись до ...
qr