У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

Про комерціалізацію дитячої травми

У Психолога » Батьки й діти » Про комерціалізацію дитячої травми

Трохи роздумів, що виникли під враженням від прочитання книги соціологіни Ганни Шадріної "Дорогі діти, або скорочення народжуваності та зростання «ціни» материнства в XXI столітті", і спроба перевести їх у психологічну сферу.

мама

Набагато краще за мене це питання розкриває сама авторка, тому всіх відсилатиму до першоджерела, але ідея приблизно така: сучасне суспільство як ніколи детоцентрично і створює образ «щасливого дитинства» як такого, в якому дитина повинна рости постійно «щасливою». На цьому ґрунті виникає особлива риторика, що конструює потребу в «опрацюванні» «дитячих травм» (я в жодному разі не стверджую, що дитячих психологічних травм не існує, проте стукіт копит – це не завжди кінь, і іноді матеріально вигідно «знайти» психологічний травму в звичайній порції фрустрацій, які випадають людині, що дорослішає).

Ніхто з нас у дитинстві не був завжди щасливий. Однак перед тим, як черговий раз «тиснути» «погану, погану матір» подумаємо ось про що. Наші уявлення про те, що нас «недолюбили» чи «перелюбили», будуються на фантастичному припущенні, що є якийсь «ідеальний рівень» кохання, який нам мали забезпечити. Що наша мати мала інтуїтивно вгадати, яким саме рівнем турботи нас оточити, коли зупинити (але не різко!), коли заохотити (але не підштовхувати!), правильно хвалити і лаяти тощо. І ось тоді ми виросли б більш успішними/впевненими/жіночими/мужніми (потрібне підкреслити).
Але дорослі ми можемо зрозуміти те, чого ми не могли зрозуміти в дитинстві – а саме те, що наша мати ЗВИЧАЙНА ЛЮДИНА. Вона лінива, сором'язлива, забудькувата, запальна, ніжна, приваблива – різна. Народивши дитину, вона не стає шеф-кухарем, лікарем, психологом та фахівцем із раннього розвитку. В основному вона вас любить, але часто ми її дратуємо. Тому що ви шкідливі, ноєте, не даєте спати і трощите все довкола. Ви вибираєте цибулю з супу і рвете нові штани першого ж дня.

І думаю я про те, наскільки важливе для дорослішання вміння побачити за створеним нами образом матері (який так зручно було кидатися претензіями) іншої людини у всій її повноті та красі протиріч. Іноді зациклювання на дитинстві - це гонитва за ідеальним минулим, здобувши яке, як нам здається, ми отримаємо дозвіл бути щасливішими сьогодні.

Підберіть дитячого психолога онлайн або в містах України.

У Психолога » Батьки й діти » Про комерціалізацію дитячої травми
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія roditeli-deti Внимание, подростковый возраст!

Кто из вас принял тот факт, что ваш ребенок уже взрослый? А главное готовы ли вы его отпустить во «взрослую жизнь»? Родителям тяжело смириться, что ребенок уже взрослый...

психологія roditeli-deti Визначення місця проживання дитини: сучасні напрями залучення судового експерта психолога у справах

В цивільних справах щодо визначення місця проживання дитини беруться до уваги сучасні напрями залучення судового експерта психолога та можливості судових психологічних знань в галузі дитячої психології

Усі публікації розділу Батьки й діти ᐉ

 
Обговорення "Про комерціалізацію дитячої травми"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr