У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Реакції батьків на вибухи агресії дитини

У Психолога » Батьки й діти » Реакції батьків на вибухи агресії дитини

Коли дитина ВИБУХАЄ емоціями роздратування, злості, агресії, - іноді дорослим так і кортить відреагувати на це словами по типу: "Досить! Що це ти така нервова?? Ми нічого такого тобі не сказали, все було нормально, а ти починаєш тут портити всім настрій!!"

Крик

І що ж насправді цими словами батьки транслюють дитині?

  • - що вона якась ненормальна,
  • - що батьки Ок, а вона НЕ ОК,
  • - що вона не має вірити своїм відчуттям (бо ж вона відчула щось неприємне в їх словах до неї і вибухнула, а вони заперечують це, доказуючи що "нічого такого" не сказали)
  • - що проявляти негативні емоції соромно, неправильно, треба їх блокувати всередині і приховувати,
  • - що не можна бути близькою в стосунках, бо це небезпечно і боляче, бо відкриєшся, будеш собою і відчуєш, що тебе не розуміють і відштовхують...

Дитина сильно страждає від подібних рекцій батьків.. вона відчуває біль від їх слів, обурення, злість, вину, сором, свою ненормальність, яка паралізує.. відчуває себе самотньою в цих почуттях.. відчуває "глухий кут"..

А як варто реагувати?

Підберіть дитячого психолога онлайн або в містах України.

З батьківським розумінням особливостей віку дитини, з толерантністю і готовністю підтримати, поспівчувати, заспокоїти, проявити любов..Вибачитись!.. не боротись з нею, не доказувати свою Правоту, Не Викривляти її сприйняття Реальності, а Об'єднатись емоційно, бо дитині дуже важко і погано зараз..

Якщо дитина вибухає, значить вона емоційно не може справитись із чимось, що її ранить в ваших словах. І тут важливо зрозуміти що ж саме ви говорите, що робить їй боляче!..
Якщо любите дитину, включіть критичний самоаналіз, спробуйте її зрозуміти!

Емоційні зриви свідчать також про внутрішнє напруження дитини, яке може бути викликане різними причинами: проблеми в стосунках з друзями, з вчителями, складні почуття на душі (образи, розчарування, страх чогось, якісь переживання), гормональні зміни в організмі через початок підліткового віку тощо..

Задача батьків - не засуджувати дитину, а Допомагати їй справлятись зі своїми емоціями, розділяти їх з нею в довірливих бесідах, проявляти Емпатійне слухання та щире співчуття..

Любіть своїх діток, коли з ними важко, адже важко в першу чергу їм!

читайте також:

Алкогольна семья - ядовитая среда Ребёнок пьющих родителей или даже одного родителя сталкивается с постоянным чувством тревоги, опасности и непредсказуемости. Ему свойственна заброшенность, отчужденность...

Развитие эмпатии у детей К ребенку приходит умение чувствовать эмоции других почти настолько же сильно, как и свои собственные, сопереживать осознанно. В психологии это называется эмпатией. Эмпатия начинает формироваться у детей в возрасте 6–7 лет и продолжает развиваться

запитати психолога онлайн

Зупиняйте власну автоматичну Агресію, видихайте, обіймайте і розмовляйте на рівні люблячих сердець ❤

З любов'ю, психолог Світлана Гліган

У Психолога » Батьки й діти » Реакції батьків на вибухи агресії дитини
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія roditeli-deti Мам, я хочу другой судьбы!

Да! Я все так же люблю свою маму. Она у меня одна. Но только теперь я понимаю, сколько же она мне не додала. Любви, заботы, защиты, безопасности.

психологія roditeli-deti Парентификация. Когда опора на партнёра невозможна.

Опора на детей возникает в случае неспособности опереться на партнера. Неспособность опереться на партнера, в свою очередь, «выплывает» из невозможности опоры на вертикаль, на мать и, после, на отца. В нашей культуре парентефикация возведена

Усі публікації розділу Батьки й діти ᐉ

 
Обговорення "Реакції батьків на вибухи агресії дитини"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr