У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Реакції батьків на вибухи агресії дитини

У Психолога » Батьки й діти » Реакції батьків на вибухи агресії дитини

Коли дитина ВИБУХАЄ емоціями роздратування, злості, агресії, - іноді дорослим так і кортить відреагувати на це словами по типу: "Досить! Що це ти така нервова?? Ми нічого такого тобі не сказали, все було нормально, а ти починаєш тут портити всім настрій!!"

Крик

І що ж насправді цими словами батьки транслюють дитині?

  • - що вона якась ненормальна,
  • - що батьки Ок, а вона НЕ ОК,
  • - що вона не має вірити своїм відчуттям (бо ж вона відчула щось неприємне в їх словах до неї і вибухнула, а вони заперечують це, доказуючи що "нічого такого" не сказали)
  • - що проявляти негативні емоції соромно, неправильно, треба їх блокувати всередині і приховувати,
  • - що не можна бути близькою в стосунках, бо це небезпечно і боляче, бо відкриєшся, будеш собою і відчуєш, що тебе не розуміють і відштовхують...

Дитина сильно страждає від подібних рекцій батьків.. вона відчуває біль від їх слів, обурення, злість, вину, сором, свою ненормальність, яка паралізує.. відчуває себе самотньою в цих почуттях.. відчуває "глухий кут"..

А як варто реагувати?

Підберіть дитячого психолога онлайн або в містах України.

З батьківським розумінням особливостей віку дитини, з толерантністю і готовністю підтримати, поспівчувати, заспокоїти, проявити любов..Вибачитись!.. не боротись з нею, не доказувати свою Правоту, Не Викривляти її сприйняття Реальності, а Об'єднатись емоційно, бо дитині дуже важко і погано зараз..

Якщо дитина вибухає, значить вона емоційно не може справитись із чимось, що її ранить в ваших словах. І тут важливо зрозуміти що ж саме ви говорите, що робить їй боляче!..
Якщо любите дитину, включіть критичний самоаналіз, спробуйте її зрозуміти!

Емоційні зриви свідчать також про внутрішнє напруження дитини, яке може бути викликане різними причинами: проблеми в стосунках з друзями, з вчителями, складні почуття на душі (образи, розчарування, страх чогось, якісь переживання), гормональні зміни в організмі через початок підліткового віку тощо..

Задача батьків - не засуджувати дитину, а Допомагати їй справлятись зі своїми емоціями, розділяти їх з нею в довірливих бесідах, проявляти Емпатійне слухання та щире співчуття..

Любіть своїх діток, коли з ними важко, адже важко в першу чергу їм!

читайте також:

Перше кохання. Інструкція для батьків. Перша закоханість це важливий момент в психологічному розвитку особистості. Це перший досвід, який дитина отримує у спілкуванні з протилежною статтю.

Чтоб не обидеть родителей Меня очень впечатлили точные воспоминания взрослого человека из 3-х летнего возраста,  одна из фраз особенно: «Я сказала родителям, что мне нравится, чтоб не обидеть». ( Историю рассказать не могу, но это было значимое событие).

запитати психолога онлайн

Зупиняйте власну автоматичну Агресію, видихайте, обіймайте і розмовляйте на рівні люблячих сердець ❤

З любов'ю, психолог Світлана Гліган

У Психолога » Батьки й діти » Реакції батьків на вибухи агресії дитини
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія roditeli-deti Как говорить с ребенком о смерти

Следуя ниже перечисленным правилам можно избежать возникновения наиболее распространенных последствий столкновения ребенка с понятием смерти.

психологія roditeli-deti Про 1-е вересня, нам в підтримку!

Хочу поділитись з вами своїми думками про підтримку нас, батьків, педагогів і, звичайно, діток перед 1-м вересня. Певно, почну з найголовнішого: з нас! Отож, "батьки-звичайно-незвичайні", якщо геть коротко - це такий різновид ма...

Усі публікації розділу Батьки й діти ᐉ

 
Обговорення "Реакції батьків на вибухи агресії дитини"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr