Навчання під час війни
Хочу звернути Вашу увагу на деякі можливі особливості поведінки Ваших діток у ці складні стресові часи.
Всі ми різні і всі ми по-різному проживаємо стресові та травматичні події. Хтось заморожується, заперечує всі почуття, впадає в апатію тощо.
Інші активно діють, інколи хаотично. Займають себе діяльністю, щоб не усвідомлювати, не прислухатися до істинних відчуттів або так просто легше прожити стрес.
Хтось нападає на інших, шукає винного і т д.
Класичне ЗАМРИ, БІЖИ, БИЙ..
Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.
Все це стосується і детей. Відмінність в тому,що діти більш вразливі, чутливі, мають менший життєвий досвід, менш стабільну нервову систему, що тільки укріплюється, зростає разом з ними.
фото: zmina.info
Важливим є те,що у стресових подіях, всі люди,не зважаючи на вік, можуть РЕГРЕСУВАТИ на дещо нижній рівень розвитку, потребувати більшої уваги, емоційної підтримки і може ЗНИЖУВАТИСЯ рівень потужності КОНГІНИТИВНИХ ПРОЦЕСІВ.
Це означає те, що дітям не до навчання зараз, не до інтелектуального навантаження.
У стресі на перше місце виходить задоволення базових потреб. Під час війни - це потреба у безпеці.
Навіть,якщо Ви не дивитесь новини при дітях, не обговорюєте ситуацію, вони знать, що щось відбувається, чують сирени, зчитують Ваш емоційний стан на невербальному рівні.
Тож, подбайте про безпеку дітей в першу чергу. Емоційну та фізичну.
«Синдром переселенца» Как адаптироваться в нынешних реалиях? Многие украинцы вынуждены были уехать, оставить свой дом и всё, что связано с довоенной жизнью. Это вынужденная мера, направленная на спасение своей жизни и жизни родных. И каждый, оказавшийся перед тяжёлым выбором, сделал его осознанно, выбрав жизнь
Поради воєнного часу: як піклуватися про себе в період кризи Турбота про себе має вирішальне значення під час та після кризи чи травми. Дуже важливо вміти надавати собі швидку психологічну допомогу.
запитати психолога онлайнОбмежте перегляд новин, користування гаджетами.
Припиніть навантажувати інтелектуально.
Навчання зараз не на часі. Навчання - це структура дня, спілкування, підтримка, це та рутина,яку всі ми втратили зараз.
Діти зараз просто фізично НЕ МОЖУТЬ використовувати на повну свій потенціал.
Лише залежно від темпераменту та вибору стратегії ( бий, біжи, замри) вони можуть обирати собі зайняття, що стабілізує та розслаблює їх психіку та тіло.
Безпрограшний вибір, зазвичай, це творчість у різноманітних проявах.
Більше обіймів, якісний час разом, прогулянки, смачна та якісна їжа, можливо навіть вітаміни, якісний сон. Це на разі найбільша необхідність.
Бережіть себе та своїх діток!
Хай буде мир!
Психолог Нізамутдінова Наталя
Дата публікації 2022-05-10 в 20:05:04
Опубліковано на сайті 10-05-2022