У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Трохи ПРо ПТСР

У Психолога » Війна » Трохи про ПТСР

Швидше за все ви чули про посттравматичний стресовий розлад з фільмів та соціальних роликів про війну. Часто показують, як колишній військовий зіштовхуючись із тригером, у момент ніби божеволіє і нападає на близьких. Проте з ПТСР може зіткнутися не лише військовий і не лише мирні жителі у країні, де відбуваються воєнні дії. Причиною ПТСР може стати абсолютно будь-яка ситуація, яка справила потужний травмуючий вплив, і в якій людина була в ролі потерпілого/жертви або нездатна діяти і робити будь-які рішення, стан безпорадності.

птср

Чи маю ПТСР?

  1. "Вічна готовність".
    Людина ніби весь час готова, не може розслабитися, постійно роздратована, тривога включена 25/8. Часто супроводжується проблемами зі сном та нічними кошмарами.
  2. Дисоціація чи стан кіно.
    Дисоціація - механізм захисту психіки, при якому людина, потрапивши в травмувальну ситуацію, або витісняє (пам'ятає уривками) спогад про це, або поділяє (розщеплення особистості), або заперечує те, що відбулося (відчуття перегляду кіно від імені героя або з боку. "Це сталося не зі мною, а з кимось іншим".)
  3. Нічні кошмари.
    Уві сні наша психіка намагається відпрацювати ситуацію, що травмує нас. У результаті, людина бачить знову і знову як вона переживає ситуацію, де вона безпорадна, страждає, боїться, не може вибратися із ситуації. Це та сама категорія снів, де ви повністю впевнені, що це реальність, дуже складно відрізнити їх від реальності.
  4. "Тільки не нагадуй"
    Уникнення нагадувань про травму, будь-якими способами. Виявлятися це буде в сильному небажанні відвідування тих місць, де сталася травма, бажання позбутися речей і людей, які нагадують про цю травму.
  5. Почуття ізольованості.
    Людина відчуває відірваність від інших людей, навіть найближчих, оскільки пережила досвід, який інші не пережили, про який йому складно розповісти. Наприклад, у дівчини, яка вагітна довгоочікуваною дитиною, трапляється викидень. Переживання цього горя може призвести до розлучення з чоловіком, оскільки крім того, що він є нагадуванням про те, що сталося, ще й присутня впевненість у дівчини, що він ніколи не зрозуміє той біль, який вона зазнала.
  6. Багато гніву, сорому, провини.
    Гнів, що виникає при будь-якому нагадуванні про те, що сталося, що відбувається, яке складно контролювати. Паралельне почуття провини, бо якщо відчуття що саме ви могли б змінити ситуацію, запобігти події, врятувати людей.
    І на додаток почуття сорому через свою безпорадність у цій ситуації, і наче роль жертви обставин.
  7. Розчарування.
    Людина може відчувати розчарування в собі, тому що складно рухатися далі або якщо повільний рух.
  8. Складність концентрації та відсутність інтересу до того, що коли подобалося. Наявність емоційної ями. Немов світ безбарвний з першого дня як відбулася психотравма. Людям у такому стані часто можуть говорити, що вони стали беземоційними, холодними і байдужими.
  9. Застряглий
    Флешбеки та відчуття що ви застрягли у найболючішому для вас стані. Людина може раптово опинитися під впливом спогадів про травму, які будуть неймовірно сильними та яскравими. Наче вам тепер потрібно знову і знову переживати його. Наприклад, звук грому, старого тремтячого холодильника або салюту тепер повертають до спогадів про ті самі бомби.

Важливо розуміти, присутність чи відсутність ПТСР залежить від психічної стійкості. Не всі ті, хто зіткнулися з війною, матимуть ПТСР. Рекомендую вам подивитися серію "Жага" зі Смішариків https://youtu.be/MMLatpIlPmc, для того щоб наочно зрозуміти, як людина почувається при ПТСР. 

Якщо прочитавши перелік симптомів, ви відчуваєте, що 5 і більше пунктів це про вас, і триває це вже більше місяця, то пам'ятайте ПТСР - не вирок на вічні страждання від вашої психіки. ПТСР – події, які не пройшли відбір норми вашою пам'яттю та мозком загалом.
Завдяки консультаціям ви зможете опрацювати травмуючий момент та навчитися жити далі.

Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.

У Психолога » Війна » Трохи про ПТСР
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 0 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія voyna КОНФЛІКТ ЯК МИСТЕЦТВО ДОМОВЛЯТИСЯ

Сирени. Ракети. Вибухи. Війна. Градус стресу зашкалює, напруга зростає, дратівливість сягає своєї найвищої позначки ... Поки існують люди, існуватимуть протиріччя інтересів. Тому вміти конфліктувати – це мистецтво, якому варто вчитися.

психологія voyna Мой близкий вернулся с войны другим человеком. Как ему помочь?

Война меняет людей. Солдат возвращается домой - и вот, после долгожданной и радостной встречи, близкие обнаруживают, что человека «словно подменили».

Усі публікації розділу Війна ᐉ

 
Обговорення "Трохи про ПТСР"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr