У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Чому наш ворог приречений на поразку?

У Психолога » Війна » Чому наш ворог приречений на поразку?

війна з Росією

Всім привіт, дорогі друзі! З вами Іван Рудий!

Зараз у моїй країні війна. 24-го лютого російські окупанти розпочали повномасштабне вторгнення на територію України. Вороги атакували зі сходу, півночі та півдня, під покровом брехливої місії - «спецоперація захисту» самопроголошених «лднр».

Нагадаю, ще в 2014 році, скориставшись слабкістю політичної системи, зміною влади та відсутністю нормального контролю над кордонами, ворог показав своє обличчя і окупував український півострів Крим. Згодом їхніми зусиллями було створено штучні держави-маріонетки «лднр» 

Менш ніж два тижні тому ніхто й уявити не міг, що обставини розвиватимуться таким чином. Вторгнення російських окупантів в Україну було настільки божевільним та безглуздим, що ніхто не міг повірити в цю жорстоку авантюру.

Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.

Як показала історія кінця лютого-початку березня божевільність задуму диктатора не означає, що план не спробують здійснити. Федір Тютчев колись писав: «умом россию не понять…в россию можна только верить», от росіяни й вигадали свою країну сильною і процвітаючою та повірили в неї, ой як даремно.

Враховуючи помилки історії кожен українець знає, що вірити росії не можна, чого вартує уже новітня історія із Будапештським меморандумом 1994 року. До речі «росія» з маленької букви – це не орфографічна помилка – це станом на сьогодні свідоме відображення образу сусідньої для нас країни.

Як психолог і як громадянин України сьогодні я спробую пояснити чому наш ворог приречений на поразку у війні, яку сам і розв’язав.

Вчора я прочитав цікаве інтерв’ю українського психіатра та психотерапевта Романа Кечура. Там він розмірковує над психічним здоров’ям російського диктатора в.п.

Спеціалісти, які працюють із людьми з психічними хворобами знають, що часто логіка хворої людини працює не так, як у здорової. Якщо в межах норми люди роблять раціональні висновки та будують причинно-наслідкові зв’язки, тобто мислять каузально, то логіка психічнохворого може будуватись на не пов’язаних між собою образах і аналогіях, по типу маячні та маячних ідей, наприклад «НАТО нападає на росію, українці-бандерівці, які загрожуть росіянам та воюють самі з собою і т.п.»

Давайте розберемось, які основні критерії у маячні. Карлом Ясперсом їх було описано всього три:

  1. Переконаність (абсолютна впевненість в реальності чогось без жодного сумніву);
  2. Невиправність (уявлення не змінюються навіть після наведення конструктивних аргуменів проти них, наявності фактів спростування та підтвердження протилежного, а також готовність агресивно відстоювати своє уявлення);
  3. Неможливість існування того, у що вірить суб’єкт, фантазійність та нереалістичність цього уявлення.
читайте також:

Поради воєнного часу: як піклуватися про себе в період кризи Турбота про себе має вирішальне значення під час та після кризи чи травми. Дуже важливо вміти надавати собі швидку психологічну допомогу.

Як перетравити війну? Недавно почув прекрасний вислів, який мені дуже ліг до душі.  "Мистецтво дає відповіді на запитання, які ще не поставлено."  В цьому великий сенс, навіть в плані прожиття неприємних емоцій і особливо в моменті контакту люд..

запитати психолога онлайн

В свій час швейцарський дослідник шизофренії Ойген Блейлер зазначав, що маячня завжди егоцентрична, тобто має суттєве значення для особистості хворого, а також вона яскраво-емоційно забарвлена. Всі хто бачив публічні виступи в.п. знає про що мова (погрози, вульгарність і т.п.)

До речі, персональний респект Роману Кечурі за те, що він так і не називає в.п. божевільним, оскільки божевілля було би для нього виправданням, а у війні, яку вчинив диктатор жодного виправдання бути не може.

Впевнений, що ви бачили як реагують на російську війну в Україні громадяни росії (зрозуміло, що не можна гребсти всіх під одну гребілку). В багатьох опитуваних присутні всі 3 компоненти визначення маячні, але чи робить це їх божевільними. Звичайно ж ні! В маячню, так само як і у велику росію, вони повірили завдяки десятиліттям російської пропаганди (до речі цілком співставно із тривалістю пропаганди в третьому рейсі). Ще 10 років тому я наївно вважав, що маячня Жиріновського – це особисто його маячня і вона не може стати політичною стратегією у XXI ст. Як же я помилявся!

Дуже іронічно та цікаво процес пропаганди зображено у комедійному фільмі Тайко Вайтіті «Кролик Джоджо». Там з гумором відображається процес формування гітлер’югенду (дитячий осередок нацизму), а головний герой фільму спілкується зі своїм уявним другом Адольфом (дуже класно висміяли цього персонажа).

Зовсім не смішно бачити цей процес в реальності у вигляді шкільних уроків патріотизму в росії, де дітям розказують про визволителів із миротворчою місією, які чисто «по-братськи» нападають на сусідню країну і знищують цілі міста та мирних жителів.

Свою пропаганду росіяни, як і нацисти, створювали за шпаргалками Едварда Бернейза (населення примітивне і його мислення небезпечне, тому їдеї потрібно закладати в голову зверху для того, щоб підтримувати суспільний порядок, зберігати контроль та владу).

Мені досі відгукуються недавні слова Президента України Володимира Зеленського після обстрілів Бабиного Яру: «В мовчанні народжується нацизм!» Європа занадто довго мовчала, закриваючи очі на всебічну і жорстоку пропаганду в найбільшій країні світу. Тепер доводиться визнавати, що нацизм відродився там, де предки активно боролися проти нього.

Стосовно ролі мовчання в процесі зародження ідеології можу навести приклад із фільму «Мій друг Зігмунд Фрейд». У ньому на фоні ліричної історії закоханості юнака відображено процес становлення нацизму в Автрії, байдужість певних людей до зміни політичних настроїв та динамічність у розвитку подій перед падінням країни.

Так чому ж наш ворог неодмінно приречений на поразку?

По-перше, Україна, на відміну від Австрії кінця 30-х років, єдина як ніколи і чинить надзвичайний супротив противнику.

По-друге, наша країна – це частина цивілізованого європейського світу із відкритими джерелами інформації та громадянами, які вміють критично мислити. Наявність будь-якої пропаганди не може вплинути на цей процес, тим паче миттєво. Окупанти, які захоплюють телевізійні вишки і крутять там свою дезінформацію не можуть усвідомити очевидного.

Перемога в цій війні не визначається чисельністю армій, вона визначається сенсом. У війні з боку росії сенсу немає жодного (окрім імперських амбіцій диктатора з його іграми у геополітику), натомість на сьогоднішній день у нашому протистоянні ворогу – весь сенс нашого існування як держави, громадян, європейців та частини цивілізаційних процесів світу.

За всі роки своєї незалежності українці ніколи не відпускали контакт з реальністю, звісно ми сподівалися на більшу підтримку з боку Заходу та розчаровувались у її відсутності, можливо марно вірили в певні інтеграційні процеси та динамічний розвиток економіки. Втім ми ніколи не відпускали контакт із реальністю, слідкуючи за тим, що відбувається у світі. Натомість рф десятиліттями втрачала цей контакт зі світом: вони дивилися мультики про непереможну міць своєї армії, новинні передачі про «распятых мальчиков, бандеровцав та радиоактивный пепел».

Сунь-Дзи у книзі «Мистецтво війни» писав наступне:

«Той хто знає себе, але не знає ворога іноді перемагає, а іноді програє. Той хто не знає себе і не знає ворога завжди приречений на поразку. Той хто знає і себе і ворога буде перемагати завжди».

На щастя для нас росія зовсім не знає Україну, так само як і не знає нічого про себе і свої реальні можливості. Все це завдячуючи десятиліттям тупої та агресивної пропаганди.

Українці ж напрочуд добре вивчили ворога, ми готувались до його підлості, знаємо свою країну, історію, культуру та надзвичайні можливості.

Як наслідок в України не залишається іншого виходу, окрім як перемагати. Бо за нами світло, земля, повітря, непереможний український народ та правда.


Слава Україні! Героям слава!

У Психолога » Війна » Чому наш ворог приречений на поразку?
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 2 з 2 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія voyna Спринт чи марафон! Як дозволити собі відпочинок.

Мчиш на всіх парах? Це, звісно, добре, як що ти - локомотив. Позаду майже рік великої війни. Скільки ще попереду – невідомо. 🏃‍♀Це не спринт, а марафон. Забіг на довгу дистанцію потребує налаштування.

психологія voyna Про тих, хто очікує найгірше, та тих, хто очікує найліпше

Наше майбутнє має багато варіантів. Але чомусь більшість людей ділиться на 2 табори: 1. ті, хто бачить тільки найгірший варіант розвитку подій: "все пропало", "ми загинемо", "Україна перестане існувати" і т.д. 2. ті, хто бачить тільки найкращ...

Усі публікації розділу Війна ᐉ

 
Обговорення "Чому наш ворог приречений на поразку?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
-->
qr