У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Легке виховання - шлях до аду

У Психолога » Батьки й діти » Легке виховання - шлях до аду

вихованя

Ви помітили, яку величезну кількість книжок пропонують батькам?

Навіть якщо виключити ті, що написані ШІ та продаж яких "проштовхується" механізмами торговельних майданчиків, однаково лишається море літератури. Батьки дуже полюбляють книжки, де подано перелік порад, як найкраще поводитись з дитиною в різних ситуаціях, як розв'язати типові конфліктні ситуації між дітьми й батьками чи як виправити неприйнятну поведінку дитини. Але виховання - фундаментальніша та складніша тема.

Дитина має різні психологічні базові потреби. Наприклад, потреба в прив'язаності або потреба у визнанні. Батьки, яким вдається задовольнити ці потреби в достатній мірі, мають хороші шанси виростити людину, що має первинну довіру і віру в себе, так само як і довіру до людей, які її оточують.По суті, ми все життя відчуваємо дискомфорт, коли наша базова потреба страждає. Знаючи про базові потреби, батьки можуть і свої переживання зрозуміти і систематизувати, і зі своєю дитиною грамотніше спілкуватися. Наприклад, Стефані Шталь вважає, що таких потреб чотири:

- потреба в прив'язаності,

Підберіть дитячого психолога онлайн або в містах України.

- потреба в самостійності та контролі,

- потреба в позитивних емоціях (радості),

- потреба у визнанні й власній гідності."...

"Мені не спадає на думку жодна психологічна проблема, яка не була б пов'язана з незадоволенням однієї або кількох базових потреб. Щоразу, коли ми засмучені, перенапружені, відчуваємо страх або гнів, у гру вступають базові потреби. Найчастіше кілька з них або навіть усі одночасно не задовольняються. Коли ми, наприклад, страждаємо від любовних мук, зачеплені наша потреба в прив'язаності, а також потреба в контролі (бо ми не можемо вплинути на кохану людину) та потреба в позитивних емоціях, тож ми почуваємось глибоко скривдженими та відкинутими, наша самооцінка страждає. Оскільки розчарування всеосяжне, ці любовні переживання можуть затягнути нас на саме дно... "Стефані ШтальБазові потреби формуються у стосунках із батьками до 5-7 років дитини. Якщо все пішло не так, як треба - шанс виправити все є. Це психотерапевтичні стосунки. Ви заново проживаєте багато чого, але вже не з батьком, а з фахівцем. Саме тому глибинна психотерапія не може бути швидкою, і саме тому так важливо, що відбувається між вами і вашою дитиною, поки вона маленька!

У Психолога » Батьки й діти » Легке виховання - шлях до аду
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія roditeli-deti О причинах буллинга в младших классах

По статистике, переход из детского сада в школу часто является стрессовой ситуацией для ребенка. Некоторые ученики становятся потенциальной мишенью для насмешек или даже жертвами буллинга. Травля уничтожает самооценку ребенка и со временем он ...

психологія roditeli-deti Развод глазами ребенка. О чем важно знать.

Для ребенка семья – его мир, стабильность которого поддерживает внутреннюю стабильность маленького человека. Даже будучи взрослыми и живя отдельно, люди могут тяжело воспринимать развод родителей, ощущая, что «порядок мира» нарушился и все уже не буд

Усі публікації розділу Батьки й діти ᐉ

 
Обговорення "Легке виховання - шлях до аду"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr