Правильно вегетативна мама - здорова дитина!
Дуже часто, працюючи з мамами особливих діток, чую про самозвинувачення і безвихідь. Самозвинувачення в тому, що щось було не так під час вагітності «не зрозуміла, не зробила, не виправила». А відчай від того, що лікування мало допомагає і попереду - безнадійне безпросвітне...
Гарна новина від фахівців полівагального методу терапії.
«Вегетативна нервова система вчитися на досвіді, і новий досвід може її змінити!»
Що це означає?
Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.
Так, утроба матері багато що вирішує для дитини. Переживання матері передаються дитині і впливають на частоту її серцевих скорочень. Це впливає на вегетативну нервову систему і створює реактивні, несприятливі патерни реакцій у дитини.
Перший рік життя багато що визначає. У постійній взаємодії мама - дитина створюються шляхи обміну саме вегетативним досвідом. Якщо мама в депресії, тривозі, агресії - вегетатика дитини налаштує в собі відповідні моделі реакцій. Аж до хімічного рівня.
Діти зі СДУГ. Діти з агресивною поведінкою. Діти із затримкою розвитку. Діти з аутизмом. Часто це відповідь дитини, її захист. Саме тому так важко впоратися за допомогою медикаментів.
Між дорослим і дитиною дуже важлива регулювальна функція дорослого, здатність повертати дитину до комфорту і стану безпеки за будь-яких ситуацій. Для цього ця навичка має бути в мами.
І суть гарної новини в тому, що якщо відрегулювати механізми вегетативних реакцій, створити нові патерни - повертається вегетативна гнучкість. Повертається здатність бути в стані безпеки, спокою, а не загрози, напруги. І змінюється практично все.
Погана новина: «Без втручання ззовні спадщина нерегульованої вегетативної організації передаватиметься з покоління в покоління» (Фішер 2014).
Принципы помощи при сахарном диабете: как помочь соблюдать режим и жить полноценной жизнью Сахарный диабет очень сильно влияет на образ жизни, поэтому для хорошего самочувствия следует знать и придерживаться ряда правил...
Нельзя игнорировать! Что делать? Советы психолога. «Очень часто возникают проблемы со сном – засыпаю быстро, но через несколько часов просыпаюсь от малейшего шороха и не могу уснуть.» Почему вы резко просыпаетесь?
запитати психолога онлайнАле навіщо нам погана новина, якщо можна брати в роботу хорошу?
Як відбувається корегуляція?
Іноді природним шляхом, але в разі серйозних порушень цього замало. Природними корегуляторами є:
- люди, у яких система працює правильно
- природа
- тварини
- дихальні вправи
- музика певних властивостей.
Але у випадку з дітками, головний корегулятор - це мама. І саме мамі потрібно максимально звернути увагу і дати собі все, щоб система повернулася в норму, зміцніла.
Усе вищевикладене ґрунтується на поливагальній теорії, фахівців у якій поки що в нас мало.
Але вже з'являються! Але психотерапевт будь-якого напряму, якщо він відповідає формальним вимогам методу - однозначно є людиною, яка допоможе вам у регуляції.
Опубліковано на сайті 07-09-2024