У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Заздрість як втрата власних можливостей

У Психолога » Почуття й емоції » Заздрість як втрата власних можливостей

Заздрість – емоція, зосереджена на загрозі статусу, коли "виграш" іншої людини розглядається як "втрата" для себе. Заздрісник сприймає чужий успіх, як власну поразку, як докір собі. Це певна форма прихованого суперництва.

Тобто, реагування на виникнення власної потреби й неможливість її реалізувати адекватним чином, може проявлятись у вигляді переживання заздрості.

Людина може заздрити із-за речі, яка належить іншому, хоча раніше ніколи не мала потреби в ній і навіть не думала про неї.

Це погоня за чужими бажаннями, а не за власними інтересами. Дуже часто, коли людина вже здобуває те, що має інший, виявляється – задоволення немає. Чому? Бо здобув щось, що взагалі то й не було мені потрібно, лише через заздрість. А час для особистих здобутків упущений.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

В основі заздрості завжди лежить також порівняння себе з іншими. Причому, порівнюють зазвичай із близькими за статусом, схожими на себе людьми.

Відсутність досвіду самореалізації та активних дій, що наближають людину до задоволення власних потреб теж є умовою виникнення заздрості.

Заздрість може мати багато негативних наслідків, зокрема пошкоджені стосунки, упущення власних можливостей, зіпсований настрій, зниження самооцінки та інше.

Для роботи із заздрістю:

  • Спочатку зізнаємося собі в заздрощах!
  • Усвідомлюємо власну потребу, навіщо мені те, що має інша людина?
  •  Висловлюємо вдячність та захоплення людині, якій заздримо, бо вона певним чином змогла реалізувати те, що поки не можемо ми.
  • Зосереджуємося на своєму житті, здібностях та можливостях. Шукаємо власні шляхи реалізації потреби.
  • Не завжди людина може мати те чому заздрить. Наприклад, молодість не наздоженеш, але можливо дбайливо відноситися до себе, почати займатися спортом, загартовуватися, навчитися радіти поточному періоду життя та інше.

Заздрість не виникає, або рідше виникає у незалежних, самодостатніх, неупереджених особистостей, що захоплені реалізацією власних життєвих цілей. Їм ніколи «проживати» чуже життя, бо дуже багато цікавого у своєму!

У Психолога » Почуття й емоції » Заздрість як втрата власних можливостей
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія chuvstva-emotsii Почему вам скучно? Что такое скука? Что лежит за скукой? Что делать если скучно?

Снова воскресенье… Посмотрела сериал – скучно, поиграла в игру – скучно, вышла на прогулку – скучно… Скука кажется простым чувством, но в действительности под ним скрывается много чувств, желаний и потребностей. Скука

психологія chuvstva-emotsii Меня обижают....

Человек приучается обижаться в детстве. Для чего люди обижаются? Чаще всего люди обижаются, чтобы сохранить свою правоту.

Усі публікації розділу Почуття й емоції ᐉ

 
Обговорення "Заздрість як втрата власних можливостей"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr