Доброї ночі, Anna!
цитата:
Ми вибрали для сина імʼя - Дарій
До речі, гарне імʼя. Був такий перський цар, а також один гарний персонаж в "Горці": найближчий друг Дункана Маклауда))
цитата:
Про вибір імені ми сказали їм в останній момент, бо знали, що так буде і хотіли зберегти всім нерви і нормальну вагітність.
І це Ви зробили дуже вірно, бо свої нерви та здоров'я дитини - важливіші.
Враховуючи опис поведінки сестри та мами Вашого чоловіка:
цитата:
Сестра чоловіка відмовилася бути хресною, якщо ми не передумаємо, мама - злягла зі здоровʼям (про що нам уже 2 тиждень нагадують). Жодного разу не назвали дитину по імені.
цитата:
У них є думка їх і неправильна, вони завжди намагаються навʼязати всім свій погляд на життя.
цитата:
В чоловіка в родині теж мама всім керує, але в них це переходить межу. Наприклад після одруження вона хотіла, щоб ми видалили фото з мереж, щоб часом не врекли, а коли ми відмовилися, обдзвонила гостей з таким самим проханням. Потім вона намагалася змусити мене називати чоловіка повним іменем, бо скорочено це якось не солідно. Потім під час пандемії підступно оббрискала мені завивку спиртом (типу продезінфікували), коли ми приїхали в гості, хоча я просила цього не робити, бо волосся розкрутиться.
Ви маєте справу з родиною дуже токсичних нарцисів, а Ваш чоловік - є їхньою жертвою з дитинства, як і його батько. А раз так, і терапію від отриманої травми від мами та сестри-нарцисів він навряд чи проходив (що є просто необхідним в цьому випадку), то сподіватися на це:
цитата:
Я до останнього не втручалася і дала можливість чоловікові зі всім розібратися
було марним. Він не зможе з цим розібратися. Бо дуже травмований. А також не мав достойного приклада від батька, як це робити, бо батько щоб вижити в цій ситуації був змушений стати "підкаблучником" - іншого вибору в нього не було (інший вибір: піти з сім'ї і все). І це ТИПОВА ситуація для подібних нарцисичних родин.
цитата:
Я намагалася не конфліктувати, але зараз робити вигляд, що у нас чудові стосунки більше не виходить.
І це теж було вірною тактикою, бо з нарцисами конфліктувати - собі дорожче. Хоча як один з тимчасових варіантів припустимо: щоб хоча б на деякий час відбити в них бажання влазити в Вашу сім'ю. Що, на жаль, вони будуть робити постійно.
цитата:
Шкода і чоловіка і сина, у якого є бабуся з дідусем, але єдине, що хочеться - це припинити спілкуватися зовсім, купити торт, зібрати всіх за чаєм і нарешті чесно сказати, що в нас різні цінності і нам не по дорозі.
Справедливе й правильне бажання, насправді єдине можливе, але якщо вчиняти правильно, то поставити їх на місце і ОБМЕЖИТИ спілкування (може й назовсім) може ТІЛЬКИ Ваш чоловік. Це його життєва задача. Але він цього не зможе зробити, доки має не виліковану травму всередині себе. А також доки піддається на їхні маніпуляції, на які вони справжні майстри: знецінення, ігнорування, звинувачення, пристиження тощо. Впевнений, що він хоча б частково, але піддається на них. Хай і пручається.
цитата:
Як можна вирішувати конфлікти, але при цьому не псувати стосунки? Чи це неможливо?
Конфлікти вирішувати й домовлятися з нарцисами НЕМОЖЛИВО, бо їм це НЕ ПОТРІБНО. Їм потрібна влада, потрібне підкорення, потрібне самоствердження та підгодовування власної гордині. А конфлікти допомагають їм цього досягати. Так вони влаштовані. І це НЕ змінити, бо вроджене.
цитата:
Не знаю, як себе вести.
Це саме цікаве. І досить складне. Самим правильним буде ігнорування та емоційне не включення в ситуацію. Але ж Вам з Вашим характером це буде складно зробити...тут і мамини гени, і вроджені якості.