Людмила Петровна Колесник
Питання від: ма Вік: 17

мама

добрий вечір, ситуація, мама та сестра приїхали до львова вона заселяються у гуртожиток я живу на квартирі( у мене нема гуртожитку) але з 3 іншими дівчатами. та почала кричати що теж хоче жити на квартирі, прошу її не кричати тому що дівчата сплять , кричить що їй всеодно але іншими словами. починає кричати що я вкрала її речі, які не брала і даже в очі не бачила, мама вже плаче , тому що дома вона вже перекинула всі речі з шафи тумбочок, папа за 3 години до того сказав що зніме їй теж кімнату, але вона буто того не чула, що робити з нею мама каже що просто маніпулює всіма, що робити з нею уже не знаємо , дайте пораду
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

Павел Леонидович Басанский — психолог
Павел Леонидович Басанский психолог
Київ ·

Психолог більше не активний на сайті

Добрий вечір!
За описом поведінки Ваша сестра - типова психопатка (маніпулятивна та жорстока стерво-егоїстка, яка хоче ВЛАДИ над усіма і добивається свого будь-яким чином, і НЕ має НІЯКИХ моральних правил).
Від такої треба триматися якнайдалі ВСІМ, починаючи з рідних. Це НЕ лікується і НЕ виправляється. Легше пристрелити (це образно, бо в багатьох виникає таке бажання, це НЕ рекомендація).
Тож, обмежте своє спілкування з нею по максимуму, тим більше, що після такої її поведінки Ви маєте на це повне право. Внутрішньо!!! пошліть її подалі (НЕ вголос - бо така зараза після того вчинить скандал). І хай так же зроблять батьки. Теж про себе, внутрішньо! Побачите, що це дієвий спосіб, він спрацює.
Ще є метод "сірого каменю" - стати НЕЦІКАВОЮ психопатці. Тобто НЕ ДАВАТИ ніякої емоційної рекції, не вестися на провокації і НЕ розповідати про себе взагалі НІЧОГО. Ніякої інформації, тим більше ніяких секретів. Бо вона це при нагоді обов'язково використає проти Вас.
Ірина Миколенко — психолог
Полтава ·
Доброй ночи!

Родителям вашим, тут надо быть более жесткими и последовательными с ней.
Не вестись на провокации - и не жалеть - справедливыми надо быть.
Ведет себя не достойно - всех тиранит - значит вообще, сказать не какой квартиры или института - решай свои проблемы сама.
Либо же, ты успокаиваешься и уважаешь наше мнение и решение - и тогда мы тебе помогаем ( но как можем - а не как ты вымогаешь)
Она уже вымогает - плюс завидует вам - хочет как у вас, на равных ваши условия.
Зависть понять можно - потому что всем хочется равных условий.
Но вот вымогательство - нужно пресекать на корню.
Иначе такие люди, дальше будут вымогать - все что им надо.
Пусть родители обратятся к психиатру - возможно уже нужна помощь психиатра.
Я бы не спешила ни диагнозы ставить. И уж тем более писать, что это не лечится и нужно послать подальше. Никакой достаточной информации для этого нет.
Огромное количество родителей могут выбрасывать детские вещи из шкафов (типа, чтобы убрал свой бардак), манипулировать и истерить. Все психопаты? Очень сомневаюсь.
Сколько лет сестре? Какие отношения в семье?
Всегда ли она была такой?
Если нет, то с какого момента началось?
Какие еще есть проявления?
Сейчас огромное количество людей, у которых есть проблемы по психиатрии - начиная от нервного срыва, заканчивая более серьезными заболеваниями. Но и они, если наблюдаться у врача, принимать препараты и находиться в психотерапии, могут спокойно жить, работать и вполне адекватные люди, просто есть периоды более сложные, когда нужно усиленное лечение и присмотр за свои состоянием.

Я бы для начала обратилась индивидуально к психотерапевту, потом, по необходимости к психиатру.
Зависит еще от возраста сестры - детский ей нужен или взрослый.
Если сестра не хочет, то кто-то из родителей, чтобы в более полной мере обрисовать ситуацию и разобраться в ней
16 років, мама завжди старається по хорошому до неї , але їй всеодно кричить все життя на неї може маму і обматюкати, а вот папу боїться він тільки гляне і вона заспокоїться, але наданий момент його немає у дома, а мамі тільки тріпає нерви то доводить до сліз. каже що мама її не слухає і тд. мама каже що як з нею поговорити якщо вона завжди гуляє а як прийде додому то кричить на всіх щоб її не чипали.
Ірина Миколенко — психолог
Полтава ·
Ну это конечно не доработка родителей - надо было раньше сестру уму разуму учить - а не в 16 лет - когда уже переходной возраст и бунт на пике... стремление к свободе... только у нее оно перешло в вседозволенность.
Тут бы еще ее мнение послушать - для объективности ситуации.

Дотянули ... это ответственность родителей прежде всего!
А теперь, все это расхлебывать будет сложно... так как сформировался уже патерн поведения - плюс видимо искажения в характере есть - это к психиатру.
Если она слушает и признает только мнение и авторитет отца - то пусть отец этот вопрос с ней решает.
Но не задабриванием... так нечего не получится - а по взрослому и справедливо!
Пусть в телефоном режиме на нее влияет - пока не приедет домой.
Или вы боитесь отцу это все рассказывать? Или чтото скрываете от отца?
А там конечно девочки нужен или психотерапевт или психиатр.
Павел Леонидович Басанский — психолог
Павел Леонидович Басанский психолог
Київ ·

Психолог більше не активний на сайті

цитата:
каже що мама її не слухає

Звісно, що всі повинні її слухатись. Влада для такої - це головне у житті.
цитата:
мамі тільки тріпає нерви то доводить до сліз

І так САМОстверджується. За рахунок мами і частково за Ваш.
цитата:
папу боїться він тільки гляне і вона заспокоїться

А ось тато, судячи з усього, такий же - тому й боїться. Бо психопати завжди бояться тільки СИЛУ, тільки з нею рахуються. А доброту чи людяність сприймають за слабкість і намагаються принизити або самоствердитись.
цитата:
мама завжди старається по хорошому до неї , але їй всеодно

Так і далі буде. Такі люди не вміють цінувати та бути вдячними. Завжди невдячні та з купою претензій.
Тож скажіть мамі - щоб дарма не старалася. Бо через це їй буде ще більш боляче в результаті.
цитата:
кричить все життя на неї може маму і обматюкати

Ключове: "все життя". Тобто це НЕ криза підліткового віку (про що й було зрозуміло з самого початку). Це характер і структура особистості. Психопати не поважають інших, вважають інших людей за сміття. А в кращому випадку як тих, кого можна використати - тобто як ресурс для себе.
цитата:
мама каже що як з нею поговорити якщо вона завжди гуляє а як прийде додому то кричить на всіх щоб її не чипали

Оце якраз про те, що я й порадив. Кричить, щоб не чіпали? Ось і НЕ чіпайте. Відгородіть гуляку від себе. Хай живе сама по собі. Бо такі ЗАВЖДИ гуляють по життю і тільки й вміють, що маніпулювати іншими та претензії виказувати - бо "все НЕ по-їхньому, НЕ по-царському".

P.S.
Краще одним колегам НЕ вмішуватись в коментарі інших своїх колег. Бо кожен має право на власну думку і ніхто не знає, хто виявиться правим. І ніхто не має право судити слова своїх колег. Бо не суддя. Не згоден з чимось - висловлюй СВОЮ думку окремо. Цього вже достатньо.