Доброго ранку!
цитата:
Після раптової смерті мами я залишилася одна.
Співчуваю Вам. Ви втратили найдорожчу людину. І ця втрата є ніщо інше, як потужна душевна травма. Тому знадобиться час, аби відгорювати смерть мами, прийняти той факт, що тепер її нема, а Вам належить жити далі вже без неї.
Варто усвідомити, що всі Ваші теперішні почуття мають право на існування, бо для них є об'єктивні причини. Від них не потрібно тікати аби закриватись чимось. Краще усі прожити і помічати, про що вони Вам "говорять", на що звертають увагу, до чого спонукають...
цитата:
Найважче — це відчуття втрати і відсутність опори. Хочу зрозуміти, як знайти внутрішню опору і впоратися з цим станом.
Дуже влучне та актуальне завдання собі ставите - відновити внутрішню опору і опанувати себе, тим більше з огляду на
цитата:
На мене одночасно звалилися побутові та фінансові проблеми
Спершу опори шукають в собі. Придивіться і згадайте, що Ви в собі цінуєте? Що вмієте? Що узяли від мами?
Відновіть в пам'яті випадки, коли долали труднощі, перемагали негаразди, здобували перемоги, починаючи з дитинтства. Пов'язані з тими подіями емоції та цінності будуть Вашим потужним ресурсом.
Також важливо займатись насущними справами, адже замість Вас їх ніхто не зробить. Це значить - дбати про себе, вирішуючи одна за одною по черзі побутові питання; доглядати за собою, вчасно харчуватись, робити фізичні вправи, як от піші прогулянки, ранішню зарядку тощо. Може здаватись, ніби не на часі, однак ефект важко переоцінити. Завдяки таким речам Ви повертаєте собі не тільки енергію, але ще й відчуття, що можете впливати на перебіг подій власного життя.
І ще корисно повернутись до своїх бажань і прагнень, до справ, які приносять задоволення та втіху.
На цей момент вкрай потрібне спілкування з тими, хто готовий вислухати Вас і розділити біль втрати. Чи є такі люди навколо - батько, інші рідні та близькі, подруги та ніші?
Якщо самотужки долати цей важкий період дуже складно або не вдається, то варто звернутись до психолога. Окрім того, можна пошукати групи психологічної підтримки. Головне, аби Ви не залишились з горем сам на сам.