У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Nocturna (2007) (Адриа Гарсия, Виктор Мальдонадо). Коментар психолога.

психолог
Коментує психолог
теми твору: чувства прийняття себе страх


➡ Матеріал містить спойлери.

nocturnaКороткий огляд мультфільму для дітей, який корисно побачити будь якому дорослому

Те що відбувається після заходу сонця спокон віків викликало безліч забобонів та запитань? Ось ви знаєте чому коти нявчать у ночі? Або чому ви прокидаєтесь в ранці з розтріпаним волоссям? Або як з'являються роса на траві? І не треба мені лізти в енциклопедію, просто подивіться “Nocturna” і про все дізнаєтесь.

Це стрічка, про маленького хлопчика Тіма, що боявся темряви. Як і багато дітей у його віці, йому треба було, щоб було хоч яке не будь джерело світла. Тому кожну ніч, щоб заснути він відчиняв вікна та дивився на свою зірку. Вона світила йому і страх відступав. Від самого початку, страх керує поведінкою Тіма і герой не здатний самостійно протистояти йому.

Але однієї ночі Тіму не вдалося відчинити вікно, тому йому довелось піднятися на дах будівлі. Там він побачив як зорі почали раптово зникати, одна за однією. Він розуміє що необхідно діяти, але як? Куди йти? Що робити? На допомогу приходить Пастух котів, один з мешканців Нічного міста. Він розповідає про мудрого Моку, який то точно зможе вирішити цю загадку. З цього моменту починаються пригоди, що знайомлять хлопчика з нічним містом. Далі розгораються пригоди на поступово згасаючих вулицях серед нових товаришів та друзів.

У фіналі виявилось, що страх темпряви хлопця перетворився на Крадія світла. Саме страх причетний до згасання світла у зірок та міських ліхтарів. А якщо світло зникне, зникне і саме місто ночі. Єдиним хто здатний перемогти Крадія світла є Тім.

Я часто згадую цей мультфільм, коли працюю з темою страхів, тай не тільки. Одночасно зі страхами цей мультфільм ілюструє наскільки важлива участь (відповідальність) самого клієнта у власному зціленні. Оскільки не дивлячись на свою силу, мешканці Нічного місяця не можуть впоратися з загрозою (так навість усесильний, мудрий Мока). Тільки головний герой може перемогти власний страх. Навіть більше того, це він повинен зробити без допомоги когось. Тільки сам на сам.

Інакше кажучи, жоден спеціаліст не здатний впоратися зі труднощами своїх клієнтів. Спеціаліст знає що ресурси закладенні у саму клієнті і лише дає можливості для вивільнення цих ресурсів. Простір для подвигу. Це закономірно, що від психолога очікують дива. Навіть тоді коли знають про психологію не з популярної літератури. Усе одно, певні дитячі уявлення про те, що ось я прийду і буде чудо лишаються. Це не є погано. Це лише частина нашої особистості, для якої фігура психолога володіє надзвичайними властивостями. Певна сокралізація та ідеалізація необхідна, для початку роботи. Лише поступово, з часом ми починаємо розвертатися до себе, до своїх власних можливостей. Тоді коли ми будемо готові.

Сама ідея стрічки досить позитивна: іди на зустріч своїм страхам та переможи їх (увага не працює у випадку реальних страхів, що загрожують життю, без ґрунтовної підготовки!). Після чого ви здатні знайти в собі ресурс і в критичний момент спертися на власні сили. Інакше кажучи місто Ноктюрм можна вважати метафорою внутрішнього світа клієнта, що досліджується у кабінеті психолога. Де хоч і причаїлася Темрява, проте є той хто може провести по цьому світу. В певному сенсі познайомити його з “нічним містом”, пізнати себе. 


Опубліковано на
відгук психолога рецензія розбір сенс пояснення

Безкоштовна розсилка цікавинок!

Огляди книг та фільмів -- коментарі до художніх творів, додані на сайт нашими психологами.

Ще психологічні рецензії
Великий Ґетсбі фільманаліз
Великий Ґетсбі (Френсіс Скотт Фіцджеральд) кінокартина alt2тема: відносини смысл жизни самореализация

Коментарі відвідувачів

ще немає коментарів...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr