У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Чорне дзеркало / Black Mirror (2011-2013) (Charlie Brooker). Коментар психолога.

У Психолога » Психологічний аналіз кіно й літератури » суспільство » Чорне дзеркало / Black Mirror (2011-2013)
психолог
Коментує психолог
теми твору: суспільство порушення ідентичності життєві цінності


➡ Матеріал містить спойлери.

"Чорне дзеркало" - це науково-фантастичний серіал-антологія, який досліджує темний бік сучасних технологій та їхній вплив на поведінку людини. Кожен епізод відрізняється історією та акторським складом, але є кілька психологічних феноменів, які досліджуються впродовж усього серіалу.

Black mirror review

Соціальне порівняння: В епізоді "Nosedive" основною темою є соціальне порівняння. Епізод зображує світ, у якому людей оцінюють за соціальною шкалою, що базується на їхній присутності в соціальних мережах, і головна героїня стає одержимою ідеєю покращити свій соціальний рейтинг. Це відображає реальне явище соціального порівняння, в якому люди оцінюють власну цінність на основі того, як вони порівнюють себе з іншими.

Соціальна ізоляція: Ще однією поширеною темою в "Чорному дзеркалі" є соціальна ізоляція. В епізоді "Я скоро повернуся" жінка використовує цифровий сервіс, щоб відтворити особистість свого померлого партнера, що призводить до відчуття порожнечі та самотності. Це відображення реального явища соціальної ізоляції, яке стає все більш поширеним у сучасному суспільстві.

Деіндивідуалізація: Епізод "Білий ведмідь" досліджує концепцію деіндивідуалізації, яка полягає у втраті самосвідомості та особистої ідентичності в груповому середовищі. Епізод зображує світ, в якому жінка потрапляє в пастку нескінченного циклу покарань, оточена глядачами, які підбадьорюють її страждання. Це відображає реальне явище деіндивідуалізації, яке часто спостерігається в поведінці натовпу та онлайн-тролінгу.

Когнітивний дисонанс: В епізоді "Вся історія про тебе" когнітивний дисонанс є основною темою. Епізод зображує світ, у якому людям імплантують у голову пристрій, який записує все, що вони бачать і роблять, що призводить до почуття параної та недовіри. Це відображає реальне явище когнітивного дисонансу, коли люди відчувають психічний дискомфорт, коли їхні переконання та поведінка вступають у конфлікт.

Неприйняття втрат: Епізод "USS Каллістер" досліджує концепцію несхильності до втрат, яка полягає в тому, що людина надає перевагу уникненню втрат над отриманням еквівалентних прибутків. Епізод зображує світ, в якому людина створює віртуальну реальність, в якій вона може помститися тим, хто її скривдив, що призводить до почуття провини та докорів сумління. Це відображає реальне явище несхильності до втрат, яке часто проявляється у небажанні людей ризикувати.

Загалом, "Чорне дзеркало" - це дослідження психологічних явищ, які формують поведінку людини в сучасному світі і підкреслюють потенційну небезпеку технологій та важливість усвідомлення власних шаблонів мислення та поведінки.


Опубліковано на
відгук психолога рецензія розбір сенс пояснення

Безкоштовна розсилка цікавинок!

Огляди книг та фільмів -- коментарі до художніх творів, додані на сайт нашими психологами.

Ще психологічні рецензії
Трещины, (Cracks) 2009. фільманаліз
Трещины, (Cracks) 2009. (Джордан Скотт) кінокартина alt2тема: заздрість нарцисизм гомосексуальность
Пирсинг (2018) фільманаліз
Пирсинг (2018) (Николас Песке) кінокартина alt2тема: біль садизм мазохизм
Джокер (2019) фільманаліз
Джокер (2019) (Тодд Филлипс) кінокартина alt2тема: насильство отвержение система

Коментарі відвідувачів

ще немає коментарів...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr