У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


«Відіграти назад» / «The Undoing», 2020 (Сюзана Бір). Коментар психолога.

У Психолога » Психологічний аналіз кіно й літератури » співзалежність » «Відіграти назад» / «The Undoing», 2020
психолог
Коментує психолог
теми твору: співзалежність нарцисизм стосунки


➡ Матеріал містить спойлери.

Прожити з людиною життя і не знати цю людину справжньою. От як можна описати історію серіалу «Відіграти назад»

Психотерапевтка Грейс випускниця престижного вишу, яка має приватну практику і допомагає людям, маючи проникливий розум. Складається враження, що про людей вона знає все. Та Грейс жива людина і має право на помилку. Вона не розгледіла в своєму чоловікові соціопатію і нарцисичний розлад. Чоловік вправно приховував свою жорстокість, відсутність емпатії за дуже хорошою грою в ідеального чоловіка і успішного лікаря.

 

Для Грейс характерно заперечувати реальність і уникати те, що не відповідає її ідеальній картині світу. Вона бажає жити в ідеальному світі уникаючи проблем(сцена в першій серії  на кухні з блендером в тому є приклад). Та все ж Грейс починає знімати рожеві окуляри, коли бачить, що чоловік залишив свій телефон вдома. Вона починає розуміти що Джонатан щось приховує.

 

Джонатан в дитинстві отримав травму повʼязану зі втратою. Його батьки неадекватно відреагували і не поспівчували сину, а навпаки звинуватили його, сказавши що це через нього. В нього випрацювався механізм психічного захисту - дисоціація. Це такий механізм, який реалізовується за допомогою відділення травматичних почуттів від досвіду людини. Ніби це відбувалось не з ним/нею. В той момент дисоціація допомогла не зруйнувати його психіку. Думаю що це одна з великої кількості історій його дитинства, яка мала серйозні наслідки для його психіки.

 

Психологічна травма веде до збільшення психічної напруги і потребує вирішення. Тому Джонатан знаходить себе в сфері дитячої  онкології. Щодня рятуючи дитячі життя, Джонатан «терапевтує» свою дитячу травму за рахунок доброї справи. Отримуючи славу і любов оточення, він впивається славою і підживлює свою нарцисичну частину.

 

Джонатан використовує людей. Він зманіпулював сином і Грейс, переконуючи їх в своїй невинності, батька Грейс обдурив, виманивши велику суму грошей, щоб відкупитись від коханки. Коханку використовував доти доки вона не стала загрожувати ідеальній картинці його сімʼї. Джонатан схильний до брехні, адже протягом трьох місяців брехав дружині про свою роботу.

 

Із поганих прогнозів, син Джонатана і Грейс має проблеми з емоційним інтелектом. Випадково наткнувшись на Мігеля в школі, він привітався, хотів потиснути руку і сказав «Вибач». Він пояснив своє вибачення простою ввічливістю. Можуть виникати суперечливі думки на цю тему. Адже такий вчинок Генрі можна  пояснити тим, що це дитина і він щось там не розуміє. Але совість, розуміння що погано і що добре, уже мають бути сформовані у віці Генрі.


Опубліковано на
відгук психолога рецензія розбір сенс пояснення

Безкоштовна розсилка цікавинок!

Огляди книг та фільмів -- коментарі до художніх творів, додані на сайт нашими психологами.

Ще психологічні рецензії
Дівчина в потягу фільманаліз
Дівчина в потягу (Тейт Тейлор) кінокартина alt2тема: залежності отношения газлайтинг

Коментарі відвідувачів

ще немає коментарів...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr