У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Двоє у Всесвіті (Листування), La corrispondenza, 2016 (Джузеппе Торнаторе). Коментар психолога.

У Психолога » Психологічний аналіз кіно й літератури » смерть, вмирання » Двоє у Всесвіті (Листування), La corrispondenza, 2016
психолог
Коментує психолог
теми твору: смерть, вмирання відносини любовь


➡ Матеріал містить спойлери.

В основу фільму "Двоє у Всесвіті" покладено красиву аналогію: стосунки головних героїв розвиваються за законами астрономії: зірки вже згасли, а вчені продовжують їх вивчати і спостерігати за їхнім життям.

Двоє у Всесвіті

Ед помирає, але намагається залишатися присутнім у житті своєї коханки, набагато молодшої за нього Еммі. Для цього він розробляє складну систему листів, повідомлень й відеозаписів.

Від фільму про кохання сподіваєшся отримати якийсь світлий і приємний післясмак, але тут буде зовсім по-іншому. Історія, нібито кохання, - важка і, в цілому, неприємна. Чому?

Як на мене, це історія не про кохання, а про некрофілію. Ед не прагне живого контакту з Еммі: бачаться вони рідко й під час зустрічей він приховує від неї, що він хворий. Тобто конструює для неї якийсь певний фасад себе, відмінний від реального. Водночас він прагне її контролювати до найдрібніших речей, знати про неї все, грубо заходить у її особистий простір, руйнуючи кордони її особистості. Складаються не стосунки, а механічна мертва конструкція, у якій, справді, не обов'язкова присутність живої людини.

Не випадково, якісь позитивні наслідки інвазії Еда у життя Еммі сприймалися мною як щось штучне. А ось розхристаність й розгубленість героїні, її повна дезорієнтація в житті мали досить-таки органічний і закономірний вигляд.

Останнім часом спостерігала щось подібне і в житті. Дивовижно, але суспільство схильне сприймати як щось дуже романтичне поведінку, яка, на погляд психолога, далека від кохання і має ознаки або хворобливої залежності, або витонченої форми психологічного насильства.


Опубліковано на
відгук психолога рецензія розбір сенс пояснення

Безкоштовна розсилка цікавинок!

Огляди книг та фільмів -- коментарі до художніх творів, додані на сайт нашими психологами.

Ще психологічні рецензії
Меланхолія фільманаліз
Меланхолія (Ларс фон Трієр) кінокартина alt2тема: депресія психоанализ родители и дети
Различие (Ethos) фільманаліз
Различие (Ethos) (Беркун Оя) кінокартина alt2тема: суспільство психотерапия ценностные ориентиры

Коментарі відвідувачів

ще немає коментарів...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr