У Психолога
Авторизация
Запомнить на месяц
Регистрация Забыли пароль?


Проблеми з дитиною

Доброго дня! В мене проблема з психологічною поведінкою моєї 13річної доньки. Ще на початку 2023 року вона здавалася звичайною дівчиною, ніколи проблем та предпосилок з наступним питанням не було, а з осені я знайшла підтвердження її гомо-інтересу до дівчат, а конкретно до однієї подруги, з якою вони дуже близькі морально в тому числі. Моя дівчина відома, не ведуча, піддається на сторонній вплив, дуже прикипіла до подруги, яка 'підсадила' її на цю тему, я вважаю. Подруга можливо бавиться, для неї це гра, а донька можливо ставиться до цього серйозно, і я боюся упустити цей момент від ще несвідомого стану до вже справжнього статуса 'бі' чи 'лесбі'. Фактів купа, тут не можу все розповісти, але моя донька ревнує подругу, залежить від неї психологічно, вони постійно на зв'язку, поруч мешкають, вчаться в одному класі. Крім того, моя дитина досить закрита, закомплексована, може збрехати, в неї часто зміна настрою, нема інтересів, апатія, вона полюбляє широкий обезличений одяг ( останній момент з'явився після знайомства з цією подругою, у якої теж такий одяг). Вона в своїх записах признається в коханні подрузі, пише, що вона 'лесбі' і ненавидить всіх, хто претендує на подругу. А ще на початку 2023року вона була закохана в судового хлопця. Переїхати ми поки не можемо, постійно їх контролювати не спілкуватися неможливо, як допомогти зрозуміти глиб проблеми та прибрати такий жахливий вплив, я не знаю..Я дуже хвилююся за свою дитину, бо вона на межі, де вона загралася і ще можна все розставити по місцях за допомогою кваліфікованого психолога. Допоможіть порадою, будь ласка! Дякую
Вопрос от: ; Возраст: 38

Подберите психолога для подростка онлайн или в городах Украины.


психолог онлайн
Доброго вечора!

Вимушена повідомити, що психологічно з Вашою донькою все гаразд. Вона знаходиться в підлітковому віці, пізнає себе та вчиться будувати емоційно близький зв'язок з ровесниками і ровесницями. Тож нормально закохуватися (що в хлопця, що в дівчину), присвячувати теплі слова коханій людині і таке інше (в будь-якому віці). Питання в тому, як саме Ви дізналися про закоханість доньки? Навіщо читали її особисту переписку, і як вона взагалі потрапила Вам у руки?
Це ж порушення особистих кордонів доньки, після якого може бути втрачена довіра між вами. Якщо бути точніше, то у Вас, певне, і зараз нема довіри, раз вирішили власноруч розслідувати, що відбувається, але це може тільки зашкодити вашим відносинам.

Бі або лесбі - то не статус, який можна змінити під чиїмось впливом. Наразі домінуючою в науці є думка, що сексуальна орієнтація біологічно зумовлена і змінити її неможливо. Так, людина протягом життя може мати досвід з представниками різної статі (якщо схоче), і це нормально. Врешті-решт, кожен сам для себе вирішує, як себе ідентифікувати та з ким мати стосунки в майбутньому.
Можливо, Ви боїтеся, шр донька не відповідатиме певному ідеалу, який Ви побудували в своїй уяві, можливо, ще задовго до її підліткового віку. Я б радила в такому випадку передивитися своє ідеальне уявлення про доньку, той характер і оріентацію та інші риси, які Ви хотіли би в ній бачити, і спробувати зрозуміти та прийняти її такою, як вона є. Чи будете Ви менше любити дочку через те, що вона - не "ідеальна дитина" і не "покращена версія Вас самої"? Чи буде мати значення, вона з хлопцем чи з дівчиною, якщо вона буде щаслива в стосунках?

Щодо закоханості в судового (мабуть, Ви мали на увазі,судимого?) хлопця - то у всіх в юності були якісь помилки (а хто казав, що не було, мабуть не хоче здаватись якимсь дурним чи морально не розвиненим). Сподіваюсь, Ваша донька зробила певні висновки з тієї ситуації, і закоханість пройшла без особливих наслідків за неї. Іноді людей приваблюють ті люди, з якими вони не можуть або з якими не є безпечно будувати стосунки з певних причин. Головне це усвідомлювати, а Ваша задача як мами - бути донці досвідченою і терплячою провідницею в доросле життя, а не тюремним наглядачем.

Щодо оверсайз одягу - це можуть бути як особисті вподобання доньки, так і сучасна мода. Так, вона може наслідувати стиль своєї дівчини, бо людина - істота соціальна, а підліткам в середньому властиво копіювати манери одне одного, щоб вписатися в колектив. Донька може з часом як охолонути до свого нинішнього стилю, так і продовжувати його носити. Нічого небезпечного тут не бачу, головне щоб то був її вибір.

Щодо характеру доньки (сором'язливість, закритість і таке інше). Можливо це є риси її темпераменту (наприклад, якщо вона є меланхоліком). Але сором'язливість - то радше про характер, який формується під впливом виховання. З Вашої оповіді бачу, що Ви - доволі строга і консервативна мати, тому донька могла стати більш тривожною і сором'язливою під Вашим впливом. А закритість може бути наслідком намагання втручатися в її особисте життя.
Тому до психолога має сенс звернутися, в першу чергу, Вам, щоб усвідомити, які незакриті потреби є у Вашому житті та як вони реалізуються через материнство. Якщо виявиться, що донька є представницею лгбт, то Ви можете відвідати групу для батьків таких дітей, щоб навчитись сприймати її такою, як є, без осуду і моралізації. Якщо донька погодиться отримувати психологічну допомогу - ви з нею можете звернутись очно до сімейного психотерапевта. Головне - це Ваше бажання почати з себе.

👍 рекоммендовать:

23-03-2024 19:28:35Дополнение от автора
Марія, дякую за відповідь! Я знаю, що я забагато контролюю, але намагаюся частіше давати більше свободи, ніколи не дивилася щоденник, але важливо, як матері, бути в курсі деяких подій в житті дитини, коли вона багато не розказує, але її щось турбує, от я і зрозуміла, що турбує. Я буду любити свою дитину любою, але якщо можна чимось допомогти, скорегувати,зрозуміти що керує її вчинками, то буду дуже розумно. Поки ще той вік, коли можна допомогти направити

23-03-2024 19:30:14Дополнение от автора
В моєму першому листі була помилка в слові "судовий", це не "судимий", а "чудовий")).Дякую вам

Чтобы спросить или ответить, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
Автор вопроса не разрешил его обсуждение. Запрет касается советов от неспециалистов. Открытые для комментирования вопросы - тут.

Наши психологи

Похожие онлайн консультации

Интервью с психологами
Интервью с психологами Как научить ребенка постоять за себя?

Почему ребенок может не проявлять способности к самозащите, о чем свидетельствует неумение дать отпор? Как в идеале должен реагировать ребенок на агрессию?

высказалось: 7

Интервью с психологами «Группы смерти» подростков в Украине

Насколько опасными являются такие сообщества? Что может подталкивать подростка присоединиться к подобным группам?

высказалось: 7

Интервью с психологами Дочка хочет краситься. Когда разрешать пользоваться косметикой.

Позволять ли маленьким девочкам, например, уже начиная с дошкольного возраста, пользоваться косметикой по праздникам?

высказалось: 7

Рекоммендуем

Як зрозуміти підлітка. 5 підказок для батьків Як зрозуміти підлітка. 5 підказок для батьків

У підлітковому віці батьки вже не є авторитетом. Чим більше заборон, тим більший опір. Нудні та довгі повчання не принесуть потрібного результату.

Анорексия: стремление к совершенству или болезнь? Анорексия: стремление к совершенству или болезнь?

Уважаемые родители, вы можете заподозрить у своего ребенка нервную анорексию, если он или она регулярно отказываются от еды, наблюдается страх набора веса и полноты, даже при недостаточном весе

Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга? Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга?

Любого ребёнка, начиная с первого класса нужно предупредить, что его могут дразнить, высмеивать одноклассники, возможно даже ударить. Если что-то такое произошло...

Батькам про індикатори кризи особистості підлітка. Батькам про індикатори кризи особистості підлітка.

Наслідком недостатньої уваги батьків до проблем підлітків та юнаків - є суїцидні настрої.  Під час кризи особистості дитина завжди потребує підтримки та участі дорослих. Важливо враховувати характер оточення дитини, її мікросередовища та мати

Діти, які грають в ігри або комп’ютерна залежність Діти, які грають в ігри або комп’ютерна залежність

Приблизно 70% сучасних школярів, відповідаючи на питання про свої інтереси і захоплення, згадують комп’ютер нарівні з заняттями спортом, прогулянками ...

На що звертати увагу батькам підлітків На що звертати увагу батькам підлітків

За статистикою кожен десятий підліток страждає від депресії. Думки про самогубство виникають у всіх людей у ті чи інші  моменти життя.

qr