Доброго дня, Кларисса.
Ваша донька зараз вступає у підлітковий вік і це важливий і, водночас, складний етап в житті людини. Зараз Ваше завдання - це привчати доньку брати відповідальність за свої дії, надаючи автономію та будуючи певні рамки (і це стосується не лише побуту). Сім'я - це система і потрібно діяти на всіх рівнях.
цитата:
Муж ничего по дому не делает, я давно смирилась и тяну, как могу. Бороться себе дороже.
Як Ви бачите, донька повторює поведінку Вашого чоловіка, адже вона вважає "несправедливим", що батько не має брати відповідальності за власні вчинки (при цьому він дорослий), а вона - так. Таким чином, Ви маєте змінювати своє ставлення щодо побуту і до чоловіка.
цитата:
они все раскидывают, я прибираю
Навіщо Ви прибираєте замість них? Припиніть це робити і, таким чином, вони зрозуміють, що шукати брудні речі по всім куткам квартири незручно та самі змінять свою поведінку. Ви включаєте "Рятівника" і на жаль, несвідомо, обезцінюєте їхні можливості у навчиках самообслуговування, закріплюючи у них позицію "Жертви".
Таким чином рекомендація наступна: заплануйте серйозну розмову із чоловіком і донькою та зазначте, що Ви більше не будете прибирати за ними речі, тому виключно вони несуть відповідальність за свій зовнішній вигляд. Пам'ятайте, що немає бути ніяких виключень.
Загалом, на мою думку, проблема лежить значно глибше ніж побут, необхідно детальніше проаналізувати Ваші стосунки із чоловіком і донькою.
Ответ отредактирован автором 09-09-2020 12:02:50