«Иногда присутствие другого человека, даже безмолвное, помогает справитьс...»
Вопрос от: Настя Возраст: 16

Нервная анорексия

Здравствуйте! У меня 10 лет начались проблеми с весом. В школе я сталкивалась с булингом! Дома мама часто напоминала о моём не совершенстве. Понятное дело у меня появилось куча комплексов. С тех пор я всю жизнь думаю о весе что мне нужно похудеть. И за этого я избегаю встреч с людьми, так как думаю что они меня будут осуждать( С 14 лет я начала активно худеть , занималась спортом, похудела, но через время опять стала набирать вес! Мой вес для меня это смысл моей жизни! Я настолько себя ненавижу , что не могу смотреть на себя в зеркало, я очень ругаю себя. В прошлом году я окончательно решила все нужно опять худеть, только в этот раз жестоко! Очень много занималась спортом , практически не ела. Увидела результат я была счастлива наконец то я себе нравлюсь. Похудела до 55 кг при росте 173. Мне нравилась своя фигура! Но у меня пропали кд и тут я поняла что что то не так! Но меня это не остановило! Я продолжала дальше. Понятное дело я продержалась недолго, и поняла что мне нужна помощь психиатра! Приехала мне поставили диагноз Нервная Анорексия! Мне стало страшно 😓 я начала есть так как понимала что умру! Сейчас я вернула кд набрала до 69! Но теперь я опять хочу худеть так как опять себя ненавижу. Мне страшно что вес будет рости вечно и я опять буду жирной! Но понимаю что худеть не льзя. Что мне делать ??? Помогите!!!

Ответы психологов

Доброго дня, Настя.
Дуже співчуваю, що Ви мали досвід булінгу, що мама обезцінювала Вашу зовнішність і що це все стало підгрунтям для розладу Вашої харчової поведінки. Скажіть, будь ласка, Ви продовжуєте роботу з психіатром? Якщо ні, то варто її відновити + у Вашому випадку необхідна ще індивідуальна робота з психологом-психотерапевтом (образ Вашого тіла, психологічні травми, стру-ра особистості і т. д.), ендокринологом. Хто б з дорослих міг Вас у цьому підтримати?

Ответ отредактирован автором 29-03-2021 16:19:03

Дополнение от автора вопроса ·
На разі я не продовжую спілкуватись з психіатром) Батьки кажуть що у мене немає ніяких проблем. Буцімто я все сама придумала! Я зараз у повному відчаї((( Мені здається їм взагалі на мене всеодно! Навіть ініциатива поїхати до лікарні була моя! Я хочу просто нормально жити. Зараз приймаю антидеприсанти! Через нав'язливі думки про свою зовнішність не можу сконцентруватись.( Іноді буває настільки погано що думаю про самогубство! У мене немає людей які мене розуміють( Мені здається що я знову буду жирною!
цитата:
Батьки кажуть що у мене немає ніяких проблем. Буцімто я все сама придумала! Я зараз у повному відчаї((( Мені здається їм взагалі на мене всеодно!

Сумно це читати, адже батьки заперечують наявність у Вас проблем і, таким чином, обезцінюють важливість Вашого самопочуття. Ви маєте право сумуватися і гніватися на батьків. Вони - Ваші опікуни і зобов'язані піклуватися про Ваше психічне і фізичне здоров'я. Чому вони так роблять - знають лише вони, але припускаю, що скоріш за все, це пов'язано з їхніми внутрішньоособистісними конфліктами, хоча це ніяк не виправдовує їхню поведінку.

цитата:
Навіть ініциатива поїхати до лікарні була моя! Я хочу просто нормально жити.

Ви сильна, надзвичайна дівчина і мені подобається, як Ви попіклувалися про себе. У Вас чудове бажання і я відчуваю, що у Вас є внутрішній ресурс для того, щоб його реалізувати.

цитата:
На разі я не продовжую спілкуватись з психіатром)

цитата:
Зараз приймаю антидеприсанти! Через нав'язливі думки про свою зовнішність не можу сконцентруватись.( Іноді буває настільки погано що думаю про самогубство!

У Вашому випадку повинен бути постійний супровід психіатра (огляд хоча б раз у 2 тижні). Ви маєте звітувати психіатру про свій психічний стан, щоб він міг прослідковувати динаміку лікування та назначати правильне дозування необхідної діючої речовини. Ви цінна тому, будь ласка, попіклуйтеся про себе, як Ви це вже робили раніше.

цитата:
У мене немає людей які мене розуміють(

Саме для цього Вам потрібна співпраця із психологом-психотерапевтом.
Дополнение от автора вопроса ·
Дуже дякую вам)))))!!!!