Світлана Володимирівна Матюха
Вопрос от: Анатолій Міняйло Возраст: 22

Панічні атаки

В мене відбуваються панічні атаки без підвищення пульсу і тиску, просто на внутрішніх відчуттях. Дуже страшно. Підкажіть, як впоратись?

Ответы психологов

Здравствуйте, Анатолий!
цитата:
В мене відбуваються панічні атаки

Панические атаки являются симптомом заболевания.
Вы были у врача?
Дополнение от автора вопроса ·
Да, был, все анализы в норме, здоровье конское.
Дополнение от автора вопроса ·

↩ Реакція на відповідь № 333895 для Светлана Владимировна Киселевская

---
«У Психолога»: https://upsihologa.com.ua/ask/ask.php?id=56864&utm_campaign=ask&utm_medium=email&utm_content=ask Депрессия и панические атаки , отсутствие интереса к жизни
Добрий вечір. На фоні чого почалися панічні атаки? Яким чином було підтверджено ваше "конское здоров'я"-яким врачем, які аналізи здавали?
Чи розглядаєте роботу індивідуальну з психологом?
Дополнение от автора вопроса ·

↩ Реакція на відповідь № 333903 для Виталия Юрьевна Мельник

Звісно розглядаю. Аналізами в Сінево. Всі показники в нормі. + Узі + МРТ.
цитата:
Аналізами в Сінево. Всі показники в нормі. + Узі + МРТ.

Який вас врач направив? УЗІ і МРТ чого ви робили?
цитата:
Звісно розглядаю

Прекрасно. При панічних атаках це важливо працювати з психотерапевтом, тож Виберіть свого і вирішуйте ваше питання.

До речі, ви не сказали, після чого почалися панічні атаки, як давно, як часто?
Добрий ранок, Анатолій!
цитата:
В мене відбуваються панічні атаки без підвищення пульсу і тиску, просто на внутрішніх відчуттях. Дуже страшно.

З того, що Ви написали, зрозуміло - в основі панічних атак великий страх. А підвищення тиску і пульсу нема.
Хочу спитати, якими думками супроводжується страх? Чого боїтесь?

Панічні атаки мають свої прояви у часі, тривалості, припиненні. Тому розкажіть, будь ласка, у зв'язку з чим вони нападають? Скільки тривають? І яким чином Ви їх вгамовуєте?

До панічних атак слід ставитись як до феномена, у якого обов'язково є певний сенс. Тобто просто так, нізчого вони не з'являються. Отже, в терапії маємо досліджувати їх природу. Шукати перервану/не задоволену психологічну потребу, замість якої виникає ПА. В неї є ще другий бік - послання комусь важливому в оточенні - допоможіть мені, бо я сам не справляюсь.