Добрий день! Зразу скажу, що ті почуття і стани, які ви переживаєте протягом останніх 10 місяців - це нормально. Так, ви дійсно відчуваєте страх, жах, відчуття безпорадності, важко дихати, відсутність планів, спокою і нерви на межі. Так, вам дуже, дуже, дуже
страшно за чоловіка і ви боїтесь за його життя. В такій ситуації нормально відчувати і злість на чоловіка, бо він 8 березня 2022 року пішов у ТРО не обговоривши з вами цей крок. Злість на чоловіків, які в місті спокійно собі живуть. Злість на чоловіків ВПО, яких у вашому регіоні дуже багато. Усі ваші почуття, переживання, стани - нормальні у вашій ситуації. Так, ви зараз це так переживаєте, і вам здається, що може трапитись шось погане у майбутньому. Але, дяка Богу, ми не знаємо свого майбутнього, і можливо попереду нас щось чекає добре.
Дивіться. Чоловіки, що добровільно пішли у ВСУ і ТРО - їх об‘єднує мотив щось міняти, вони проактивні. Їх чоловіча риса - захищати, оберігати і впливати на процес. Ваш чоловік входить у «ідейний чоловічий клуб», належить до чоловічого братства і пішов займатися чоловічою справою. І ви самі пишите, що «він не просить підтримки, навпаки ще мене заспокоює». І саме такого чоловіка ви колись обрали для сімейного життя. Тобто йому від вас буде хорошою підтримкою ваша віра в нього і в правильність того шляху, який він обрав.
Щодо вас самої. Я би рекомендувала вам для початку плакати і злитися, щоб трохи «скинути пару». А далі зайнятись своїм життям, пошуком тих ресурсів, які будуть надавати вам сил і наснаги чекати повернення чоловіка додому. Що це може бути? Фізіологічні ресурси тіла - фізичні вправи, йога, дихальні вправи, психотерапія. Тіло має розслаблятись, спати і їсти. Це може бути соціальний ресур - робота, спілкування з друзями, з жінками, у яких чоловіки також на війні, тощо. Йдіть до людей, які зможуть вас зрозуміти. Це може бути ресур віри у Бога. Які у вас є власні ресурси?
З повагою, Олена Мороз.