Доброго вечора. Ви задаєте питання і самі ж на нього відповідаєте. Ваше відношення погіршилося, тому що ви мали «нелегке дитинство, батька алкоголіка і ще багато чого». Зараз ваші почуття загострилися тому, що ви стали мамою, і ви розумієте, як багато залежить від матері, чи буде у дитини щасливе дитинство. Ви відчуваєте, що ваша мама не змогла захистити вас від страждань, хоча могла це зробити. Ви і ваше благополуччя не стало самим важливим в материнському житті, а ви вважаєте, що мало б стати. Ви сердитися на неї, бо хотіли б, щоб ваше дитинство було більш радісним і легким. Мама повинна була більше дбати про вас.
Це загострення, можливо, пов’язано з віком вашою доньки. Схоже, ваші перші найвразливіші роки життя були наповнені не дуже веселими подіями.
Ваша донька мала, потребує вашої уваги, але ви не можете займатися лише донькою. У вас зараз дві дитини, бо як ви пишете – «мама є інвалідом». Вам приходиться займатися зовсім не тими справами, якими б ви хотіли займатися. Можливо, вам не хочеться давати матері того, чого вона не дала вам в дитинстві – ласку, ніжність, турботу.
Все, що ви відчуваєте, є нормальним. Сердитися на батьків можна. Агресія – це сигнал, що дистанція повинна бути збільшена. Поміркуйте, що ви можете зробити для цього. Наприклад, окреме проживання, пошук людини, яка зможе доглядати за мамою. Головне, у матері повинно бути житло, їжа та ліки першої необхідності. Якщо ви це організуєте, все інше, в тому числі спілкування, за вашими можливостями і бажанням.
Відредаговано автором 28-02-2023 22:48:00