Вітаю. Війна, втрата роботи – це серйозні причини для стресу. Не у всіх людей достатньо ресурсу впоратися з таким навантаженням. Особливо це стосується людей, які мають досвід травматичних подій в минулому, в дитинстві.
Ваша реакція на хронічний стрес вказує, що зараз вам потрібна допомога і перерва в пошуку роботи. Схоже, ваша психіка неспроможна «переварити» важкі події, психічний ресурс вичерпаний.
Як ваш чоловік реагує на те, що з вами відбувається? Чи підтримує він вас? Якщо чоловік не наполягає на негайному виході на роботу, рекомендую вам змінити своє відношення до проблеми, зупинитися, всю увагу звернути на себе: відвідати лікаря, перевірити стан здоров’я. Якщо з тілом все в порядку, тоді потрібно деякий час для накопичення ресурсу. Почніть турбуватися про себе як про дитину: достатньо спати, повноцінно харчуватися, знизити навантаження на психіку (спілкуватися тільки з тими людьми, з ким ви почуваєте себе комфортно, менше читати новин), багато гуляти на свіжому повітрі. Дайте собі перепочинок на 1-2 місяці (а може до кінця війни), і не чекайте від себе результатів. Через деякий час енергія повернеться, ви це відчуєте і зможете знов повернутися до пошуків роботи.
З почуттям вини потрібно розібратися. Вина – це агресія, направлена на себе. Цю агресію потрібно розвернути назовні: ви невинні в тому, що почалась
війна і через це ви втратили роботу. Важливо усвідомити, що ви – не робот, ви – звичайна людина, і не спроможні поратися зі всіма проблемами, які відбуваються навколо вас. Зараз так склалося, що ваших внутрішніх ресурсів недостатньо, і це нормально, якщо ваш чоловік потурбується про вас, якщо у нього є сили. Життя довге і, можливо, колись ви будете турбуватися про чоловіка. На те ви й подружжя, що разом долати труднощі.