Як правильно говорити про те, що не подобається?
Підкажіть будь ласка, як правильно говорити з чоловіком, коли мені щось не подобається або щось хотілося б змінити? Коли говорю з використанням формули я-повідомлень, або запитую чому він так робить, то він каже що я його пиляю, що у мене завжди претензії і що я постійно депресую. Я стараюсь покращити комунікацію, шукаю як краще порозумітися, навіть проходила курси по темі асертивної комунікації, але на справі все скочується до непорозумінь і я часто почуваюся пригнічено.
Наприклад кажу ось так: Коли ти робиш так, мені це не приємно (я злюся/ображаюся), будь ласка не роби так/роби так і так в такій ситуації.
Або запитую: Чому ти зробив/сказав те і те? Він відповідає: Просто так/бо це дійсно правда/або наводить аргументи. Я кажу: мені це було не приємно тому і тому. Будь ласка не роби так. Тоді він або виходить з кімнати, або каже щось невдоволено.
Я хотіла щоб в таких ситуаціях він запевняв мене, що не хотів завдати шкоди, щоб показав розмовою чи поведінкою що все у нас добре, що він розуміє, може прислухатися, що йому важливо аби мені було добре. Натомість дуже часто він на моє найменше невдоволення демонструє злість: каже щось образливе, наприклад ''завжди ти незадоволена'', ''все тобі не так'', ''завжди я винен'' і т.п., відвертається, виходить з кімнати, відходить в сторону покурити чи щось таке.
Мене ця ситуація напружує, тому що я не можу просто змирятися з усім, що мене не влаштовує, мовчати і терпіти все що мені не подобається. Але вже боюся йому щось сказати, бо очікую такої неприємної реакції.
Хорошого і приємного в стосунках теж багато. Я не тільки говорю про те що мені не подобається, а ще й часто роблю компліменти, хвалю і дякую за приємне. Тому особливо прикро чути ''вічно ти недовольна'', адже об'єктивно це не правда – я проявляю різні емоції.
Можливо я неправильно говорю, неправильно поводжуся? Може дійсно пиляю? І як тоді говорити коли мені не подобається щось, щоб це змінювалося або принаймні щоб чоловік мене розумів і показував що йому не байдуже? Хіба я повинна мовчати, змиритися і лише радіти?! В такі моменти здається, що він взагалі мене не чує, не розуміє, не цінує.