Прямой эфир:
Яна Дмитрівна Кузик
Вопрос от: Nika Возраст: 16

Як стати комунікабельною?

В мене є проблема в спілкуванні. Важко почати тему, бути собою, відкрито починати спілкування з кимось. Важко знайти про що поговорити з людиною

Ответы психологов

Юлия Якименко — психолог
Юлия Якименко психолог
Дніпро ·
Здравствуйте!
Важко почати тему, бути собою, відкрито починати спілкування з кимось." т.е Вам сложно познакомиться с другими, Вы это имеете ввиду? Что в Вашем представлении коммуникация? И для того чтобы она происходила нужно два активных участника, т.е заинтересованных лица.
Доброго дня, Nika
Комунікабельність, впевненість і будь яку іншу якість, навик можна в собі розвинути роблячи невеличкі але регулярні дії. Ваша задача продумувати, задаватись питанням Які саме мої кроки приведуть до розвитку комунікабельності і здійснювати їх.

Знову ж таки вони можуть бути зовсім малими. Наприклад із кимось просто привітатись або задати будь яке питання, або щось сказати про себе. Ви самі можете обрати те що вам буде легше всього. І зробити це 10-20 разів час від часу. Потім коли це уже для вас не страшно, коли це стає нормою добавляєте якесь ускладнення, наприклад задати уже декілька питань, висловити коротко свою думку і т.д.

Також почніть аналізувати ситуації які вже пройшли і продумувати - А що я б могла запитати? А що розповісти, сказати? Як пожартувати?
І з часом такі продування будуть для вас як тренінг і ви розпочнете і під час розмови поступово щось проговорювати.

Також зверніть увагу на розвиток впевненості, самооцінки, любові до себе і прийняття себе. Задаючи питання на подібних форумах, читаючи книги, статті, ознайомлюючись із віде по цим тематикам.

Проговорюйте також час від часу твердження які вас будуть підтримувати. Наприклад - Я це зможу. Це легко. У мене все вийде. та ін.

Згадайте, пропишіть списком всі, навіть маленькі ваші успіхи. Вони є в будь якому випадку. Саме вони можуть бути доказом що ви можете долати перепони, досягати ваші цілі.

Іще важливе розуміння, неможливий розвиток без помилок. Помилятись це нормально. Помилки - це досвід. Їх потрібно робити побільше), щоб рухатись вперед.

Бажаю вам успіхів, та розвитку.
Доброго дня! Спілкування - це соціальна навичка, яка формується в соціумі. Тому треба вчитись і спостерігати як за собою так і за іншими, як це відбувається навколо.
Щоб бути цікавим співрозмовником, то не обов’язково говорите лише про себе і від себе. Почніть читати і про щось дізнаватись і потім цим ділитись, можливо це придасть вам впевненості на початку. Знайдіть якісь гуртки, де будуть люди і взаємодії.
Також треба вірити та любити себе. Почніть вести щоденник, прописувати свої думки, почуття. Ви таким чином навчитесь себе аналізувати та відчувати.
В ідеалі рекомендую звернутись до психолога і більш детально попрацювати з цією задачею розвитку!