У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Знайомство з людьми

Мені 20 років, недавно влаштувалась на роботу, деяких співробітників знаю вже більше року, а з деякими тільки познайомилась. Моя проблема в тому, що при знайомстві та навіть після, деякий час я дуже мовчазна, через це мене дістають фразами та запитаннями типу *не мовчи, розказуй що-небудь*, *чому ти така скромна?* і т.д. Я не можу знайти пояснення своїй такій поведінці, та іноді після таких запитань починаю шукати в собі причину. Наприклад коли з колегами яких я знаю більше року ми працювали на виїзді, це була творча атмосфера, було цілком душевно та весело, співали пісні, жартували, але я все одно не могла собі дозволити такої ж поведінки. Хоча з друзями я буваю і бунтівною і спокійною.
Або коли приїжджаю додому до мами в мене рот іноді не закривається😅 бо за певний період накопичуються емоції та є багато чого розповісти.
Або ще з однією моєю знайомою на початку я теж була якоюсь замкнутою, а тепер коли ми бачимось то не можемо наговоритись.
У мене питання, можна якось змінити в собі цю рису чи це розвіється з часом(віком) або певними обставинами? Або прийняти себе такою яка є та незважати на це (тим паче мені не звикати, бо говорять таке дуже часто)
Вопрос от: ; Возраст: 20

Знайдіть психолога в Україні: психолог Київ, психолог Дніпро, психолог Одеса, психолог Харків, психолог Львів та інші регіони України або онлайн.


психолог онлайн
Добрый вечер!
цитата:

недавно влаштувалась на роботу, деяких співробітників знаю вже більше року, а з деякими тільки познайомилась. Моя проблема в тому, що при знайомстві та навіть після, деякий час я дуже мовчазна, через це мене дістають фразами та запитаннями типу *не мовчи, розказуй що-небудь*, *чому ти така скромна?* і т.д.

Скажите, а Вы хотите в этот момент что-то говорить и почему Вы должны оправдывать чьи-то ожидания? Если я правильно понимаю, то печь идёт о работе

👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
1
Альона Олегівна Жицька
Це за Вашим власним бажанням, Світлана.
Або пройняти і незважати, або попрацювати над цим з психологом.
Можливо, в житті були якісь ситуації, які заблокували в Вас невимушеність та легкість спілкування?
В школі або при спілкуванні з близькими. Зі спеціалістом є можливість дослідити витоки такої поведінки та перепрограмувати себе.

👍 рекоммендовать:

07-07-2022 21:45:09Дополнение от автора
"Скажите, а Вы хотите в этот момент что-то говорить и почему Вы должны оправдывать чьи-то ожидания? Если я правильно понимаю, то печь идёт о работе"

Іноді так, буває хочеться підтримати розмову та щось сказати, просто в цей момент починає говорити хтось інший, я не встигаю вставити слово😅
Саме розмова може йти не конкретно про роботу, а про щось інше. Але я напевне не готова ще сильно йти на контакт. Коли мені справді хочеться відверто поговорити з людиною, то я це роблю

Виберіть психолога для консультування з приводу профорієнтації, робочих відносин з колегами та керівництвом

07-07-2022 21:49:35Дополнение от автора
"Це за Вашим власним бажанням, Світлана. Або пройняти і незважати, або попрацювати над цим з психологом. Можливо, в житті були якісь ситуації, які заблокували в Вас невимушеність та легкість спілкування? В школі або при спілкуванні з близькими. Зі спеціалістом є можливість дослідити витоки такої поведінки та перепрограмувати себе"
Дякую за пораду!
Впринципі в школі мене теж пам'ятають такою, бо коли я пішла навчатись то через пару тижнів з новими подружками зустріла випадково хлопців зі школи, та через деякий час вони сказали "Ого Свєта, ти наче така говірка стала"


психолог онлайн
цитата:

У мене питання, можна якось змінити в собі цю рису чи це розвіється з часом(віком) або певними обставинами? Або прийняти себе такою яка є та незважати на це (тим паче мені не звикати, бо говорять таке дуже часто)

Доброго дня, рису вам змінити тяжко, тому що так влаштована ваша психіка, краще вам прийняти себе такою як є.
А на роботі у вас період адаптації, пройде час ви увійдете в колектив та почнете спілкуватися з колегами.

👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
Здравствуйте, Светлана!
цитата:

можна якось змінити в собі цю рису чи це розвіється з часом(віком) або певними обставинами?

К сожалению, это не черты характера, а Ваши страхи.
Если конечно, тревожность не является Вашей характерологической особенностью и/или заболеванием.

Страхи снижают уверенность в себе и заставляют Вас быть молчаливой и скромной, хотя на самом деле Вы не такая.
Вы можете уменьшить страхи и развить уверенность в индивидуальной работе с психологом. Но надо понимать, что на это потребуется 2-3 месяца работы (если специалист работает в краткосрочном методе).
цитата:

Або прийняти себе такою яка є та незважати на це

Если со страхами ничего не делать, то со временем они будут только усугубляться и в Вашем случае могут довести до социофобии. Поэтому принимать и ничего не делать, это точно не Ваш вариант.
Когда болит зуб, можно конечно, терпеть боль и не идти к врачу. Но если поступать так постоянно, то существует риск остаться без зубов.
Вы можете "терпеть" и "принимать" страхи, но это будет сказываться на качестве Вашей жизни и осуществлении желаний.

👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
1
Наталия Горская
Доброго дня, Світлана.
Прийняти чи змінити - це ваш вибір. Психолог може підтримати вас і на шляху прийняття, і на шляху змін, і на шляху пошуку вашої внутрішньої інтенції (т.з. глибинне Я), яке завжди знає, як краще для вас.

Якщо виберете прийняття або рух в глибину себе, ефективнішою буде індивідуальна робота з психологом.
Якщо вирішите змінювати стереотип спілкування у компанії, є сенс у груповій психологічній роботі (краще у процесуальній групі особистісного зростання).

👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
Світлано, важливіше за все слухати свої бажання-якщо не хочется нічого говорити, то варто мовчати.
Але при цьому не картати себе, що "я не як всі", а дозволити собі діяти за власним бажанням.
Адже іноді і справді просто нічого не хочеться говорити, іноді цікаво мовчки спостерігати за тим, як в певних обставинах поводять себе інші, іноді думаєш про своє взагалі.

А от коли сказати щось хочеться, але певні побоювання заважають, то варто розібратись що саме тут "керує ".


👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
цитата:

Дякую за пораду!
Впринципі в школі мене теж пам'ятають такою, бо коли я пішла навчатись то через пару тижнів з новими подружками зустріла випадково хлопців зі школи, та через деякий час вони сказали "Ого Свєта, ти наче така говірка стала"

Будь ласка.
В такому разі, це з'явилося або на початку школи і пов'язане з вчителями чи учнями, або навіть ще до школи...
Треба досліджувати.

👍 рекоммендовать:

Чтобы спросить или ответить, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
Автор вопроса не разрешил его обсуждение. Запрет касается советов от неспециалистов. Открытые для комментирования вопросы - тут.

Наші психологи

Похожие онлайн консультации

01-06-2022 Профессия
Психологічний аналіз творів

Рекомендуємо

Тест на комплекс самозванца (Паулина Роуз Кланс) Тест на комплекс самозванца (Паулина Роуз Кланс)

Предлагаем пройти тест от известного психолога Паулины Роуз Кланс, специализирующейся на феномене комплекса (синдрома) самозванца.

Трикутник фінансового результату Трикутник фінансового результату

0% води! Якщо ти в бізнесі і досі немаєш грошей - тобі потрібно це прочитати! Успішне управління завжди прибуткове! Доказом цього є і мусить бути банківський рахунок компанії, який зростає на регулярній основі. Щороку, фінансові показники займа...

Вторая жизнь: возможно ли все поменять в 40? Вторая жизнь: возможно ли все поменять в 40?

Людей, совершающих переворот в зрелой поре своей жизни немало. Для многих такие люди - «ненормальные». Очень важно, при возникновении такого порыва убедиться, что ты не идешь по ложному пути.

Бизнес и депрессия – скрытое сочетание Бизнес и депрессия – скрытое сочетание

Когда владелец 24/7 решает бизнес-задачи компании, не обращая внимание на себя и свое самочувствие, бывает так, что выгорание и депрессивные состояния сразу и не заметить. Находясь не в тонусе, лидер начинает обвинять себя за это. Перманентный кризис – отличительная черта современности.

Некомпетентність та впевненість у власних силах. Некомпетентність та впевненість у власних силах.

Ефект Данінга-Крюгера. Люди некомпетентні в тій чи іншій сфері схильні до надзвичайної впевненості в собі та власних знаннях. На противагу цьому-компетентні люди схильні до постійних сумнівів у своєму професіоналізмі, недооцінці себе та своїх можливо

Из чего состоит мотивация, или Как начать что-то делать? Из чего состоит мотивация, или Как начать что-то делать?

Почему не получается выйти замуж, устроится на новую работу, выучить немецкий язык, сбросить вес, бросить курить...? В основе нашей мотивации лежат 2 механизма...

qr