У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


проблеми з навчанням

добрий вечір. через повномасштабне вторгнення останні 3 роки я навчаюсь онлайн. навчатись з кожним днем вже важче і важче і на сьогоднішній день я майже не навчаюсь. я у 10 класі, а здається що мій запас знань перестав поповнюватися ще у 7 класі. я хочу навчатися, але я роблю все можливе аби не вчитися. у мене купа вільного часу, я цілий день, 24 на 7, сиджу вдома, ні з ким не спілкуюсь і дивлюсь ютуб. але не вчусь. я думала про це, про можливі(ну, це реальні причини які завважають, але може я щось собі додумую?..)причини. от до яких висновків я дійшла:
1. mені cтpaшнo нaвчaтиcя, бo я poзуmію яkий oб'єm інфopmaції mені тpебa вивчити щoб poзуmіти теmи яkі я зapaз вивчaю. mені cтpaшнo, я не xoчу.
2. мені страшно навчатися, бо я розумію який об'єм інформації мені треба вивчити щоб розуміти теми які я зараз вивчаю. мені страшно, я не хочу.
3. раніше навчалась без проблем, отримувала гарні оцінки і знала матеріал з уроків. все було чудово. але коли теми стали складніше і у мене не виходило з першого разу, я здавалася(здаюся).
4. емоційні перепади? ми втроє живимо разом з моменту повномаштабного вторгнення і.. це було... мм. не дуже. тільки пару місяців тому, на початку осені 2023, ми трохи примирились і сварки були не так часто. моя сім'я класна . я люблю їх, вони піклуються про мене. мама взагалі робить все можливе для нашого з сестрою комфорту. але сварки були кожен день і це дуже вимотувало в емоційному плані. і зараз так же. сварки забирають бажання робити і спілкуватися. я маю тільки одну подругу, ми не спілкуємось кожен день. але ці непорозуміння... я не хочу ні з ким спілкуватися, хочу поїхати кудись далеко-далеко. туди де мене ніхто не знає, не чіпає, де я нікого не знаю. побути на самоті.
я навіть придумала, коли я виросту і у мене буде своя квартира, я візьму двохповерхове ліжко, завішу перший поверх ковдрами, щоб ніхто не бачив що у середині, і буду там сидіти, наче кріт. чи невеличку шафу де я буду сидіти. навіть коли у квартирі буду тільки і тільки я.
5. я стільки разів називала себе дурепою що тепер сама вірю у це.
от... я розумію що провину за мої неуспіхи несу тільки я і нікого не маю звинувачувати. і я розумію що я могла б погуглити ці питання, сама знайти відповіді. і я це робила. мм. не зважайте я просто... мм. так от.. чи можете ви, будь ласка, допомогти мені, дивлячись на мою ситуацію? в плані порадами.. що робити, щоб повернутися до навчання і налагодити самодисципліну. я б була щиро вдячна. гарного вечора!
Питання від: ; Вік: 16

подобається: 1 з 1

Підберіть психолога для підлітка онлайн або в містах України.


психолог онлайн
цитата:

через повномасштабне вторгнення останні 3 роки я навчаюсь онлайн. навчатись з кожним днем вже важче і важче і на сьогоднішній день я майже не навчаюсь. я у 10 класі

У шкільні роки може навіть незначний стрес забирати ресурс/ сили та знижувати бажання навчатись.
Чи підтримують вас батьки? Наскільки гарні у вас із ними відносини, чи можете ви із ними про це поговорити та попросити допомоги від них?
Та судячи з того, що є або були сварки у сім"ї, то вам потрібна психологічна підтримка. Можливо є шкільні психологи онлайн?

Відредаговано автором 21-01-2024 23:07:46


👍 радити психолога:

21-01-2024 23:39:41Доповнення від автора

↩ Реакція на відповідь № 358875 для Ирина Витальевна

так. мама в мене просто чудова. вона розуміюча і не давить на мене з оцінками. вона підтримує мене і хвалить за гарні оцінки.
ми про це вже розмовляли і в результаті я розмовляла з шкільною психологинею. це, здається, було в кінці минулого навчального року.
але трапилось так, що вона звільнилась з навчального закладу і на цю мить шкільного психолога немає.


психолог онлайн
З одного боку, Ви пишете, що хочете навчатися, з іншого так виходить, що не хочете. В Вас два різноспрямованих бажання. І в нас Ви просите допомогти про те, як повернутися до навчання. Я хочу задати Вам питання - що керує вами, коли Ви кажете собі, що хочете вчитися? В мене є припущення, що Вами керує страх, а не цікавість до шкільних предметів. А керуватись страхом - не дуже ефективна мотивація. Тому моя відповідь буде такою - не йдіть туди, де Вам страшно. Спробуйте не плутати страх з бажаннями і потребами. Зосередьтесь на своїх бажаннях, прислухайтесь до себе, до свого тіла. Впевнена, Ви там знайдете відповідь. Не заганяйтесь на рахунок шкільної програми - якщо Вам щось буде цікаво знати, Ви це дізнаєтесь і так. Вас буде не відірвати за вуха від книжок. А зараз поки що так, як є. Можливо, зараз просто такий період.

👍 радити психолога:

Виберіть психолога для консультування з приводу підліткового віку, підліткових криз, відносин підлітка з батьками

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!

Ви можете запропонувати автору цього питання поспілкуватися

Надіслати запит на спілкування можуть зареєстровані користувачі

Щоб відправити автору цього питання пропозицію поспілкуватися, Вам потрібно бути авторизованим.Поради відвідувачів

Ще немає коментарів. Ви можете бути першим, хто запропонує автору якусь пораду.

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

12-01-2024 Що робити
Інтерв'ю з психологами
Інтерв'ю з психологами Как научить ребенка постоять за себя?

Почему ребенок может не проявлять способности к самозащите, о чем свидетельствует неумение дать отпор? Как в идеале должен реагировать ребенок на агрессию?

висловилося: 7

Інтерв'ю з психологами «Группы смерти» подростков в Украине

Насколько опасными являются такие сообщества? Что может подталкивать подростка присоединиться к подобным группам?

висловилося: 7

Інтерв'ю з психологами Дочка хочет краситься. Когда разрешать пользоваться косметикой.

Позволять ли маленьким девочкам, например, уже начиная с дошкольного возраста, пользоваться косметикой по праздникам?

висловилося: 7

Рекомендуємо

Як зрозуміти підлітка. 5 підказок для батьків Як зрозуміти підлітка. 5 підказок для батьків

У підлітковому віці батьки вже не є авторитетом. Чим більше заборон, тим більший опір. Нудні та довгі повчання не принесуть потрібного результату.

Анорексия: стремление к совершенству или болезнь? Анорексия: стремление к совершенству или болезнь?

Уважаемые родители, вы можете заподозрить у своего ребенка нервную анорексию, если он или она регулярно отказываются от еды, наблюдается страх набора веса и полноты, даже при недостаточном весе

Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга? Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга?

Любого ребёнка, начиная с первого класса нужно предупредить, что его могут дразнить, высмеивать одноклассники, возможно даже ударить. Если что-то такое произошло...

Батькам про індикатори кризи особистості підлітка. Батькам про індикатори кризи особистості підлітка.

Наслідком недостатньої уваги батьків до проблем підлітків та юнаків - є суїцидні настрої.  Під час кризи особистості дитина завжди потребує підтримки та участі дорослих. Важливо враховувати характер оточення дитини, її мікросередовища та мати

Діти, які грають в ігри або комп’ютерна залежність Діти, які грають в ігри або комп’ютерна залежність

Приблизно 70% сучасних школярів, відповідаючи на питання про свої інтереси і захоплення, згадують комп’ютер нарівні з заняттями спортом, прогулянками ...

На що звертати увагу батькам підлітків На що звертати увагу батькам підлітків

За статистикою кожен десятий підліток страждає від депресії. Думки про самогубство виникають у всіх людей у ті чи інші  моменти життя.

qr