У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Що таке кохання?

Добрий вечір
Хлопець мені зробив пропозицію рік тому, я була впевнена що я його кохаю і погодилась. Через 4 місяці у нас буде розпис і я почала задаватись питанням що таке кохання, чи справді я його кохаю і як зрозуміти що я готова вийти заміж?
Питання від: ; Вік: 24

Знайдіть психолога в Україні: психолог Київ, психолог Дніпро, психолог Одеса, психолог Харків, психолог Львів та інші регіони України або онлайн.


психолог онлайн
Доброго вечора, Натко!

Дякую за таке важливе питання. Як Ви самі розумієте кохання? Що у Вашому розумінні - любити людину, і як Ви зрозуміли, що хочете вийти заміж саме за цього хлопця?

Зрозуміти, чи це "той самий" можете лише Ви. Проте, є декілька способів.

Перший - це сумісне планування майбутнього, яке починається з уявлення про те, яким Ви бачите майбутньє з чоловіком, чи збігаються у Вас цілі, цінності, чи зможете Ви бути щасливою з ним, якщо його ставлення буде таким, як зараз, через 5, 10 чи 15 років? І як Ви будете себе поводити, якщо Ваші стосунки зміняться в майбутньому чи переживуть якусь кризу?

Друге - це рефлексія своїх емоцій і почуттів поруч з людиною. Чи комфортно мені з хлопцем? Чи хочу я ділитися своїми переживаннями з ним? Чи можу я розраховувати на його допомогу, якщо у мене є якісь проблеми? Чи почуваюся я в безпеці з ним? Чи вміємо ми разом долати труднощі і конструктивно вирішувати конфлікти, не замовчуючи, що нам щось не подобається?
Якщо відповіді на всі питання позитивні - імовірно, і шлюб з людиною буде вдалим. Якщо ні - то слід зважити всі за і проти і, за бажанням, звернутися на парну терапію.

Третє - це індивідуальна психотерапія для опрацювання з психологом запиту "Чого я взагалі хочу від життя?"

👍 радити психолога:


психолог онлайн
1
Анна Борисовна Королёва
цитата:

ЩО ТАКЕ КОХАННЯ?

Цікаве питання, на яке людство ще не дало універсальної грунтовної відповіді. І не зможе дати ніколи, адже відповідь може бути лише індивідуальною, суб'єктивною. Тобто, як це для Вас(!)

Тому варто звернутись до себе. Відчути себе і відтворити словами, що з Вами відбувається, коли поруч із хлопцем? Коли думаєте про нього? Коли погодились вийти заміж?
цитата:

чи справді я його кохаю

Пригадайте, звідки виникли сумніви? Що саме їх живить?
цитата:

як зрозуміти що я готова вийти заміж?

Пропоную зайти з розкриття Ваших уявлень про подружнє життя. Які вони? Яку роль має відігравати жінка? Для чого взагалі виходити заміж? На що в разі одруження Ви розраховуєте, на що сподіваєтесь?

Як на мене, то заміж вийти не проблема, а от чи є здатність розвивати стосунки, наповнювати життя радістю, реалізовувати бажання і сенси спільного існування, не втрачаючи себе, гублячись в єднанні, і не використовувати партнера як функцію для затикання дірок власної особистості - на це варто дивитись уважно. Причому обом дивитись(!)

Відредаговано автором 26-01-2024 09:50:06


👍 радити психолога:


психолог онлайн
Доброе утро! На каких ваших убеждениях была построена ваша уверенность в любви к партнеру?
цитата:

я була впевнена що я його кохаю і погодилась

У вас появилась тревога? Ведь правильного и идеального определения "любви" не существует. Здесь важно обратить внимание на свою тревожность и искать ответы. Эффективнее эту работу делать совместно с психологом. Обращайтесь, рада буду помочь.
цитата:

Через 4 місяці у нас буде розпис і я почала задаватись питанням що таке кохання, чи справді я його кохаю і як зрозуміти що я готова вийти заміж?👍 радити психолога:

Виберіть психолога для консультування з приводу захоплень, закоханості та кохання


психолог онлайн
Доброго дня!

Есть влюбленность - больше на гормональном уровне сильный интерес к партнеру, страсть, влечение. Восхищение им.
А есть более глубокое чувство - когда понимаешь, что хочешь быть именно с этим человеком - и неделю, и месяц и всю жизнь. Готова идти с ним к общим целям и создавать семью. Готова ему довериться. Чувствуешь поддержку и понимание. Чувствуешь, что тебя действительно любят! Любят! А не просто... ты временно удобна для чего то...
И самое главное - вы умеете находить общий язык и компромиссы при спорах.

А так, вам конечно лучше к психологу - на более детальный разбор - откуда сомнения в партнере?
И откуда страх перед замужеством? Возможно вы просто не готовы к супружеству еще (не созрели).
Или влияет - прошлый опыт отношений негативный, и негативные установки?
Или боитесь ответственности в браке быть? Боитесь потерять свободу? Такое тоже бывает.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Добрый день!
цитата:

Що таке кохання?

Так как психология - это наука, то в ней существуют формулы.
И одна из них - это формула любви.

Любовь - это симпатия, уважение и сексуальное влечение.

Симпатия – если двух людей многое связывает, формируется фактор близости, если их связи улучшаются, они делают друг для друга приятное.

Уважение - если люди видят друг в друге достоинства, признают право за собой и другими быть такими, какие они есть.

Вы можете сами увидеть, чего не хватает в ваших отношениях, на каком этапе вы находитесь сейчас и куда вам двигаться дальше.

👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!
Автор питання не дозволив його обговорення. Заборона стосується порад від нефахівців. Відкриті для коментарів питання - тут.

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

Психологічний аналіз творів
Загублена (2014)
фільмЗагублена (2014) теми: поведінка нарушение идентичности социопат
Пребудь со мной
книгаПребудь со мной теми: травма утрата ПТСР
Мати (2017)
фільмМати (2017) теми: смерть вибір отвержение

Рекомендуємо

Ревность. Что это и зачем? Ревность. Что это и зачем?

Что такое ревность? Почему она появляется? Зачем она нужна? Возможны ли отношения без нее? Зачем человек ревнует? Возможны ли отношения без ревности, контроля и власти над партнером? Упражнение.

Давай останемся Друзьями - или дружба между бывшими - миф или реальность? Давай останемся Друзьями - или дружба между бывшими - миф или реальность?

вот казалось бы - а почему бы и нет? если, мол, двое людей не могут быть в романтических отношениях - пусть будут хоть в дружеских! что здесь, собственно говоря, такого!?

Мечта о безусловной любви Мечта о безусловной любви

«Любовь матери – это блаженство и покой, ее не нужно добиваться и не нужно заслуживать. Но в безусловности материнской любви есть и отрицательная сторона. Ее не только не нужно заслуживать – ее невозможно добиться, невозможно создат

Любовь к женатому мужчине: табу или реальность? Любовь к женатому мужчине: табу или реальность?

Моя любимая подруга опять «вступила» в романтические отношения с уже женатым молодым человеком.. Наверное, он не собирается бросать семью ради нее. Наверное, он на ней не женится.

Когда любовь прошла и страсть остыла... Когда любовь прошла и страсть остыла...

С этим явлением сталкивается почти каждая семья, практически каждый человек. Научно доказано, что любовь в паре гостит не более 4 лет… можно ли влюбиться в одного и того же человека дважды? Трижды? …

Что такое любовь Что такое любовь

Сначало мы влюбляемся в наши собственные проекции, наделяем избранного/ную всемя самыми лучшими качествами что есть непосредственно в нас самих. Серотонин повышаеться и мы "играем в любовь".

qr