«Коли я прошу вислухати мене, А ти починаєш давати поради, Ти робиш не те...»
Питання від: Олена Вік: 49

как пережить уход мужа

Муж хочет уйти. Я не знаю как с этим справиться. Не могу спать,не могу есть, не хочется ни с кем разговаривать. Просто хочется его вернуть.
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

Уйти к другой.
Доброго дня, Олена.
Щиро Вам співчуваю, скільки часу вже пройшло після цієї "заяви" чоловіка, як він аргументував своє розлучення, чи є у Вас діти? Чи є заради чого повертати чоловіка? Чи є люди, які могли б підтримати Вас зараз?
На жаль, ми не здатні влинути на почуття, поведінку, ставлення іншої людини без її бажання, а лише на власні.

Ответ отредактирован автором 24-02-2021 14:29:58

Добрый день. У вас есть близкий человек, который мог бы вас поддержать. Это в вашей паре впервые? Вы финансово зависимы от него?
На самом деле, ситуация не простая. Вот так отвечая в чате, очень сложно что то сделать. Выберете себе психотерапевта. Он поможет вам стабилизироваться. И будете искать вместе выходы из этой не простой ситуации.
Дякую Олено за щирість! Вам дуже важко, тому що немає страшнішого в родині, ніж зрада... Одразу Вам скажу, що ніхто не знає свого майбутнього, але є деякі речі, які можуть допомогти, по-перше, витримати біль, а по-друге, збільшити можливість чоловіка повернути.... Ніякі вмовляння, сльози та образи чоловіка не втримають... хіба що тільки полегшать його відхід ("Добре, що іду від неї, хіба з такою істеричкою можна жити?"). Так само як і байдужість (Я їй все одно не потрібний, піду туди, де мене цінують)... Ви запитаєте, то який вихід? І так погано, і так... Чоловіки люблять очима, а навколо величезна кількість молоденьких дівчат проти яких встояти дуже важко... Це в деякому сенсі як хвороба.. Коли чоловік "хворіє" він стає сліпий і глухий, а всі хто був раніше поруч - чужі... Просто продовжуйте виконувати свої обов'язки, які звикли робити: годуйте його, прибирайте квартиру і т.д. Єдине, категорично, відмовте йому у сексі... Не можна дозволяти об себе витирати ноги ні в якому разі, і використовувати себе як підстілку... навіть, якщо він раптово і залишиться після цього, він Вас просто не стане поважати... А ще, просто почніть дуже багато гуляти (ходіть стільки часу, скільки у Вас є), або знайдіть тих, кому допомога потрібна більше, ніж Вам... Та все одно, Вам потрібна підтримка спеціаліста: щоб пережити цей момент і щоб розібратися, які події та яка поведінка призвели до того, що зараз відбувається...
Узнала я об измене 6мес. назад. Но раньше он не хотел об этом разговаривать.А неделю назад сказал,что ему нужно разобраться в себе и решить ,как быть дальше. Я сейчас живу у сына в другом городе.
Он мой первый и единственный мужчина. Мы вместе больше 30 лет. Поэтому я просто не могу представить жизнь без него.
Добрый день!
Сочувствую Вам, столько лет вместе. Почему Вы решили уйти? Вы готовы за него бороться? Какие у Вас с ним были отношения? Вы пытались с ним разговаривать об этом? Что ему не хватало в отношениях или Вам?
цитата:
Узнала я об измене 6мес. назад. Но раньше он не хотел об этом разговаривать.

Як Ви про це дізналися? Як чоловік аргументував Вам своє "небажання" розмовляти про зраду?

цитата:

Що, на Вашу думку, може статися найгірше після розлучення? Що Вас лякає?
Я по его поведению стала догадываться,что что то не так. Потом узнала из соц.сети.Он потом не стал отрицать.На разговор не шел.Просто молчал. Месяц назад мы стали много и хорошо разговаривать по телефону.Хотели все начать по новому,а неделю назад он вдруг сказал,что ничего не получается и еме нужно время,чтобы разобраться в себе.
Ирина Владиславовна Губа (Днепр) — психолог
Ирина Владиславовна Губа (Днепр) психолог

Психолог більше не активний на сайті

Добрый день, Олена. Сочувствую Вам, с пониманием отношусь к Вашим переживаниям. Справится с такой ситуацией непросто.
Да, в таком проживании Вам нужно побольше ходить и поддержка психолога.
цитата:
Я по его поведению стала догадываться,что что то не так. Потом узнала из соц.сети.Он потом не стал отрицать.

В чому саме проявлялася його "дивакуватість"? Але він і не заперечував?

цитата:
Хотели все начать по новому,а неделю назад он вдруг сказал,что ничего не получается и еме нужно время,чтобы разобраться в себе.

Помітно, що зараз Ви перебуваєте у стані невизначеності, адже чоловік не дає однозначної відповіді. Ви пропонували йому варіант спільного звернення до сімейного психолога? Чи є у Вас люди, які могли б зараз Вас підтримати?
К психологу он точно не пойдет. Мне ни с кем из близких не хочется об этом говорить.Я просто не могу об этом говорить.
цитата:
Мне ни с кем из близких не хочется об этом говорить.Я просто не могу об этом говорить.

Тоді найкраща рекомендація для Вас - індивідуальне звернення до психолога, адже зараз для Вас важлива підтримка. Дуже важко перебувати на одинці із власними думками і почуттями, якими неможливо поділитися і які неможливо виразити. Все це перебуває вередині Вас та створює велику напругу (тому Вам і важко спати, їсти і т. д.).

Психолог більше не активний на сайті

Олена, а Вы пойдете к психологу?
Добрый день, Олена.
Отношения с человеком, которого мы выбираем, чтобы вместе дожить до старости, - один из очень важных для нас смыслов. Его потеря ощущается как потеря части себя, потому что Вы действительно вложили в эту область своей жизни очень многое, "проросли" в этого человека. Но сейчас очень важно помнить, что эти отношения - не вся Ваша жизнь. Вне зависимости от решения, которое примет Ваш муж, чтобы помочь себе пережить это время ожидания, стоит попробовать переключить фокус внимания на другие смыслы Вашей жизни. Общение с детьми и друзьями, реализация себя в работе, творчество, проживание эмоций, исполнение желаний, которые все откладывались, любимая еда, путешествия, новое образование... Это может казаться сейчас невозможным, но позаботиться о себе, баловать себя и перенести "вес" с одного человека (мужа) на другого (себя) - то, что действительно поможет пройти через горе потери, боль предательства. День за днем, неделя за неделей.