Вітаю, Iri!
цитата:
до 24 лютого наше суспільство, як на мене, було ближче до ліберального то зараз, в значній мірі, мейнстрімом став націоналізм.
Можливо тому, що ці люди були або латентними націоналістами, або у них відсутня внутрішня особиста позиція і вони підхоплюють те, що зараз модно, тобто часто зустрічається.
Справжній лібералізм, тобто свобода, полягає у тому, що в одному суспільстві можуть жити люди, які мають повністю протилежні люди і, ба більше, вільно висловлювати їх. Але будемо відверті, на практиці таке дуже важко уявити.
цитата:
І якщо людина російськомовна, то її часто автоматично сприймають, як зрадника, в незалежності від політичної позиції та поглядів.
Хто саме таке каже? Я бачила відео, де воїни ЗСУ самі кажуть, що вони воюють за вільну і демократичну країну, а також запевняють, що в їх рядах є російськомовні і навіть етнічні росіяни.
цитата:
Так само і з книгами, деякі навіть проводять акції по утилізації російськомовної літератури. І я ще можу погодитися, якщо це книги пропагандистські, але кому завинили книги хоч і російською, але антивоєнної тематики чи вірші написані харків'янами чи одеситами ще до війни? На мою думку, найважливіше що є в книзі - це її зміст та закладені там ідеї, а не мова на якій вона написана.
Проводяться, але ж ті акції абсолютно добровільні, наскільки мені відомо. У мене є також книжки російською, які я не збираюсь ні за які коврижки викидати.
цитата:
Мені боляче через те, що більшість з того, чим я жила до цього тепер асоціюється з ворогом.
У мене російська мова, як до речі і німецька, не асоціюється з ворогом. Хто саме Вам таке сказав? Жорстокість не має ні етносу, ні релігії, ні мови.
Читаючи Ваш пост, я прониклась розумінням, але у мене виникло питання, чому Ви придаєте таке значення тому, що відбувається в українському суспільстві? Про що це для Вас?