Ирина Константиновна Зубиашвили
Питання від: nik826 Вік: 30

Підозри, параноя

Ми з дружиною 6 років разом, у нас дитина. Мені весь час здавалося що вона з кимось спілкується. Одного разу, після того як вона лежала в лікарні і тільки приїхала додому, мені на очі потрапило як їй дзвонить колишній. Вона при мені поговорила з ним і сказала щоб він їй не дзвонив, мені знову здалося що це було не по справжньому. Я психував, але доказів не мав і списав все на параною. Зараз вже більше двох місяців я прокидаюся вночі і бачі її як вона щось робить в телефоні і дуже рано засинає через це ввечері. Вона каже що в неї болить печінка і вона не може спати. Коли я кажу йти до лікаря, вона каже що це не допоможе і п\'є якісь таблетки які їй порадили. Та як на мене вони не допомагають. Сьогодні вночі я знову прокинувся і побачив що вона говорить з кимось в чаті, і вона дуже швидко закрила телефон. все було б нормально якби вона сказала що з подругою говорить чи з будь ким іншим. Але вона говорить що ні з ким не говорила і що я собі це придумав чи мені це приснилося. Та я впевнений що чітко це бачив, лише не побачив з ким і про що бо не встиг. Підкажіть проблема в мені? В мене параноя?
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

Доброго вечора!
цитата:
Підкажіть проблема в мені?

Складно і навіть неможливо сказати, спираючись лише на Ваш допис і не спілкуючись з Вами особисто.
Однозначно, проблема є. А в чому вона полягає - потрібно уважно розібратись.
Ви пишите про ревність і підозри до дружини.

Поясніть дещо.
цитата:
Мені весь час здавалося що вона з кимось спілкується.

На чому грунтувались Ваші здогади? Які наявні факти у Вас були?

цитата:
Вона при мені поговорила з ним і сказала щоб він їй не дзвонив, мені знову здалося що це було не по справжньому.

"Здалось не по-справжньому" - це, власне, як?

цитата:
Я психував, але доказів не мав і списав все на параною.

Це Ви самі припустили чи дружина визначила?

цитата:
Сьогодні вночі я знову прокинувся і побачив що вона говорить з кимось в чаті

Хіба в чаті говорять? Я завжди вважав, що пишуть.
Добрий вечір.
цитата:
Підкажіть проблема в мені? В мене параноя?

Ви не хочете спитати вашу дружину, що відбувається?
Які у вас загалом стосунки?

↩ Реакція на відповідь № 354512 для Владимир Анатольевич

Якщо говорити про факти. Чи я бачив конкретно якусь переписку колись? Ні. Але вона завжди вимикала телефон коли я заходжу і ховала під подушку, це дивно.

Не по справжньому це наче награно якось, а він відповідав з насмішкою "ти точно цього хочеш?"

Я сам припустив, бо звик опиратися на конкретні факти і аргументи, а в мене їх не було.

Пишуть, говорять.. Писала вона комусь. Яка різниця яким словом я це назвав? Там було спілкування, я це бачив, хоч і на секунду чи дві

↩ Реакція на відповідь № 354525 для Віталія Юріївна

Я намагався говорити з нею, вона заперечує і не хоче про це говорити, лише сказала що я все придумую і що мені треба поговорити з психологом. Мені шкода дитину і тому я пересилив себе і вирішив що воно варте того, щоб спробувати запитати у когось компетентного в цих питаннях. І ось я тут
Павел Леонидович Басанский — психолог
Павел Леонидович Басанский психолог
Київ ·

Психолог більше не активний на сайті

Есть у Вас паранойа или нет, тем более по переписке, никакой психолог сказать не сможет.
Только после посещения врача-психиатра можно будет разобраться в данном вопросе.
И, кроме того, как говориться в известном анекдоте: "Даже если у вас паранойа, это вовсе не означает, что за вами не следят". То есть, и паранойа может иметься, и неверность супруги тоже. Психолог этого тоже не может знать, верна Вам жена или нет.
Скажу другое: отношения строятся на ДОВЕРИИ. Если его нет - отношения умрут, рано или поздно. И если не доверяете супруге, зачем продолжаете жить с ней?

Павел Леонидович Басанский — психолог
Павел Леонидович Басанский психолог
Київ ·

Психолог більше не активний на сайті

цитата:
В мене параноя?

Весьма вероятно.
Учитывая навязчивые мысли по кругу - что проявляется и в переписке с психологами на данном сайте.
Рекомендую обратиться к психиатру.