Ирина Константиновна Зубиашвили
Питання від: Gshbs1245 Вік: 15

Як позбутися соціальної тривоги

Я дуже боюся осуду людей. При взаємодії з іншими або при висупі перед однокласниками або вчителем в мене тремтить все тіло, серце б\'ється в вухах а голос тремтить. Я втомився/ся (заради моєї анонімності) від цього, тому прошу допомоги.
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

Марія Радченко — психолог
Марія Радченко психолог
Дніпро ·
Доброго дня!

При соціофобії треба поступово привчати себе тих ситуацій, яких Ви боїтеся, по наростаючій. Ранжуєте ситуації від більш тривожних до менш, і спочатку робите те, що Вас лякає менше, поки не звикнете, і переходите на наступний рівень. Краще за все, робити це з психологом, а до психолога Вас можуть записати батьки, бо вони неповнолітні.

І паралельно можна розібрати з психологом причини того, чому Ви боїтеся людей. Чи бути у Вас якісь предиктори для соціофобії (строге виховання, булінг, еміграція в іншу країну, тощо)? І чи Вам нав'язували якісь установки про себе (я негарний, я дурний, мені краще помовчати, тощо), які знижують самооцінку?

Ну, і пам'ятайте, що зазвичай люди стурбовані, перш за все, собою і своїми проблемами, так що навряд чи Вас будуть негативно оцінювати оточуючі.
Доброго дня! За страхом осуду стоїть власне неприйняття своєї вразливості, некомпетентності та невпевненості. Ми живемо в нарцисичному сусупільстві, де більше цінується успіх та сила, проте у всього є зворотня сторона. Я наприклад завдяки своїй чутливості та вразливості психолог і це дає змогу мені працювати і відчувати людей. Я пропоную подивитись у свої темні сторони особистості, які вам страшно показати і відбілити їх, тобто прийняти. Що цінного в них є?
І ще можна піти в страхи. Ну подумають про вам щось і що? І що далі? Тобто прожити ці почуття вже, але краще це робити з психологом. Ви зараз переповнені тривогою і її варто розділити з кимось. Чи є у вашій школі психолог?
Ірина Миколенко — психолог
Полтава ·
Доброго дня!

Есть ли у вас поддержка близких людей?
Какие у вас отношения с мамой?
Есть ли у вас близкие друзья?
Кому вы можете рассказать о своем таком сильном страхе - осуждения социума.

И чего именно боитесь?
Что вы не достаточно красивы по внешности?
Или недостаточно сильны физически?
Или финансово есть недостаток, на фоне одноклассников?
И были ли ранее у вас конфликты с одноклассниками и учителями? ( осуждение с их стороны или подколы)
Добрый день!
цитата:
дуже боюся

Вам нужна индивидуальная работа с психологом.
Самостоятельно справиться со страхами у вас не получится, к сожалению.
Для этого нужна помощь специалистов.