Доброго дня!
Прочитала Вашу сумну сповідь.
Дівчинці 13 років, і вона вже увійшла в пубертатний період, коли назовні виходять ті помилки, які були, на мою думку, зроблені раніше у питанні її виховання. Адже, діти і батьки - це одне ціле. І розглядати окремо дитину від батьків та родини, це те ж саме, що розглядати якийсь внутрішній орган окремо від усіх інших, тоді, як він є лише частиною всієї внутрішньої системи.
І ось що мені одразу впало в очі з написаного "сваримося іноді ( у шлюбі 22 роки ) але переважно із
за того ,що я вважаю його занадто суворим до неї ,але взагалі я ,,поганий поліцейський,, с татом вона спілкується тільки коли їй щось треба ,у бабусі може взяти без дозволу телефон". Як на мене, пртсутня певна заміна ролей між Вами та Вашим чоловіком, що є одним із головних чинників того, що відбувається з дівчинкою. Адже, є певні закони природи, порушення яких призводить до неприємностей, знаємо ми про ці закони, чи ні. От, як, наприклад, такий:
"Якщо жінка не поважає думку чоловіка і дозволяє
собі нею нехтувати, діти таких батьків, слухатися нікого не будуть і стануть некерованими". Чи не те ж саме відбувається і з Вашою донькою?
Судячи з того, що Ви пишете, відбувається певна нівеляція статусу чоловіка, як батька в родині. Що може бути певним проявом неповаги до нього і нерахуванням з його думкою та методами виховання.
На мою думку, проблема з дівчинкою - комплексна, і стосується, не лише дівчинки, але, насамперед, дорослих, її батьків. Адже, якщо нам щось не подобається в
дитині, причини того, що не подобається, потрібно
шукати в нас самих. У дівчинки явно є проблеми з порушенням особистісних кордонів інших людей. А так буває тоді, коли дитина має дуже нечітке уявлення про власні кордони, які формуються саме в спілкуванні зі значимими людьми, тобто, батьками. Окрім того, що з дівчинкою повинен почати працювати індивідуально не шкільний психолог, а спеціаліст у цій сфері, я б Вам щиро порадила взяти хоча б декілька індивідуальних консультацій з сімейним психологом хоча б для того, щоб змогли подивитися на ситуацію з іншого боку, більш
об'єктивно. Адже, не знайшовши "коріння" проблеми,
вирішити саме питання просто неможливо і ситуація
може лише погіршитися.
Відредаговано автором 03-05-2024 16:21:48