У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


«Застигле життя» («Still life», 2012) (Уберто Пазоліні). Коментар психолога.

психолог
Коментує психолог
теми твору: смерть, вмирання батьки та діти кар'єра


➡ Матеріал містить спойлери.

Фільм про те, якою може бути смерть. Вона може не лише лякати, викликати огиду, відсторонення чи забуття. Смерть може породжувати смисл там, де його раніше не було.

Так трапляється і з вже померлими персонажами, які лише після смерті змінюють життя живих, а також надають нового змісту пам'яті про них самих. Так трапляється і з головним героєм Джоном Меєм, якого прекрасно зіграв Едді Марсан. Джон Мей займається невдячною сферою послуг – він турбується про одиноких померлих, яких немає кому провести в останню путь. І часто саме Джон після довгих марних пошуків родичів стає останнім свідком завершення життєвого шляху цих одинаків. Він пише для них надгробну промову, він присутній при їхньому похованні, і лише він зберігає пам'ять про померлих, додаючи до свого сімейного фотоальбому їхні фото. Але що робити, коли все це раптом закінчується?

Коли робота виконана і більше нічого не залишається, коли ти звільнений за "занадто ретельне ставлення до мерців", коли вдома чекає лише незаймана біла скатерка на кухоному столі, коли ти навіть сподобався дівчині і твої очі мерехтять - все це більше не має значення. Герой Едді, сповнений умиротворення, робить необережний рух назустріч червоному автобусу і потім, лежачи горілиць на асфальті, в останні хвилини свого життя мрійливо дивиться в небо. Йому немає про що шкодувати. Це могло би бути сумним фіналом, одначе світ не є таким, яким здається на перший погляд. Ми бачимо, як на одиноку могилу головного героя зусібіч починають підтягуватися мерехтливі, непевні постаті - це душі померлих, про яких за життя турбувався Джон. Виходить, що нічого не буває марним, якщо ти робиш це з серцем. Навіть якщо опікуєшся мерцями. Все, що ти зробив, залишається з тобою.

Для мене у цьому фільмі є кілька послань. Перше. Кар'єра – це не те, як ти готуєшся до життя. Насправді кар’єра – це твоя підготовка до смерті. Друге – можна бути самотнім за життя, але смерть знімає це обмеження. Третє – якщо ти з кимось пов'язаний, смерті не існує. 


Опубліковано на
відгук психолога рецензія розбір сенс пояснення

Безкоштовна розсилка цікавинок!

Огляди книг та фільмів -- коментарі до художніх творів, додані на сайт нашими психологами.

Ще психологічні рецензії
Сквозь снег (2013) фільманаліз
Сквозь снег (2013) (Пон Джун Хо) кінокартина alt2тема: відносини отношения сепарация
Грань будущего / Edge of Tomorrow фільманаліз
Грань будущего / Edge of Tomorrow (Doug Liman) кінокартина alt2тема: психіка безпорадність отчаяние
«Стыд» (англ. Shame) - 2011 фільманаліз
«Стыд» (англ. Shame) - 2011 (Стив Маккуин) кінокартина alt2тема: залежності алекситимія нарушение идентичности

Коментарі відвідувачів

ще немає коментарів...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr