У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Депп проти Херд (2023) (Емма Купер). Коментар психолога.

психолог
Коментує психолог
теми твору: жертва насильство суспільство


➡ Матеріал містить спойлери.

Відносно нещодавно весь світ спостерігав за гучною справою Ембер Херд та Джонні Деппа. Наче нічого нового, стара історія - колишня дружина, яка потерпала від домашнього насилля, заявила на свого чоловіка, чоловік же в той час заперечив все і подав позов на неї. Така справа не нова для світової спільноти та все ж таки прикула мільйон глядачів до себе, адже це був суд в прямому ефірі, та ще і з акторами Голівуду.

Ембер Херд та Джонні Депп

Багато хто був знайомий з творчістю Джонні, але мало хто знав Ембер, ця справа цікава з точки зору сприйняття і як минулий досвід впливає на нашу оцінку. В цьому огляді я не буду намагатися спростувати ту чи іншу версію подій чи докопатися до правди, я лише хочу показати як ця справа викриває певні ефекти нашої свідомості.

Як я вище зазначила Депп є доволі відомим актором і його акторські заслуги зіграли значну роль. Він грав позитивних та трішки божевільних персонажів, унікальних та зі своїм шармом, сам актор також складає доволі позитивне враження. Здається що він має певні особливості, але вони радше чаруючі ніж відштовхуючі. Плюс він відомий красунчик, були часи, коли дівчата поділялися на клуб Деппа та клуб Піта. Це все є гарним підґрунтям для ефекту ореолу або гало-ефекту.  Як люб’язно підсумував мені чат GPT: ефект ореолу в психології полягає в тому, що загально позитивне враження про один аспект чи якість особистості може впливати на загальну оцінку цієї особи, роблячи її більш привабливою або симпатичною в інших аспектах, навіть якщо це не є об'єктивно виправданим.

Саме так і є, позитивний образ ексцентричного пірата якимось чином перебрався в образ самого актора, багато людей його позитивно з самого початку оцінювали, спираючись на його відомі ролі. Також в справі зіграв ефект відомого імені: відомі особистості або бренди можуть бути більш позитивно оцінені просто через свою відомість. Це те, що ми мали ще до початку справи.

Ембер Херд же повстала в доволі невигідному становищі. Як її описали в серіалі: красива, талановита, але немає значних досягнень в кіноіндустрії.   Є доцільним згадати рух того часу «Me too», де відомі особистості в соцмережах ділилися своїм досвідом пережитого насильства, цей рух був призваний привернути увагу суспільства до масштабів цієї проблеми.  Тож Ембер стала однією з тих, хто сміливо заявив всьому світу, що вона також зазнала насилля. І перший суд проти свого чоловіка вона виграла, суд був закритий і після цього Деппа чекало забуття. Поки він не подав позов на Херд, заявивши що вона бреше і наполіг на відкритому засіданні.

Саме тоді це стало на 100% справа не фактів, а як люди сприймуть ті чи інші факти. Депп та його команда майстерно зіграли на тому як люди бачать жертв чи точніше сказати якими вони хочуть бачити жертв. З самого першого дня в інтернеті почали з’являтися перекривляння Ембер та звинувачення в тому, що вона грає на публіку. В той час ролики з Деппом виставляли його крутим та харизматичним. Очевидною проблемою нашого суспільства є мізогенія та культура зґвалтування (одні з багатьох проблем). Ембер не поводила себе як типова жертва насилля і це одразу кинулося в око суспільству, далі по справі адвокатам Деппа треба було лише підкріплювати цей негативний образ.

Це не відміняє факт того, що Ембер сама в цих стосунках завдавала психічного насилля своєму чоловікові, але здається це легко дало змогу забути про вчинки самого Джонні. Всі вдивлялися лише в Ембер майже не звертаючи увагу на протилежний бік.

Раджу вам подивитися документальний серіал «Депп проти Херд», це дійсно дуже цікава справа в світі юриспруденції та психології.


Опубліковано на
відгук психолога рецензія розбір сенс пояснення

Безкоштовна розсилка цікавинок!

Огляди книг та фільмів -- коментарі до художніх творів, додані на сайт нашими психологами.

Ще психологічні рецензії
Тільки невинні фільманаліз
Тільки невинні (Рейчел Еббот) кінокартина alt2тема: відносини ценностные ориентиры отношения
Ана, моя любовь / Ana, mon amour (2017) фільманаліз
Ана, моя любовь / Ana, mon amour (2017) (Калин Питер Нецер) кінокартина alt2тема: співзалежність психическое расстройство панические атаки

Коментарі відвідувачів

ще немає коментарів...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr