«Человек, не склонный бороться за то, чего ему хочется, не достоин того, ...»
Вопрос от: Masha Возраст: 30

Як реагувати на постійну ревність та недовіру до себе з боку хлопця

Доброго дня! Маю стосунки із чоловіком. Разом не живемо, зустрічаємося. Він постійно запитує з ким я переписуюсь, спілкуюсь, при зустрічі перевіряє мій телефон. Свою ревність виправдовує тим, що у нього був досвід у стосунках, коли дівчина потайки переписувалась з іншими і зраджувала його. Він вимагає, щоб я не спілкувалася взагалі з особами протилежної статі, оскільки в мене тепер є він. Каже, що це не нормально. Мене лякає думка, що коли в нас буде щось більше, ніж просто стосунки на відстані, то він буде мене ревнувати ще більше і підозрювати у чомусь. Він постійно каже, що я себе не правильно поводжу, що не так говорю, що я не достатньо розвиваюся, що не роблю як він. Мене це пригнічує. Боюсь, що буде контролювати кожен мій крок і взагалі змусить відмовитись від будь-яких контактів, навіть із подругою ( бо вона погано на мене впливає). В мене є почуття до цієї людини. Але чи варто переступати через себе, викидати із життя все, що було до нього?

Ответы психологов

Добрый день, Маша.
цитата:
Але чи варто переступати через себе, викидати із життя все, що було до нього?

Это пусть в созависимые отношения. Вы сами хотите переступить через себя?
Добрий день, Masha.
цитата:
Мене лякає думка, що коли в нас буде щось більше, ніж просто стосунки на відстані, то він буде мене ревнувати ще більше і підозрювати у чомусь.

Ваші передчуття є виправданими.

цитата:
Він постійно каже, що я себе не правильно поводжу, що не так говорю, що я не достатньо розвиваюся, що не роблю як він.

А це вже абьюз, він намагається утримати Вас в токсичних стосунках через культивуваня у Вас відчуття власної не ОК-ейності + він ставить під сумнів Вашу картину реальності, стверджуючи, що щось у ній "не нормально".

цитата:
Мене це пригнічує.

Тоді чому Ви залишаєтеся в стосунках, які пригнічують Вас?

цитата:
В мене є почуття до цієї людини. Але чи варто переступати через себе, викидати із життя все, що було до нього?

Я б конкретизувала, що це за почуття. По Вашому опису це аж ніяк не любов, адже немає базових складових: поваги, довіри, відчуття безпеки. Скоріше страх. Чому Ви пішли в ці стосунки і продовжуєте в них перебувати - запит на індивідуальну роботу з психологом. Відповім на Ваше запитання: здорові стосунки це не самопожертва, це безумовна прийняття партнера зі своїм минулим. Існування як разом, так і окремо. А ось чи "переступати через себе" вирішувати лише Вам.

Ответ отредактирован автором 15-11-2021 12:30:20

цитата:

Вы так видели отношения? И возможно ли строить нормальные отношения где надо переступать через себя и викинуть свою жизнь? Как к себе после будете относиться?
Добрый день!
цитата:
Мене це пригнічує. Боюсь, що буде контролювати кожен мій крок і взагалі змусить відмовитись від будь-яких контактів, навіть із подругою ( бо вона погано на мене впливає). В мене є почуття до цієї людини. Але чи варто переступати через себе, викидати із життя все, що було до нього?

цитата:
Разом не живемо, зустрічаємося. Він постійно запитує з ким я переписуюсь, спілкуюсь, при зустрічі перевіряє мій телефон.

Конечно, никто не имеет права проверять Ваш телефон и контролировать. Если у молодого человека был травматичный опыт до Вас, то ему следует разобраться с этим, а не переносить в отношения с Вами. Здесь больше вопрос к нему. Готовы ли Вы терпеть это
Ваши опасения вполне закономерны.
Ревность МЧ, его опыт это не повод терроризировать другого человека. С этими проблемами нужно разбираться и решать их. Желательно с психологом. МЧ же пытается решить свои проблемы за счет вас.
Переступать через себя не нужно никогда. Ничего хорошего с этого не выйдет для вас. И переступив сейчас через себя, вы не получите никакой благодарности, никаких бонусов, а только еще больший контроль, попытки занизить вашу самооценку и скандалы. Слушайте всегда свое тело, свои чувства.

Смущает только в вашем рассказе то, что вы как будто не уверены в том, что чувствуете и в том, что такое поведение МЧ ненормально. Вы не доверяете своим чувствам? Допускаете мысль, что в каких=то случаях нужно переступать через себя и делать что-то против воли? Для вас возможны ситуации при которых один взрослых контролирует другого, что-то ему запрещает?
Masha, доброго времени суток!
цитата:
Свою ревність виправдовує тим, що у нього був досвід у стосунках, коли дівчина потайки переписувалась з іншими і зраджувала його.

У него проблема, а расхлёбывать её должны Вы?
Может имеет смысл вашему молодому человеку разобраться со своими страхами, а не проецировать их на ваши отношения?

цитата:
Мене лякає...
Він постійно каже, що я себе не правильно поводжу, що не так говорю, що я не достатньо розвиваюся, що не роблю як він. Мене це пригнічує.
Боюсь, що буде контролювати кожен мій крок і взагалі змусить відмовитись від будь-яких контактів, навіть із подругою ( бо вона погано на мене впливає).

"лякає... пригнічує...боюся..." - Вы перечислили эмоции которые сопровождают Вас НА НАЧАЛЬНОМ этапе формирования отношений. Думаете на такой эмоциональной платформе сформируются гармоничные радостные, счастливые взаимоотношения?
Доброго дня, Маша
Дуже добре, що ви з розумом підходите до стосунків і реагуєте на такі «дзвіночки».

Зовсім не справедливо, що «накосячила» колишня дівчина, а відповідальність за це маєте нести ви. Перевірка телефонів та інших речей є неприпустимою і це порушення границь людини. Це взагалі не про повагу і не про любов. Як може чоловік, який ще вам нічого не дав що-небуть від вас вимагати. Ще на початку стосунків вас намагаються поставити в позицію: «доведи, що ти не така, як інші». Наче ви щось винні.

Через себе переступати однозначно не варто ніколи. Завжди краще втратити стосунки, ніж себе в цих стосунках.