ƒайте, будь-ласка, рекомендац≥њ щодо вибору п≥дход€щого мен≥ психолога.

” ѕсихолога » ¬опрос психологу » –абота с психологом, психотерапевтом » ƒайте, будь-ласка, рекомендац≥њ щодо вибору п≥дход€щого мен≥ психолога.
я вир≥шивс€ найн€ти соб≥ психолога. ’оча б на цей пер≥од. ѕотр≥бна людина, €ка б змогла допомогти мен≥ зн€ти напруженн€ всередин≥ мене, так €к це починаЇ мене сильно в≥двол≥кати в≥д своњх зан€ть ≥ € не можу концентруватис€ на них.
ўо треба знати перш н≥ж вибирати психолога? як вибрати саме ту людину?
якщо у вас на сайт≥ Ї статт≥ на ц≥ теми, можете мен≥ скинути, € почитаю њх.
¬се, що € знаю за психолог≥в, так це те, що њх под≥л€ють на психолог≥в, сексолог≥в, психотерапевт≥в та ≥нших. –ан≥ше € не мав досв≥ду у розмовах ≥з психологами.
¬опрос задан: ; ¬озраст: 18


консультаци€ психолога онлайн

ƒобрий ранок!
 оли ми потерпаЇмо на той чи ≥нший розлад, то звичайно ми шукаЇмо найкращий метод л≥куванн€, €кий може дати у найшвидший пер≥од найб≥льш високий терапевтичний результат. ќск≥льки Уна ринкуФ пропонуЇтьс€ багато метод≥в л≥куванн€, а час ≥ кошти Ї обмежен≥, ми потребуЇмо допомоги у вибор≥ найоптимальн≥шого п≥дходу. ” багатьох розвинених зах≥дних крањнах, щоби допомогти пац≥Їнтам з вибором найоптимальн≥шого методу терап≥њ, а держав≥ ≥ страховим компан≥€м з найоптимальн≥шою ≥нвестиц≥Їю кошт≥в, науковими закладами провод€тьс€ ретельн≥ науков≥ досл≥дженн€, €к≥ дозвол€ють неупереджено оц≥нити ефективн≥сть того чи ≥ншого методу терап≥њ. Ќа основ≥ результат≥в цих досл≥джень формуютьс€ протоколи, €к≥ Ї по сут≥ рекомендац≥Їю з вибору тих чи ≥нших терапевтичних втручань при т≥й чи ≥нш≥й проблем≥.
ѕри багатьох псих≥чних розладах когн≥тивно-повед≥нкова терап≥€ Ї методом вибору, або принаймн≥ одним з метод≥в першого вибору Ц ≥ це в≥дображено €к у протоколах NICE, так ≥ у багатьох ≥нших рекомендац≥€х фахових товариств. ÷е стосуЇтьс€ ≥ ус≥х розлад≥в тривожних розлад≥в, депрес≥њ, постравматичного стресового, розлад≥в харчовоњ повед≥нки та багатьох ≥нших. «в≥сно, не один метод  ѕ“ Ї ефективним методом терап≥њ, ≥нш≥ методи Ц дл€ прикладу EMDR, ≥нтерперсональна терап≥€, с≥мейна та ≥нш≥ мають також своЇ м≥сце у л≥куванн≥ тих чи ≥нших розлад≥в.

“ому вибираючи психотерапевта, важливо насамперед знати, чи в≥н волод≥Ї методом психотерап≥њ, €кий Ї рекомендований протоколами саме при вашому розлад≥. ј тому спершу вам важлива точна д≥агностика ваших проблем, €ку зазвичай робить л≥кар-псих≥атр. ¬ажливо усв≥домлювати, що сучасна психотерап≥€ охоплюЇ понад сотню р≥зних п≥дход≥в ≥ не ус≥ вони Ї досл≥джен≥, не ус≥ р≥вноефективн≥ Ц тому порада є1 Ц вибирайте спершу метод, €кий маЇ доведену ефективн≥сть щодо вашоњ проблеми. ≤ €к уже згадувалос€,  ѕ“ Ї у багатьох випадках саме цим методом. ѕопри те, що особа терапевта Ї дуже важливою у терап≥њ, твердженн€, що ефективн≥сть терап≥њ залежить б≥льше в≥д особист≥сних характеристик терапевта, ан≥ж його п≥дходу, Ї м≥фом, спростованим науковими досл≥дженн€ми. «в≥сно, особист≥сть терапевта ≥ €к≥сть терапевтичного стосунку Ї важливою основою ефективноњ психотерап≥њ, вт≥м метод л≥куванн€ теж в≥д≥граЇ важливу роль!

ѕорада є2 Ц вибирайте психотерапевта, €кий волод≥Ї даним методом на належному р≥вн≥. ѕсихотерапевтична осв≥та в ”крањн≥ Ї дуже р≥зноњ €кост≥ ≥ те, що людина Увивчала той чи ≥нший методФ ≥ маЇ сертиф≥кати, ще зовс≥м не означаЇ, що вона волод≥Ї методом на належному кл≥н≥чному р≥вн≥. ѕсихотерап≥€ Ї дуже непростим процесом ≥ вимагаЇ високого р≥вн€ фаховоњ майстерност≥, тому ”крањнський ≥нститут  ѕ“, вбол≥ваючи за €к≥сть психотерапевтичноњ допомоги в ”крањн≥, ставить висок≥ стандарти до акредитац≥њ когн≥тивно-повед≥нкових терапевт≥в, €к≥ грунтуютьс€ на ™вропейських вимогах до осв≥ти у  ѕ“. “ож ми рекомендуЇмо вибирати насамперед психотерапевт≥в, €к≥ Ї акредитованими терапевтами Ц ≥ дуже спод≥ваЇмос€, що уже в найближчому майбутньому к≥льк≥сть таких фах≥вц≥в в ”крањн≥ буде значно б≥льшою, н≥ж на даний момент. ѕопри те, що здавалос€ б неефективна психотерап≥€ Ї Ун≥чим страшнимФ ≥ немаЇ Усимптом≥в поб≥чноњ д≥њФ Ц насправд≥ найсерйозн≥шим негативним насл≥дком нефаховоњ некомпетентоњ психотерап≥њ Ї втрата дов≥ри пац≥Їнту до методу чи до психотерапевтичноњ допомоги загалом, що може призвести до того, що у майбутньому потребуюча саме такоњ форми допомоги особа не скористаЇ нею, а в≥дпов≥дно втратить шанс на зц≥ленн€, на покращенн€ €кост≥ житт€Е

ѕорада є3 Ц зважайте на на€вн≥сть досв≥ду прац≥ з даного роду проблемою, на€вн≥сть додатковоњ спец≥ал≥зац≥њ у дан≥й сфер≥. Ѕо акредитац≥йний сертиф≥кат означаЇ радше Узагальну компетентн≥стьФ у метод≥, а насправд≥ поле психотерапевтичноњ прац≥ дуже широке, ≥, €к ≥ у медицин≥ Ї фах≥вц≥ широкого спектру до поширеного роду проблем (€к-от с≥мейний л≥кар), але Ї ≥ проблеми, €к≥ вимагають вузькоњ спец≥ал≥зац≥њ (€к-от нейрох≥рург). ” схожий спос≥б у психотерап≥њ Ї галуз≥, що вимагають додатковоњ осв≥ти дл€ здобутт€ спец≥ал≥зац≥њ у дан≥й сфер≥ (наприклад, робота з комплексним посттравматичним стресовим розладом), досв≥ду та суперв≥з≥й щодо окремих галузей сфери псих≥чного здоров`€.

ѕорада є4 у вибор≥ психотерапевта Ц зважайте на ≥нш≥ фактори: приналежн≥сть до фахових товариств, на€вн≥сть необх≥дних л≥ценз≥й, в≥дгуки ≥нших пац≥Їнт≥в про даного терапевта ≥ т.п. Ц бо це справд≥ дуже важливий виб≥р, ви вибираЇте г≥да до подорож≥, €ка дуже важлива дл€ вашого зц≥ленн€, дл€ вашого майбутнього житт€ Ц ≥ вам важливо зробити добрий виб≥рЕ

≤ останнЇ (порада є5) Ц коли ви уже вибрали терапевта ≥ почали подорож Ц зважайте на власне враженн€: чи особа вас розум≥Ї, чи вам вдаЇтьс€ побудувати належн≥ партнерськ≥ стосунки, чи ви розум≥Їте суть дороги зц≥ленн€, чи ви бачите оч≥куваний ефект ≥ т.д.

“ож бажаЇмо ¬ам усп≥ху €к в пошуку терапевта, так ≥ на дороз≥ зм≥н!

комментарий
рекоммендовать:

27-01-2021 08:01:30ƒополнение к вопросу
ƒобрий ранок! я коротко прочитав вс≥ ваш≥ поради та лист вц≥лому. ™ ще одна проблема. я наст≥льки виснаживс€, що вже н≥чого не можу. —он не надаЇ мен≥ необх≥дного збадьоренн€. ≤ вже в≥дпочити н≥€к не можу. я зайшов в глухий кут... знов тижн€ми чикати, щоб з≥братис€ на пошуки психолог≥в?
ѕеред тим € займавс€ пошуками таких спец≥ал≥ст≥в в своЇму рег≥он≥. Ќ≥чого не знайшов. «найшов лише псих≥атр, де €к ви сказали, кажуть що з тобою ≥ вже дають пр€м≥ настанови куди звернутис€. ÷е молода ж≥нка, що займаЇтьс€ такими питанн€ми в псих-л≥карн≥, € не пам'€таю точно, €к називавс€ той заклад, це € в л≥тку шукав.
“ому € можу соб≥ дозволити сеанси лише в онлайн режим≥. ≤ € не знаю €к це все буде. ћен≥ Ї про що поговорити, але € не можу знову зайн€тис€ цими пошуками. я вже просто втомивс€ в≥д всього. ¬≥д всього. Ќ≥чого не хочетьс€. я ледве написав в≥дпов≥дь.


консультаци€ психолога онлайн
ƒобрий день, Depressive.
ƒуже т≥шус€ коли бачу так≥ запити) ¬важаю, що дбати про своЇ псих≥чне здоров€ в сучасному св≥т≥- це така ж необх≥дн≥сть, €к робити проф≥лактичний огл€д у л≥кар€.
ќсобисто € такого матер≥алу не маю, порадити статт≥ своњх колег по тем≥ вибору психолога теж не можу. „омусь не зустр≥чала такого матер≥алу.
ћожу дати вам рекомендац≥њ на що сл≥д звернути увагу, з особистого досв≥ду.

ƒумаю що найважлив≥ше це роз≥братис€ в р≥зниц≥ психолог ≥ психотерапевт.
ѕсихолог- це спец≥ал≥ст, €кий маЇ вищу осв≥ту в галуз≥ психолог≥€, державного зразка. ¬ його компетентн≥сть входить зробити д≥агностику ≥ пов≥домити людин≥ про результат. …ого висновок базуЇтьс€ на загальноприйн€тих тестах, опитувальниках, ≥нших.
ѕсихотерапевт- це спец≥ал≥ст, €кий маЇ ту ж осв≥ту в галуз≥ психолог≥€ плюс додаткову спец≥ал≥зац≥ю в програм≥ €когось напр€мку. Ќаприклад- позитивно- ор≥Їнтованоњ терап≥њ,  “ѕ, гештальт терап≥њ та ≥н. «деб≥льшого- це програми €кихось ≥ноземних вуз≥в, де план навчанн€ маЇ строг≥ вимоги. ѕереважно це програми дорог≥, платн≥ ≥ триваю довше н≥ж навчанн€ в державному вуз≥.
¬ цих програмах акцент робитьс€ на власн≥й терап≥њ особистост≥ психолога. ј також знанн€ не теоретичн≥, €к в ≥нститут≥, а практичн≥. ѕ≥д кер≥вництвом тренера такоњ програми, студенти працюють з людьми. ѕровод€ть терап≥ю в парах, а д≥л≥ розбирають у суперв≥з≥њ про що була робота, запит кл≥Їнта, механ≥зми супротиву ≥ ≥нш≥ важлив≥ реч≥.
ƒал≥ п≥сл€ основноњ частини, студенти вибирають соб≥ ще додатков≥ спец≥ал≥зац≥њ. ÷е те, що ви знаЇте вже: сексолог≥€, кризи ≥ травми, с≥мейна система, дит€ча ≥ т.д.
ќбовТ€зковим ≥ самим важливим в таких програмах Ї особиста терап≥€. ѕо простому- перш н≥ж допускати до людей, сам спец≥ал≥ст маЇ пройти особисту терап≥ю. ™ обовТ€зков≥ години. јле в б≥льшост≥, в хороших психотерапевт≥в вони перевалюють в дек≥лька раз≥в норми. ÷е потр≥бно дл€ того, щоб п≥д час роботи з кл≥Їнтом, терапевт не проектував своњ травми на кл≥Їнта, знав своњ сл≥п≥ зони ≥ вм≥в працювати на користь кл≥Їнта.
ѕ≥дсумуЇмо) психолог може провести д≥агностику. –езультатом його роботи буде таке: наприклад в≥н визначить, що у кл≥Їнта фоб≥€, чи пан≥чн≥ атаки. ¬се, його робота зак≥нчилась. ўоб допомогти кл≥Їнту в≥н не маЇ компетенц≥њ. ¬≥н маЇ направити до психотерапевта. ’оча, на практиц≥ переважно в≥н цього не робить) нажаль.
¬≥дпов≥дно, терапевт може ≥ маЇ дл€ цього компетентн≥сть, щоб провести д≥агностику ≥ працювати.
« цим роз≥брались.)
ƒал≥, спец≥ал≥ст €кий працюЇ з кл≥Їнтом маЇ брати суперв≥з≥ю на цю роботу. ÷е щось на кшталт- радитис€ ≥ розбирати д≥агноз з групою б≥льш компетентних колег. ƒл€ того, щоб п≥дтвердити чи спростувати г≥потезу щодо вибраного напр€мку роботи.
ƒл€ працюючого спец≥ал≥ста це обовТ€зкова умова.
ƒал≥ про особист≥сть самого психолога.
“е що в≥н маЇ мати особисту терап≥ю ≥ суперв≥з≥ю- це основне.
ƒал≥ на що сл≥д звернути увагу- психотерап≥€ притримуЇтьс€ безоц≥ночного ставленн€ до особистост≥. ÷е означаЇ, що терапевт однаково в≥дноситьс€ до уподобань в≥ри, пол≥тики, сексуальноњ ор≥Їнтац≥њ ≥ форми шлюбу. Ќаприклад, в≥н н≥коли не скаже, що бути христи€нином ≥ ходити до церкви- це правильно. ј бути гомосексуал≥стом- це не правильно. ¬≥н розгл€даЇ форми в≥ри ≥ приналежност≥, €к ц≥нност≥ кл≥Їнта. “акож психотерапевт н≥коли! не даЇ порад. ¬≥н не вище ≥ не мудр≥ше кл≥Їнта.
ќсобист≥сть терапевта теж важлива. ¬ам маЇ бути комфортно в його присутност≥. ’оча грамотний спец≥ал≥ст знаЇ про роботу переносу)комментарий
рекоммендовать:


консультаци€ психолога онлайн
ƒоброе утро!
¬ам нужен скорее психотерапевт, им может быть как психолог, имеющий психотерапевтическое образование, так и врач психотерапевт. ¬рач психиатр выписывает медикаментозное лечение. ≈сть различные направлени€ психологии. ¬ыбирайте специалиста сердцем, он ¬ам должен нравитьс€ как человек и специалист, посмотрите его образование. ћожно работать онлайн. ¬ы можете посмотреть здесь на сайте и начать работать онлайн.

комментарий
рекоммендовать:


консультаци€ психолога онлайн
«дравствуйте, универсальных советов нет, так как специалист прежде всего работает "своим внутренним состо€нием" идеального не найдешь. ¬ажно, чтобы было образование и человек вам внешне и внутренне откликалс€. » все получитс€! ”дачи вам!

комментарий
рекоммендовать:


консультаци€ психолога онлайн
«дравствуйте!
цитата:

я вже просто втомивс€ в≥д всього. ¬≥д всього. Ќ≥чого не хочетьс€. я ледве написав в≥дпов≥дь.

“о как ¬ы описываете себ€, похоже на одно из клинических про€влений депрессии.
ѕожалуйста, начните с повторной консультации у психиатра. ¬озможно ¬ы нуждаетесь в медикаментозной поддержке. “олько после этого можно будет подумать о работе с психотерапевтом.
Ѕерегите себ€!

комментарий
рекоммендовать:


консультаци€ психолога онлайн
ѕройд≥ть тест Ѕека на депрес≥ю, €кщо п≥дтвердитьс€ , то терап≥€ рибок номер один з депрес≥€ми ≥ тривожними розладами Ї  ѕ“. ћожна працювати онлайн

комментарий
рекоммендовать:


консультаци€ психолога онлайн
« вашого доповненн€, необх≥дно звернутись до псих≥атра. ћожливо вам потр≥бна медекаментозна допомога. ” вас Ї п≥дтримка? ’тось з с≥м≥ знаЇ про ваш стан?

комментарий
рекоммендовать:

27-01-2021 10:27:47ƒополнение к вопросу
ƒобрий день!
ћен≥ трохи краще стало. ѕройшло дек≥лька годин з того доповненн€, що € написав. Ќе знаю €ким чином, але стало тр≥шки краще. ÷≥Їњ ерерг≥њ вистачило, щоб зробити те, що мен≥ написали психологи. ќсь.
ѕсихологи писали мен≥ пройти тест на депрес≥ю Ѕека. я пройшов його. ќсь ссилка на т≥ результати, €к≥ € отримав: https://psytests.org/result?v=depA36Y (стор≥нка буде п≥дгружатис€ спочатку, а пот≥м видасть результат пройденого мною теста).  ому ц≥каво, може в≥дкрити ≥ подивитись. я прочитав, там пише, що в мене важка депрес≥€. ’оч € ≥ знаю що таке депрес≥€, але € все ж знову перечитав що це таке знизу п≥д результатом. ¬есь перечислений список повн≥стю абсолютно п≥дл€гаЇ мен≥. Ќе звертаючи увагу на свою вагу, € все ж њњ тепер перев≥рив. «'€зувалос€, що € ще й схуд на 2-2,5 кг. ¬ списку про це теж Ї мова.
ўодо  ѕ“. я ознайомивс€, що значить це позначенн€. я вже знаю, €к≥ в мене Ї проблеми. ¬ мене Ї список своњх проблематичних м≥сць - € п≥дготував цей список дл€ себе ≥ своЇму психологу, €кщо такий найдетьс€. я втратив цей список, але € пам'€таю кожну свою проблему. ѕрийдетьс€ його знову скласти.


консультаци€ психолога онлайн
ќчень здорово, что вы готовы к плодотворной работе! Ёто во многих случа€х уже половина решени€! ”дачи в поисках

комментарий
рекоммендовать:

27-01-2021 10:31:31ƒополнение к вопросу
я б залюбки прийн€в антидепресанти. ћен≥ важливо в≥дчувати себе добре. ѕитанн€ €к ц≥ антидепресанти отримати...
≤з с≥м'њ н≥хто не знаЇ. ≤ добре. ¬ мене така с≥м'€, що краще н≥хто там не знатиме на що € страждаю. ≤ншими словами, € не розпов≥даю в с≥м'њ про своњ психолог≥чн≥ проблеми. “ому що розпов≥вши, € ще додатков≥ соб≥ проблеми створюю. Ѕатьки далек≥.

27-01-2021 10:32:50ƒополнение к вопросу
ƒа, д€кую!


консультаци€ психолога онлайн
јнтидепр. назначает врач-психиатр, или клинический психотерапевт, к которому вы можете сходить на прием

ќтвет отредактирован автором 27-01-2021 10:34:07


комментарий
рекоммендовать:

27-01-2021 10:34:57ƒополнение к вопросу
ј €ка середн€ варт≥сть таких таблеток?


консультаци€ психолога онлайн
¬ам не обовТ€зково писати список проблем , €кщо п≥дете в  ѕ“ терап≥ю, там Ї протоколи роботи ≥ перел≥к питань до кл≥Їнта повТ€заний з його запитом. “е зо ¬ам стало краще, це дуже добре!

комментарий
рекоммендовать:


консультаци€ психолога онлайн
ƒоброго дн€, Depressive.
цитата:

¬ мене Ї список своњх проблематичних м≥сць - € п≥дготував цей список дл€ себе ≥ своЇму психологу, €кщо такий найдетьс€. я втратив цей список, але € пам'€таю кожну свою проблему. ѕрийдетьс€ його знову скласти.

ѕом≥тно, на ск≥льки ¬и серйозно п≥дходите до своЇњ проблеми ≥ це варте поваги. ¬одночас, складаЇтьс€ таке враженн€, що ¬и занадто в≥д себе вимагаЇте нав≥ть перебуваючи в нересурсному стан≥.  онсультац≥€ - це процес, а не "шаблон" ≥ це нормально, що ¬и можете десь запнутис€, п≥ти в ≥нший б≥к чи "в≥днайти ≥ншу тему". —аме у компетенц≥њ спец≥ал≥ста направл€ти ¬ас, задаючи уточнююч≥ запитанн€.
цитата:

я наст≥льки виснаживс€, що вже н≥чого не можу. —он не надаЇ мен≥ необх≥дного збадьоренн€. ≤ вже в≥дпочити н≥€к не можу...я прочитав, там пише, що в мене важка депрес≥€. ...я б залюбки прийн€в антидепресанти. ћен≥ важливо в≥дчувати себе добре. ѕитанн€ €к ц≥ антидепресанти отримати...

ѕерш за все, €к вже зазначили колеги, ¬ам необх≥дно звернутис€ до псих≥атра. якщо л≥кар п≥дтвердить у ¬ас депрес≥ю, саме в≥н випише ¬ам антидеприсанти.  р≥м цього, псих≥атр скаже ¬ам, чи ¬ам необх≥дна психотерап≥€ (хоча у випадку депрес≥њ найефективн≥ше - це подв≥йна робота: л≥ки + психотерап≥€).
цитата:

≤з с≥м'њ н≥хто не знаЇ. ≤ добре. ¬ мене така с≥м'€, що краще н≥хто там не знатиме на що € страждаю. ≤ншими словами, € не розпов≥даю в с≥м'њ про своњ психолог≥чн≥ проблеми. “ому що розпов≥вши, € ще додатков≥ соб≥ проблеми створюю. Ѕатьки далек≥.

ƒуже ¬ам сп≥вчуваю, що у ¬ас немаЇ п≥дтримки збоку с≥м'њ, проте рад≥ю, що ¬и намагаЇтес€ њњ знайти у обличч≥ спец≥ал≥ст≥в.

якщо говорити про "критер≥њ вибору" психолога-психотерапевта, то колеги вище дали чудов≥ рекомендац≥њ, тому не маю що додати.

¬иб≥р за ¬ами! ¬≥рю у ¬ас ≥ бажаю ¬ам удач≥!

ќтвет отредактирован автором 27-01-2021 10:40:54


комментарий
рекоммендовать:


консультаци€ психолога онлайн
ѕо стоимости не могу вас сориентировать, не располагаю такой информацией

комментарий
рекоммендовать:

27-01-2021 10:44:27ƒополнение к вопросу
ўиро д€кую за надану ≥нформац≥ю! Ѕуду все перечитувати, що зверху мен≥ писали психологи ≥ д≥€ти.


консультаци€ психолога онлайн
ƒепресси€ это серьезное психическое заболевание, которое лечитс€ медикаментозно и с помощью психотерапии. Ётот диагноз может поставить только врач психиатр, а не тесты. ѕсихологи не став€т диагнозы. ¬ам нужно проконсультироватьс€ с врачом. ћедикаменты не работают с причиной, а лишь убирают симптом на врем€. — причиной работает психотерапи€ и это не быстрый процесс, если ¬ам обещают, что решат вопрос за несколько сеансов. ѕсихика так не работает, она обладает р€дом защит, с которыми нужно работать постепенно. я бы ¬ам рекомендовала найти психоаналитически ориентированного психолога или психоаналитика, который работает на уровне ¬ашего бессознательного.

комментарий
рекоммендовать:


совет психолога
консультаци€ психолога онлайн
¬и дуже мудро ≥ в≥рно написали! ƒ≥€ти-це перший крок до одужанн€!

комментарий
рекоммендовать:


совет психолога
консультаци€ психолога онлайн
ƒоброго дн€. ¬и молодець, що вир≥шили подбати про себе. јдже псих≥чне здоров'€ вкрай важливо дл€ кофротного житт€.  олеги дали ¬ам чудову ≥нформац≥ю дл€ вир≥шенн€ ¬ашого питанн€. “а все ж хочетьс€ ще раз наголосити, що спершу краще було б звернутись до л≥кар€-псих≥атра, або, дл€ початку хоча б терапевта, €кий пот≥м маЇ дати направленн€ до л€кар€ вузькоњ спец≥альност≥ дл€ визначенн€ точного д≥агнозу й призначенн€ курсу фармакотерап≥њ (це може зробити т≥льки л≥кар), €кщо це потр≥бноо. ј пот≥м вже паралельно проходити курс психотерап≥њ.
ѕерш за все потр≥бно розум≥ти, що депрес≥€ - це не просто €кась ос≥нн€ хандра чи поганий настр≥й. ÷е захворюванн€, €ке потребуЇ л≥куванн€. ≤ ¬и не винн≥, що так сталос€. “а в ¬аших силах це зм≥нити. Ѕереж≥ть себе.

комментарий
рекоммендовать:

27-01-2021 17:31:28ƒополнение к вопросу
—ьогодн≥ хот≥в записатись на сеанс на завтра на ранок до псих≥атра (на онлайн сеанс). ¬же ≥ на зв'€зок вийшов з адм≥н≥страц≥Їю, ≥ поговорили трохи з≥ мною. —казали, що все буде приватно ≥ н≥хто про це не знатиме (€к € ≥ хочу). ¬се так йшло €к повинно йти. ≤ €к на зло, мен≥ дзвон€ть батьки ≥ кажуть "рад≥сну" новину - вони завтра працюють до об≥ду ≥ будуть весь наступний м≥с€ць вдома. ≤ тепер € не зможу провести цю консультац≥ю. ƒоведетьс€ весь м≥с€ць знов чикати. «авжди житт€ палки п≥д колеса кидаЇ, завжди.
ўе сильн≥ше все ускладнюЇтьс€ тим, що завтра мен≥ вже 18. Ќа жаль мен≥ завтра вже 18. ≤ € ще не готовий н ≥ д о ч о г о . ≤ € не винен, що так сталос€. я р≥с в такому оточенн≥. Ўкода, що час повернути назад не можна.


совет психолога
консультаци€ психолога онлайн
цитата:

≤ €к на зло, мен≥ дзвон€ть батьки ≥ кажуть "рад≥сну" новину - вони завтра працюють до об≥ду ≥ будуть весь наступний м≥с€ць вдома. ≤ тепер € не зможу провести цю консультац≥ю.

ј ¬и мешкаЇте в окрем≥й к≥мнат≥? „и Ї у ¬ас можлив≥сть звернутис€ до когось ≥з друз≥в дл€ того, щоб вони дали ¬ам прост≥р? “акож можливо розгл€ньте вар≥ант орендувати погодинно прим≥щенн€-к≥мнату або звернутис€ до псих≥атра очно?

ќтвет отредактирован автором 27-01-2021 17:38:59


комментарий
рекоммендовать:

27-01-2021 17:44:37ƒополнение к вопросу
я з батьками живу. ¬ мене Ї сво€ особиста к≥мната, але € не можу розмовл€ти про таке, €кщо € знаю, що за дверима мене слухають.
ѕункт призначенн€ знаходитьс€ далеко в≥д мого поточного м≥ста. ¬елик≥ затрати ф≥нансов≥, щоб д≥братись туди. ≤ м≥сто не знайоме мен≥.
Ќ≥, до друз≥в теж не вийде. ¬ мене немаЇ таких друз≥в, €ким можно б було сказати про таке.
√арна ≥де€ орендувати на годину к≥мнату. ƒ€кую! ћожливо € скористаюс€ такою ≥деЇю.

27-01-2021 23:09:00ƒополнение к вопросу
ўо мен≥ можна зробити пр€мо зараз, щоб п≥дбадьорити себе? я в≥дчуваю себе дуже втомлено. ќстанн≥ дек≥лька годин спав ≥ приймав душ, але краще мен≥ не стало в≥д цього. я не можу таким сид≥ти довго. ћен≥ в душ≥ важко.


совет психолога
консультаци€ психолога онлайн
Cпробуйте, €кщо Ї сили, зробити пару ф≥зичних вправ, можете прогул€тись подихати пов≥т€м, спробуйте згадати €кусь ресурсну ситуац≥ю, чи, можливо Ї (було) €кесь м≥сце, де ¬и в≥дчували себе дуже добре, захищено (можливо, в дитинств≥) - спробуйте подумки поринути в таке м≥сце ≥ по максимуму вз€ти зв≥дти ресурс, можете послухати приЇмну тр≥шки драйвову музику.

комментарий
рекоммендовать:

28-01-2021 14:53:18ƒополнение к вопросу
¬се виконую з вашого списку. ¬иконанн€ пост≥йно одних ≥ тих дий не зн≥маЇ напругу. “≥ль прогулки, € пом≥тив, що п≥сл€ них мен≥ трохи краще.


совет психолога
консультаци€ психолога онлайн
¬и молодець, що в≥дсл≥дкували, €ка д≥€льн≥сть ¬ам п≥дн≥маЇ настр≥й. ¬  ѕ“ з депрес≥Їю починаЇмо працювати з повед≥нков≥ активац≥≥,. ¬ам бажано записувати кожну годину що ви робите ≥ по дес€тибальн≥й систем≥ наск≥льки вона вам приносить рад≥сть, а на ск≥льки користь. ѕот≥м краще видно €ка д≥€льн≥сть ¬ам приносить рад≥сть

комментарий
рекоммендовать:

29-01-2021 05:18:58ƒополнение к вопросу
"я бы ¬ам рекомендовала найти психоаналитически ориентированного психолога или психоаналитика, который работает на уровне ¬ашего бессознательного." - а хто це? ћожете на прост≥й мов≥ по€снити? ѕросто ≥з ¬≥к≥пед≥њ мен≥ не дуже €сно.

29-01-2021 05:30:45ƒополнение к вопросу
Ќ≥, робити таке, € думаю немаЇ сенсу. я вже часом зрозум≥в, що мене надихаЇ. ўодо корист≥ не знаю. јле головне щоб було мен≥ добре. ѕро користь пот≥м буду думати. якщо € буду викреслювати зан€тт€ по њх не корист≥ дл€ мене, то таких зан€ть залишитьс€ всього дек≥лька.  раще € буду вс≥м займатись, що даЇ задоволенн€. ѕринайм≥ тепер таким не хочу займатись - не бачу потреби. јле мен≥ час в≥д часу ≥нколи приходала така ≥де€. јле знаЇте, коли почуваЇшс€ важко тоб≥ не до анал≥зу. ј коли почуваЇш себе добре стараЇшс€ використати цей час з користю.
«роблю соб≥ ≥нтелект-карту на цю тему)
ƒ€кую за в≥дпов≥дь!

29-01-2021 07:33:54ƒополнение к вопросу
я детально прочитав все, що мен≥ написали психологи, ≥ зробив соб≥ критер≥њ по €ких сл≥д вибрати терапевта. я зрозум≥в, що мен≥ треба шукати не психолога, а психотерапевта. јле в мене залишились дек≥лька питань щодо вибору терапевта. Ѕуду вд€чний, €кщо матимете терп≥нн€ написати в≥дпов≥д≥.
1. ƒе можна прочитати в≥дгуки про психолога? ¬и сказали, що перед вибором терапевта сл≥д прочитати в≥дгуки про нього. ѕитанн€ де ц≥ в≥дгуки брати? ј €кщо в≥н мало Ђпопул€рнийї?
2. який стаж у використовуван≥й методиц≥ маЇ бути в психотерапевта?
3. як правильн≥ше ≥ краще виходити на контакт ≥з вподобаним психотерапевтом? Ќу наприклад, знайду € анкету психолога, €кий може п≥д≥йти мен≥. ј що дал≥? як з ним вийти на звТ€зок, щоб € м≥г дал≥ вир≥шити чи п≥дходить мен≥ ц€ особист≥сть в €кост≥ особистого психолога? ѕро що треба запитати?
4. ј €кщо в психотерапевта немаЇ суперв≥з≥њ? ≤ чи пишуть про це в своњх анкетах психологи (про суперв≥з≥ю ≥ особисту терап≥ю)? ÷е дуже важливий пункт?

„тобы спросить или ответить, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!

 омментарии посетителей

≈щЄ нет комментариев.

„тобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr