У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Вплив стосунків з батьком на відносини з коханою людиною

У Психолога » Поради психолога онлайн (безкоштовно) » Батьки й діти » Вплив стосунків з батьком на відносини з коханою людиною
Мені 18. Я у відносинах вже два роки, і тільки зараз я почала розуміти чому у меня така низька самооцінка, і чому є проблеми з хлопцем з мого боку. Коли мені було 10-12 років тато став часто випивати. Так, він працював і забезпечував необхідним матеріально, але з того часу майже кожен вечір він був випивший, іноді більше, іноді меньше. Батьки багато сварилися, до цього я вже звикла. Змирилась з думкою про те, що мама ніколи від нього не піде (якщо що, то фізичного насилля від батька не було, тільки психологічне). Цього літа я чомусь подумала, що у нас з ним все почалося налагоджуватись, бо до цього ми з татом були як кіт та собака, він ніколи не був поруч коли мені так потрібен був його досвід, порада, чи просто обійми. Я пам'ятаю тільки те, що коли я хотіла ввечері з ним про щось поговорити він був п'яний, і меня ставало противно. Він завжди був добрий з усіма навколо, окрім нас з мамою, він знає, що може зірватись на нас, а потім просто не розмовляє. Вчора ми з ним знову сильно посварилися. Сьогодні я зрозуміла, що саме через батька я вважаю себе тупою (хоча прекрасно навчаюсь, і вже рік працюю та сама себе забезпечую), не гідною любові, поваги, щастя та турботи. З хлопцем у нас відносини зараз на відстані, через його навчання, в минулому році через це багато було сварок, за останні місяці ми разом змінились і все стало спокійно. Це я до чого, сьогодні влаштувала сварку на порожньому місці, і одразу ж зрозуміла чому так роблю постійно... Через погані відносини батьків та те, що у нас майже ніколи не було спокійного життя в сім'ї (а якщо і було, то не довго), я вважаю, що якщо у мене з хлопцем все спокійно, то десь повинен бути підступ і такого взагалі не може бути. Мені постійно від коханого потрібно підтвердження, що у нас все добре, що я потрібна, що він мене кохає, бо я просто у все це не можу постійно вірити і сприймати як належне. Я подумала, що може дійсно у дівчини відносини з коханим залежать від того які у неї в дитинстві були відносини з батьком... Так от я не хочу щоб так було, а як виправити не знаю. Дякую за відповіді!
Питання від: ; Вік: 18

Підберіть дитячого психолога онлайн або в містах України.


психолог онлайн
1
Іванна Нікель
Доброго вечора, Маріє!

Добре, що Ви усвідомлюєте зв'язок між минулими проблемами і теперішніми: це перший крок до зцілення. Ваша історія - це запит на довготривалу психотерапію з фахівцем, який спеціалізується на батьківсько-дитячих відносинах і співзалежних відносинах, а також на терапії дорослих дітей алкоголіків. Рекомендую пошукати собі психолога, який би мав успішний досвід роботи саме з цими запитами.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Добрый день!
цитата:

залежать від того які у неї в дитинстві були відносини з батьком...

Все проблемы человека родом из детства.
И это относится ко всем людям, а не только к дочерям и их отцам.

Но точно также, как вы не сможете изменить свое детство и родителей, так и осознавание того,
цитата:

що може дійсно у дівчини відносини з коханим залежать від того які у неї в дитинстві були відносини з батьком..

не решит вашу проблему.

Поэтому вы, собственно говоря, и не знаете как можно это
цитата:

виправити


А исправление как раз таки зависит от вас, а не от вашего отца.

Потому что вы можете убрать свои страхи, которые приводят к тому, о чем вы пишете -
цитата:

Мені постійно від коханого потрібно підтвердження, що у нас все добре, що я потрібна, що він мене кохає, бо я просто у все це не можу постійно вірити і сприймати як належне

а также уменьшить обиды и чувство вины.
И развить уверенность и любовь к себе. В результате вы полюбите себя и вас будет любить ваш парень, также вы станете нужной себе и в вас точно начнет нуждаться и он. И у вас появится доверие и вера в свои силы, что поможет вам наладить отношения не только с парнем, но и с отцом.

Безусловно вы не сможете самостоятельно проделать работу над собой. Для этого вам потребуется индивидуальная психотерапия
С этим вы можете обращаться ко мне. Я работаю с такими проблемами и могу вам помочь.
А так как работаю в краткосрочном психотерапевтическом направлении, то для решения проблемы вам потребуется всего лишь 4 месяца, что не является длительной психотерапией.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Марія, добрий день! Так, відносини дівчинки з батьком у дитинстві впливають на відносини дорослої дівчини з коханою людиною. Ви пишете: «Не хочу, щоб так було». З цього твердження можна почати працювати. І перше, що важливо зрозуміти: А як ви хочете? Тобто сформувати запит і йти до того, що хочете. Якщо складно зрозуміти, чого хочете, то виберіть психолога і зверніться індивідуально. У безпечній атмосфері психолог вас розпитає і разом з ним ви зможете зрозуміти чого хочете.
З повагою, Олена Мороз

👍 радити психолога:

Виберіть психолога для консультування з приводу відносин батьків та дітей


психолог онлайн

👍 краща відповідь!

1
Владимир Анатольевич Тарасенко
Вітаю, Маріє,

Дуже добре, що ви вже усвідомлюєте зв'язок між вашою поведінкою та вашими стосунками з батьками. Ми люди як і тварини влаштовані так, що несвідомо вчимося у наших батьків, як потрібно поводитися в різних ситуаціях. І до речі не лише поведінка вашого батька впливає на вас зараз, а й поведінка вашої матері. Як поводиться в сім'ї ваша мати? Саме поведінка та життєві установки матері мають найбільший вплив на поведінку та установки доньки. Якщо у вашій сім'ї постійно відбуваються сварки, то ви будете не бажаючи цього відтворювати цей патерн і у ваших відносинах.

Є й хороша новина, що помітивши це, тепер можна свідомо змінювати. Звичайно робота з психологом тут не замінна. Що Ви можете зробити самостійно? Власне, ви вже робите. Усвідомити свій патерн поведінки, помітити, що його коріння у відносинах у сім'ї, це вже більше половини справи. Неусвідомлене втрачає над нами владу, коли стає усвідомленим.

Продовжуйте помічати свою поведінку у стосунках. Пробуйте зупинитися в момент, коли хочеться починати сварку, взяти паузу і проаналізувати, що зараз відбувається. Чи не відтворюю я зараз, наприклад, поведінку своєї матері або чи не хочу я посваритися тому, що якщо все спокійно для вас це незвично і викликає напругу. Можливо це не вийде відразу, але якщо докладати зусиль, то з часом ви зможете змінити свої паттерни поведінки. Також корисно подивитися на приклади гармонійних стосунків у парі та сім'ї, наприклад, у фільмах чи серіалах.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Доброго ранку, Маріє!
цитата:

Я подумала, що може дійсно у дівчини відносини з коханим залежать від того які у неї в дитинстві були відносини з батьком...

Хочу Вас підтримати і зробити суттєве уточнення. На формування в людини моделі побудови близькості впливають обидва - і тато і мама(!)
Отже, впливає усталена система сімейних відносин.
Для об'єктивності - ставлення батька до Вас неминуче доповнювалось поведінкою мами, її прикладом - активності або пасивності, невиправданим терпінням або жертовністю і так далі. Здебільшого дочки так чи інакше успадковують мамини сценарії .
цитата:

Мені постійно від коханого потрібно підтвердження, що у нас все добре, що я потрібна, що він мене кохає, бо я просто у все це не можу постійно вірити і сприймати як належне.

З цим необхідно звертатись до психолога, адже потребу відчувати себе коханою переживає маленька дівчинка всередині Вас. Це їй не вистачає впевненності в собі, це в неї, на жаль, не сформоване в достатній мірі почуття самоцінності, яке в дорослому житті слугує міцним грунтом для розбудови гармонійних взаємин з партнером.

Натомість проблема долається завдяки зацікавленості у дослідженні власного способу життя і ставлення до себе. Ви вже розпочали цей шлях. Багато чого відкрили і помітили. Рухайтесь далі. Читайте відповідну літературу, дивіться розумне і глибоке кіно про відносини. Ставте собі запитання, яким чином мої думки і усталені погляди впливають на мої рішення і поведінку?
Виходьте за межі вже набутого досвіду(!)
Шукайте фахового психолога.

Відредаговано автором 21-10-2023 10:57:10


👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!

Поради відвідувачів

Ще немає коментарів. Ви можете бути першим, хто запропонує автору якусь пораду.

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

Психологічний аналіз творів

Рекомендуємо

Как воспитать счастливого ребенка? Как воспитать счастливого ребенка?

Воспитание детей - процесс очень важный и ответственный. Основную роль в воспитании детей призваны играть их родители. Именно от того, что дадут родители в детстве и зависит будущее ребенка, его будущей семьи...

Родительская тирания. Шанс выжить есть всегда! Родительская тирания. Шанс выжить есть всегда!

Если вам «достались» властные авторитарные родители, то, с одной стороны, этому можно посочувствовать... Готовы ли вы брать на себя ответственность за изменение отношений со своими родителями?

Папина любовь. О роли отца в жизни каждой девушки. Папина любовь. О роли отца в жизни каждой девушки.

В обществе сложилось мнение, что роль матери, по сравнению с ролью отца, гораздо важнее в воспитании ребенка. Если мы вернемся к нашим дальним предкам, то ...

Защититься от ребенка? Как? Защититься от ребенка? Как?

Дети требуют, ноют, обманывают, дерутся, плачут, дергают, обзывают. Они умеют манипулировать нами, знают слабые места. 10 советов, которые помогут нам оставаться собой, сохранить спокойствие и главное, любовь к нашим детям.

Обида на родителей Обида на родителей

За всю мою практику мне почти не попадалось людей, которые бы не обижались на своих родителей. Наверное, это одна из самых сложных тем нашего времени...

Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга? Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга?

Любого ребёнка, начиная с первого класса нужно предупредить, что его могут дразнить, высмеивать одноклассники, возможно даже ударить. Если что-то такое произошло...

qr