У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Проблеми з батьками: не відпускають на ночівлю

У Психолога » Поради психолога онлайн (безкоштовно) » Батьки й діти » Проблеми з батьками: не відпускають на ночівлю
Добрий день! Мені 24 роки, вже 7 місяців зустрічаємося з хорошим хлопцем, ми колеги по роботі, з батьками поки ще не знайомилися, але все до того йде. Єдиний момент - батьки мене зовсім не хочуть відпускати з ним на ночівлю, проти того, щоб ми з'їхалися і через це ми з ним дуже сваримося і він мене часом не розуміє, адже нам навіть не 18-20 років. Стосунки серйозні, є інтим, дійсно хочемо бути разом і будувати спільне майбутнє, ночували разом всього 3 рази і то з величезним скрипом і умовляннями погоджувалися відпустити. В сім'ї у батьків стосунки погані через те, що батько часто випиває і стає грубим, жорстоким, батьки розлучені, але батьку немає куди йти, немає свого житла, адже він іноземець і давно вже не живе в своїй країні, спадщину там він втратив. Я не хочу повторити їхню долю, не хочу також сваритися, бо розумію, що в мами я єдина відрада, але я вже втомилася розриватися між 2 вогнями, не хочу сваритися ані з хлопцем, ані з батьками....
Питання від: ; Вік: 24

Підберіть дитячого психолога онлайн або в містах України.


психолог онлайн
1
Соломія Лехіцька
Доброго дня, Вікторіє!

Це запит на індивідуальну терапію по темі сеперації від батьків, адже Ви доросла, але Вами поки що керує страх образити батьків і страх повторити їхню долю.
Їхню долю Ви навряд чи повторите, адже Ви кажете, що у Вас хороший хлопець, я так розумію, не схильний до алкоголізму. Так, конфлікти навіть в здорових стосунках можуть бути, але вони вирішуються за допомогою конструктивного діалогу і парної терапії.

Постає питання, чого хочете саме Ви, і що заважає Вам жити своє життя, а не батьківське?

👍 радити психолога:

29-03-2024 12:32:29Доповнення від автора

↩ Реакція на відповідь № 363535 для Марія Радченко

Добрий день, Маріє! Щиро дякую Вам за відповідь! Напевно через те, що зараз я більше маю можливості "контролювати" обстановку в сім'ї і тому більше живу їхнім життям, ніж своїм, а мене не відпускають, тому що або погляди занадто правильні і консервативні, або ж по тій самій причині, що і в мене((


психолог онлайн
цитата:

зараз я більше маю можливості "контролювати" обстановку в сім'ї

Тобто, Ви підсвідомо намагаєтеся "врятувати" батьків. Але ж вони теж дорослі люди, і самі відповідальні за своє життя. Якщо Ви намагаєтесь вплинути на їхнє життя зсередини і якось покращити його, в той час як вони самі не збираються нічого змінювати, це уже співзалежність.
Дорослі діти алкоголіків та діти розлучених батьків часто відчувають провину за те, що відбуваєтья в їх родині, тому приймають на себе роль рятівника батьків. Це однозначно потребує довготривалої терапії з фахівцем, який має досвід консультування співзалежних.

👍 радити психолога:

Виберіть психолога для консультування з приводу відносин батьків та дітей


психолог онлайн
1
Соломія Лехіцька
Вітаю ,Viktoria.
Яку допомогу Ви хочете отримати від психологів ? Як Ви її бачите?
Сформулюйте питання ( запит).

👍 радити психолога:


психолог онлайн
2
Соломія Лехіцька
Елена Владимировна Мороз
Доброго дня, Viktoria!
цитата:

ПРОБЛЕМИ З БАТЬКАМИ: НЕ ВІДПУСКАЮТЬ НА НОЧІВЛЮ

Проблему Ви сформулювали.
А от хочете чого? Щоби що в результаті взаємодії з психологами відбулось?
Без Вашої визначеності кудись рухатись буде передчасно і помилково.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
2
Володимир Анатолійович Тарасенко
Елена Владимировна Мороз
Viktoria, справа НЕ в батьках.

А в тому, як Ви ставитесь до їх думки/заборони.

Поки що, для Вас на 1 місці НЕ свої рішення, а батьків.
Але ж хто "розподіляє місця" ?

Ви.
І саме ваша задача поставити на 1 місце свої рішення, а не думку батьків.

Можливо, Ви звикли прислухатись до батьків, певною мірою це було зручно, адже знімало з Вас відповідальність за вчинки ("раз батьки дозволили, отже все ок").

НЕ МАЄ значення, що думають з приводу хлопця батьки.
Це тільки ваше життя, саме тому і рішення ваше.

Ви взагалі можете просто повідомити, що "цю ніч/тиждень/місяць/..." я ночую в хлопця , щоб вони не хвилюватись. Не питаючи дозволу, не пояснюючи нічого.

Розумію, що можливо Вам таке поки важко уявити, але це можна опрацювати з психологом індивідуально.
Це абсолютно нормальний процес сепарації від батьків.
Не простий, але дуже необхідний етап розвитку особистості.
Не страшно, що Ви поки не вмієте відчути себе незалежною від думки батьків- це нормально для початку, але потрібно рухатись далі.

Батьки свої вибори роблять самі (як витрачати своє життя), і НЕ ваша задача їх "контролювати ".

Вам було дане тільки ваше власне життя , яким і треба опікуватись.

Це не означає "байдужості ", або відмови від допомоги батькам за необхідності.
Це означає, що відповідальність за ваше життя тільки ваша.
І вибори, які Ви робите в житті важливо робити , спираючись саме на себе і свої бажання.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Доброго дня.
Ви не зможете прийняти рішення при якому всі сторони були б задоволені. І особливо хочеться підмітити, що вказуєте про те що не хоітли б сваритись із батьками і хлопцем - але не випускаєте те, яке рішення хоітли б для себе? У цьому конфлікті Вашої сторони і Ваших інтересів ніби немає, ніби вони не значимі.
Хтось точно буде менш задоволений.

Важливим аспектом є сепарація від батьків. І хоч сепаруватись ділючи спільну територію складно, проте можливо. Поки відповідальність за Ваші рішення позначатиметься впливом батьківських фігур чи фігури, всі вони будуть склдані і не на вашу користь. (мається на увазі стосовно Вас та Вашого особистого життя).

Чи пробували Ви пояснювати батькам, відстоювати своє право на власне дозвілля? ЧОму вони проти того, щоб Ви з*їхались?
Чи думали Ви, а що трапиться якщо, наприклад, матір образиться на Вас? Чим це Вам загрожує? Чим загрожують сварки із хлопцем? Такі остороги дуже тиснуть та обмежують нас у виборі.

Взагалі рекомендувала б спробувати пропрацювати це питання в терапії, адже складно вмістити всі нюанси в такому форматі.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Доброго дня.
Погоджуюсь з колегами, що на поверхні тема сепарації від батьків, яку варто пропрацювати з психотерапевтом. Як мінімум психологічної та територіальної.

Не зовсім зрозуміло, що означає, що батьки вас не відпускають. Ви доросла людина і у вашому віці неадекватно у когось питати дозволів. А що буде, якщо ви підете? Що вони зроблять?

Думаю, варто обрати позицію прислухатися до власних рішень, а батькам повідомити, що ви не будете обговорювати з ними питання особистого життя.
Подумайте про те, що варто прислухатися до порад тих людей, які вже мають те, що ви хочете мати. А ваші батьки не є для вас прикладом.

👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!
Автор питання не дозволив його обговорення. Заборона стосується порад від нефахівців. Відкриті для коментарів питання - тут.

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

Психологічний аналіз творів
Nocturna (2007)
фільмNocturna (2007) теми: чувства прийняття себе страх
Зіґмунд Фройд
книгаЗіґмунд Фройд теми: вибір система жизнь
Сквозь снег (2013)
фільмСквозь снег (2013) теми: відносини отношения сепарация

Рекомендуємо

Как воспитать счастливого ребенка? Как воспитать счастливого ребенка?

Воспитание детей - процесс очень важный и ответственный. Основную роль в воспитании детей призваны играть их родители. Именно от того, что дадут родители в детстве и зависит будущее ребенка, его будущей семьи...

Родительская тирания. Шанс выжить есть всегда! Родительская тирания. Шанс выжить есть всегда!

Если вам «достались» властные авторитарные родители, то, с одной стороны, этому можно посочувствовать... Готовы ли вы брать на себя ответственность за изменение отношений со своими родителями?

Папина любовь. О роли отца в жизни каждой девушки. Папина любовь. О роли отца в жизни каждой девушки.

В обществе сложилось мнение, что роль матери, по сравнению с ролью отца, гораздо важнее в воспитании ребенка. Если мы вернемся к нашим дальним предкам, то ...

Защититься от ребенка? Как? Защититься от ребенка? Как?

Дети требуют, ноют, обманывают, дерутся, плачут, дергают, обзывают. Они умеют манипулировать нами, знают слабые места. 10 советов, которые помогут нам оставаться собой, сохранить спокойствие и главное, любовь к нашим детям.

Обида на родителей Обида на родителей

За всю мою практику мне почти не попадалось людей, которые бы не обижались на своих родителей. Наверное, это одна из самых сложных тем нашего времени...

Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга? Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга?

Любого ребёнка, начиная с первого класса нужно предупредить, что его могут дразнить, высмеивать одноклассники, возможно даже ударить. Если что-то такое произошло...

qr