У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Розказую про конфлікти іншій людині, та почуваюсь винною за це

У Психолога » Поради психолога онлайн (безкоштовно) » Почуття й емоції » Розказую про конфлікти іншій людині, та почуваюсь винною за це
Часто ситуації які викликають в мене сильні емоції (обурення, злість, роздратування) що пов'язані з сім'єю розказую подрузі просто щоб виговоритись, але після цього почуваюсь винною, відчуваю що розказала лишнє, що тепер про мою сім'ю думатимуть погано, що про їх недоліки буде знати людина якій не варто цього знати.
Як реалізовувати потребу виговоритись, без почуття провини (це не прямі конфлікти якісь, і не шукаю з подругою рішень, це більше про випустити емоції, отримати підтримку зі сторони)
Питання від: ; Вік: 29

Знайдіть психолога в Україні: психолог Київ, психолог Дніпро, психолог Одеса, психолог Харків, психолог Львів та інші регіони України або онлайн.


психолог онлайн
2
Алла Володимирівна Романенко
Володимир Анатолійович Тарасенко
Доброго вечора!

Вам в родині колись говорили "Не виносити сміття з хати" (у фігуральному сенсі), не розповідати про сімейні конфлікти зайвого, не робити щось, що виставляє батьків чи інших родичів в "поганому світлі"? Якщо так, то наслідком саме такого виховання може бути страх ділитися подробицями свого життя навіть з друзями, бо це "соромно" і "що люди подуиають".

Якщо у Вас є така проблема, можете звернутися до психолога. Психологи надають клієнтам можливість конфіденціально поділитися історіями зі свого життя, і ні на чию репутацію це погано не вплине. А Ви навчитеся не картати себе за звичайну людську поведінку.

Відредаговано автором 13-05-2024 21:37:40


👍 радити психолога:


психолог онлайн
Вітаю!

З подругою безпечніше ділитись агресією, осудом, бо ці почуття не до неі. Ви таким чином зливаєте напругу, проте потім накриває сором після полегшення, бо розумієте що до ваших родичів окрім злості є любов, і негоже виставляти рідних у поганому становищі. Я бачу тут страх власної агресії, якби ви її проявляли з рідними її вільно, то не потрібно було б розповідати подрузі і друге - це неприйняття власної тіні. Ви і ваша родина маєте різні відтінки своїх проявів і соромитись них, ніби піддаватись цензурі суспільства. Типу треба бути правильним, хорошим.
Ви хочете ділитись в безпечному просторі з кимось надійним, тому рекомендую вам терапію! Це буде сприяти розвитку, а не лише розрядці збудження, напруги.

Відредаговано автором 13-05-2024 22:36:14


👍 радити психолога:


психолог онлайн
1
Володимир Анатолійович Тарасенко
цитата:

Як реалізовувати потребу виговоритись

Так, щоб без шкоди для себе, а може навпаки, з великою користю, люди ідуть виговорюватись до психолога. І це, насправді найкращий варіант, бо саме у наших сильних почуттях, приховані ті проблеми, які не дають нас спокійно жити. Подруга вислухає, можливо дасть пораду. Психотерапевт же допоможе вирішити для себе питання назавжди.
цитата:

розказую подрузі просто щоб виговоритись, але після цього почуваюсь винною, відчуваю що розказала лишнє, що тепер про мою сім'ю думатимуть погано

Можливо і так, це нормально, що подруга обирає вашу сторону, проти ваших кривдників. Було б значно гірше, якби вона захищала їх.
Вам важливо що ваша подруга думає про вашу родину? Не можна зіпсувати імідж сім'ї? Тоді ви залишаєтесь одинокою у своїх проблемах, бо я так розумію у сім'ї підтримки не вистачає? Тут важкий вибір, обрати себе у пошуках полегшення, і як наслідок, згладження ситуації, чи сумнівну честь рідних, яким не холодно і не жарко від думок вашої подруги. Начебто все зрозуміло. Але ви відчуваєте вину. Схоже вас виростили винуватою, гіпервідповідальною за щастя сім'ї. І тепер ви вже просто не знаєте, як-то, коли обираєш себе і при цьому залишаєшся хорошою людиною.

👍 радити психолога:

Виберіть психолога для консультування з приводу перепадів настрою, збудливості чи роздратованості, гніву, провини тощо


психолог онлайн
1
Ксенія Шалімова
Доброго ранку!
цитата:

Як реалізовувати потребу виговоритись, без почуття провини (це не прямі конфлікти якісь, і не шукаю з подругою рішень, це більше про випустити емоції, отримати підтримку зі сторони)

Приєднуюсь до думок колег. Проблема є. Вона не така проста, бо має кілька вимірів. Однак це не перешкода, аби її нарешті вирішити.

В який спосіб?
За рахунок чого?

На мою думку, головне - розвивати навичку УСВІДОМЛЕННЯ свого життя в цілому(!) Йдеться про сценарій стосунків в родині, про цінності і принципи, якими користуєтесь задля задоволення власних потреб.

От, наприклад, щирі розмови з подругою. Для мене це нормально - ділитись емоціями з близькими за світоглядом людьми. Проте варто усвідомлювати - чим саме ділитись, в якому об'ємі і до якої міри.

Друге. Також варто усвідомлювати, як виникають
цитата:

сильні емоції (обурення, злість, роздратування) що пов'язані з сім'єю

. Які розбіжності і суперечки тому слугують? Чи можна їх вирішувати конструктивно або зовсім унеможливлювати, розвиваючи стосунки і роблячи їх більш відкритими та психологічно здоровими, де є взаємна повага і бажання слухати одне одного?

Щодо вини - то окрема тема. У Вашому випадку вона, ймовірно, вигадана. Тобто не реальна, а уявна. Однак все одно завдає емоційного дискомфорту, адже походить з моделі Вашого виховання і прищеплених цінностей, що можна, а чого краще уникати.

Як висновок. Раджу обрати психолога і розібратись в ситуації комплексно, бо частковий підхід принципово проблему не вирішить.

Відредаговано автором 14-05-2024 10:03:14


👍 радити психолога:


психолог онлайн
цитата:

Як реалізовувати потребу виговоритись, без почуття провини (це не прямі конфлікти якісь, і не шукаю з подругою рішень, це більше про випустити емоції, отримати підтримку зі сторони)

це одне з тих міркувань, які штовхнули мене ще в студентстві піти до психолога.

👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!

Поради відвідувачів

Висловилося: 1

denvw8749
15-05-2024 Ваше желание поделиться своими эмоциями и переживаниями с друзьями вполне естественно. Важно найти баланс между выражением своих чувств и уважением к приватности и достоинству других членов вашей семьи.

Если вы хотите выговориться и поделиться своими эмоциями, но при этом чувствуете себя виновато за разглашение личных данных о своей семье, есть несколько вариантов действий, которые могут вам помочь:

1. Выберите своих доверенных друзей: Отдайте предпочтение друзьям, которые уважают вашу приватность и способны поддержать вас без осуждения вашей семьи.

2. Обратитесь к терапевту: Если у вас возникают сильные эмоции, с которыми вам трудно справиться, обращение к профессиональному терапевту может быть полезным. Терапевт поможет вам научиться эффективно управлять своими эмоциями и развивать здоровые стратегии общения.

3. Запишите свои мысли: Возможно, вам поможет ведение дневника или записывание своих мыслей и эмоций на бумаге или в цифровом формате. Это может стать способом осознания и обработки ваших чувств без риска нарушения приватности вашей семьи.

4. Обратитесь к другому члену семьи: Если у вас есть кто-то из близких родственников, с кем вы чувствуете уверенность и комфорт, вы можете попытаться поделиться своими чувствами с ними, при условии, что это не вызовет нежелательные последствия или конфликты в семье.

Важно помнить, что вы имеете право на свои чувства и эмоции, и их выражение является важным аспектом вашего эмоционального благополучия. Однако также важно проявлять уважение и тактичность к чувствам других людей, особенно если речь идет о вашей семье.

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

Психологічний аналіз творів
Спершу скажи НІ
книгаСпершу скажи НІ теми: вибір самореализация мотивация
Различие (Ethos)
фільмРазличие (Ethos) теми: суспільство психотерапия ценностные ориентиры
Депп проти Херд (2023)
фільмДепп проти Херд (2023) теми: жертва насильство суспільство

Рекомендуємо

От любви до ненависти - один шаг От любви до ненависти - один шаг

Почему самые близкие и любимые нам люди в один миг стают злейшими врагами? И почему ненависть ВСЕГДА идет после любви, а не наоборот?

Душевная боль: три урока для тех, кому сейчас тяжело Душевная боль: три урока для тех, кому сейчас тяжело

Душевная боль рано или поздно приходит к каждому из нас, нужно научиться сосуществовать с ней в этот непростой период. Как унять душевную боль? В период, когда нам отчаянно тяжело жить, нужно усиленно заботиться о себе.

Чувство вины. Семь основных форм вины. Чувство вины. Семь основных форм вины.

В детстве вас приучали к чувству вины взрослые, в особенности члены вашей семьи. Лелея чувство вины, вы ускользаете от ответственности. Отбывание приговора за воображаемую вину - невротическая привычка, от которой вам следует избавиться... Вина в

Что такое стыд Что такое стыд

Чем отличается стыд от вины? Откуда берется стыд? За стыдом, как правило, стоит сильная потребность...

О сочувствии. Как правильно сопереживать расстроенному человеку О сочувствии. Как правильно сопереживать расстроенному человеку

Я, как и каждый из нас, бывает, очень расстраиваюсь по различным поводам. Иногда причина понятна. А порой просто, как говорится, накопилось. И мне в первую очередь хочется очень простой вещи...

qr