часто ссорюсь с родителями но это на меня никак не влияет.
У Вашому випадку я б не була такою однозначною, адже Ваші хвилювання і
страхи безпосередньо відображають те, що говорить Ваш вітчим. Крім цього, помітно, що Вам не вистачає прийняття і розуміння збоку батьків.
цитата:
почти всегда он страдает от этих ссор больше чем я.
Можете, будь ласка, детальніше розвинути свою думку.
цитата:
Он хочет, что бы я выросла хорошим человеком, без разницы кем я буду работать, и как отучусь. Ему хочется что бы я знала историю и разбиралась в людях.
А чого хочете Ви?
цитата:
что он говорит «ты как обычно манипулируешь, мы не будем жить по твоим правилам», но я не манипулирую.
Ви запитували у батька, в чому саме полягає Ваше маніпулювання, на його думку?
цитата:
Или же ссоримся из-за того, что я много времени провожу в своей комнате или телефоне.
Відчувається, що батько хвилюється за Вас і йому
страшно, проте замість того, щоб щиро висловити свої почуття і поцікавитися, що ж відбувається у Вашому житті - він використовує гнів та залякування.
цитата:
но мне не нравится с ними общаться
У Вас був негативний досвід взаємодії? У Вас є якісь інтереси?
цитата:
иногда даже не хочется общаться с семьей.
Це нормально, що іноді Ви хочете дистанціюватися від інших і побути на самоті. Напевно такі "періоди" відбуваються начастіше після сварок.
цитата:
Он предлагает мне посетить психолога вместе, но я неуверенна, что он чем-то поможет.
Чудово! Це найкращий варіант для Вас і Вашої родини. Якщо говорити про психолога, який працює із підлітками, то структура наступна: перша консультація проводиться з Вашими батьками, а наступні - особисто з Вами. У випадку, коли потрібно надати рекомендації батькам - психолог буде заздалегіть попереджувати Вас про цю зустріч і говорити лише те, що Ви дозволите (все конфіденційно).
Дуже важливо, щоб тато і мама почули від третьої, суб'єктивно незаангажованої особи, що саме їм варто змінити у підході щодо спілкуванні із Вами. Крім цього, Ви зараз знаходитеся у досить складному віковому періоді, коли досліджуєте і пізнаєте себе, а психолог допоможе Вам зрозуміти саму себе.
Психолог Вам здатний допомогти, якщо Ви будете йому довіряти, співпрацюватимете з ним та виконуватимете рекомендації + він буде для Вас тою підтримуючою фігурою, якої Вам зараз так не вистачає. Крім цього, Ви звернулися сюди на психологічний форум, а це вже означає, що якась частина Вас готова до змін та вірить у ефективність співпраці зі спеціалістом.